Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy rendetle...

Mit lehet kezdeni egy rendetlen férjjel?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon mertem neki szólni hogy zavar a rendetlenség, hogy ne legyenek fölösleges viták. De mivel a nap 24 órájában pakolok utána olyan dolgokat amit alap lenne kidobni, elpakolni, és egy napig se tart a kinkeservesen elvégzett munkám, nagyon meguntam, és a motivációm is fogytán. úgy érzem, teljesen értelmetlen pakolnom, időt feccsérelnem a munkába. széthagyott bögrék, poharak, ruhák,kiürült dobozok, zacskók, mindenhol folt, kosz amerre jár. Minden tevékenység után napokig úgy maradnak a szerszámok, szemetek, ahogy végzett, mint aki jól végezte dolgát továbbáll. nekem meg fogytám az erőm az örökös pakoláshoz. A ruhákat megigazitom a szekrényében, az a következő öltözködésig tart, mert szétbombázza. felmosok, cipővel trappol végig, egy perc után minden csupa sár. Egy évig nem szóltam. Ma megpróbáltam finoman jelezni, hogy szükségem lenne rá hogy egy kicsit ő is figyeljen ezentúl a rendre. Persze veszekedés is lett belőle, hogy miért olyan fontos ez nekem? miért nem jó úgy? Eleinte úgy gondoltam a rend miatt nem érdemes vitatkozni, és a családi békét felrúgni, de rájöttem hogy igy ebben az örökös rendetlenségben és koszban (ami eddig az ő szájaize szerint volt, mert mindig pakoltam utána de az semmit se ért) viszont nekem nem jó lenni, és hátráltatja a lelki békémet. ti voltatok már igy? mit tegyek? hogy vegyem rá veszekedés nélkül hogy ne legyen trehány?

2014. jún. 21. 16:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
41%

"Egy évig nem szóltam."


Akkor most jópofit vágva edd meg, amit főztél.

Ja, hogy most meg akarod "nevelni". Bee-beep. Elkéstél. Ha már egyszer elfogadtad így, akkor most ne akarj semmit. Szóltál volna még az elején, hogy neked ez így nem jó. Aztán hagytad volna, ha látod, hogy neked ez nem felel meg. Most már ne pattogj.

2014. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
74%

Jó kérdés, én is megpróbáltam mindent.


Ha nem piszkáltam miatta, akkor azt hitte minden oké, és semmi sem változott.


Kértem, akkor mondta, hogy rendben, majd holnap, ma jó napja volt ne rontsam el/rossz napja volt, ne piszkáljam.


Utasítottam, hisztiztem: házisárkány vagyok, "mi van megjött?"


Akkor esett pofára, amikor felmerültek más problémák is, én pedig nem küzdöttem érte. Akkor jött rá mindenre, amikor már ajtón kívül volt és lecseréltem a zárat is.

Váláson kívül még nem láttam olyan megoldást, ami bevált volna.

Van aki bepróbálkozott sztrájkkal is, de az ilyet nem zavarja, ha napokig gyűlik a szemét, ha pedig gyerek van, akkor nem lehet mindent úgy hagyni.


Aki normális, azt nem kell zsarolni, utasítgatni, kérlelni, mert magától is rájön, hogy a házimunka közös, a rendet fenntartani is közös munka. A "beszéld meg vele" tanácsok sz...rt se érnek, mert az ilyen nem fog a homlokára csapni, hogy "ja tééééényleg, de hülye is voltam eddig, bocsánat drágám, máris megcsinálom amit kértél". Az ilyet ott kell hagyni a p...ba.

2014. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják sokan, egy párkapcsolatban ezek nem igazán fontos dolgok, a lényeg az egymás közötti szeretet.

Hát nem így van!!

Hosszabb távon gyilkos dolog tud lenni, ha például a rendről, a tisztaságról más elképzelései vannak a párnak. Ez a gond csak fokozódik, ha gyerek születik.

Mint ahogy látod Kérdező, neki fogalma sincs, miért fontosak ezek számodra, neki az a természetes, ahogy ő csinálja és úgy a kényelmes.

Szerintem utólag nem lehet ránevelni, bármit is teszel.

2014. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
65%

Azért csak vigyázz ezzel a rendrakással! Elmondok egy példát. Feleségem egyik éjszaka felébresztett, hogy a fürdőben nagyon csöpög az egyik csap. Felkelek. Szerszámok elő. Szétszerelés. Megjavítás. Akarom összeszerelni a csapot, keresem a szerszámokat, mire feleségem aranyosan megjegyezte, hogy már elrakta őket, hogy rend legyen.


Persze a valódi rendetlenséget ne tűrd!:-)

2014. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
36%
3-as, én hiszek abban, hogy az értelmes ember "megjavítható".
2014. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
96%

5: értelmes ember magától is felfogja, hogy egy közös háztartásban közösen felelnek a rendért. Ha az egyiken aránytalanul nagyobb a teher (miközben mind a ketten dolgoznak), akkor előbb-utóbb borul a bili.

A környezetemben azok az értelmes férfiak, akik normális rendet tartanak maguk körül, látják, hogy a feleségük fáradt, értékelik a meleg vacsorát az asztalon és tudják, hogy ez munkával járt, azoknak nem kell külön magyarázni meg nem kell őket nevelgetni.

2014. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
46%

Elõbb-utóbb meg fogja tanulni.Ilyen volt az én férjem is, és még egy kicsit olyan is.Ugy tanitottam meg, hogy amit széjjel hagyott, tettem oda még én is valamit, hogy feltünõ legyen.Napokig meg sem látta, mire megszólalt, hát ez a rendetlenség meg mi.Mondtam csak nem észrevetted.Fogta és elrakta a helyére.De ugyanugy a zoknik széjjel dobálva vagy a kanapén vagy a padlón, az este pl.mellédobtam a szennyesruháimat.Rám szólt, hogy te miért lent hagyod a ruháidat.Mutattam ott van a zokniaid csak mellétettem,hadd legyen nagyobb kupac.Felszedte és elrakta.

De a kulcs,telefon, szemüveg, na ezeknek soha nincs meg a helyük,mindenhol van csak éppen ott,ahol lenne a helyük.

2014. jún. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
96%
Nekem egy kicsit úgy tünik,hogy rabszolgaként funkcionálsz a kapcsolatotkban.Minden embernek van egy igényszintje,nálatok ez alpjaiban eltér amit ráadásul meg sem tudtok beszélni,mert a társad figyelembe sem vesz téged.Érdekes,hogy arra nem fektet enregiát,hogy neked mi lenne a fontos.Ha trehány módon szocializálódott,ezt szokta meg otthon,neki ez a normális,(valószinüleg az anyukája is szolgaként pakolt utána meg az apja után) szerintem nem fogod tudni rendre szoktatni.
2014. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
78%

Sajnállak kedves kérdező, de igaza van az előttem válaszolóknak. Ott rontottad el amikor az első ott hagyott valami miatt nem szóltál. A válaszodból az jön le, hogy őt nem zavarja a rumli, valószínűleg sosem zavarta. Ezt nem tudtad amikor hozzá mentél?

Fogalmam sincs hogyan tudnál változtatni rajta.

Esetleg ilyen dedós módszerrel, hogy fogod magad összecsomagolsz és lelépsz. Megmondod neki, hogy akkor mész vissza, ha megtanult rendet tartani. De valószínű, hogy ez is csak átmeneti és egy idő után ugyan úgy elkényelmesedik.

2014. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
48%

7: "Ugy tanitottam meg, hogy amit széjjel hagyott, tettem oda még én is valamit, hogy feltünõ legyen."


Van akit az se zavar, ha mérgező atomhulladékot raksz a széthagyott büdös zoknija mellé.

Na meg ha gyereked van, akkor nem lehet várni, hogy előbb-utóbb észrevegye, hogy a nagy konyhakést nem kéne elől hagyni.

Hogy miért kellett szülni ilyennek? Mert korábban nem tűnik fel. Főleg ha a két fél kicsit egyformán rendetlen, aztán a gyerek érkezése után csak az egyik jön rá, hogy nem lehet ugyanúgy élni mint előtte. Na meg kit érdekel, ha egy fiatal párnál elől van a konyhakés, le van dobva pár cucc a földre? Na meg idő és energia is van elrakni a másik helyett. Semmiből nem tartott nekem se lehajolni egy zokniért és bedobni a szennyestartóba.

Ha meg gyereked van, az egyik fél nem partner a rend fenntartásában, akkor az anyuka úgyis annyit pakol a gyerek után, belefárad, ha még az apuka széthagyott cuccát kell azok után elrakni, hogy aznap már ötödjére rakott rendet, akkor persze, hogy szakad a cérna és nincs kedve nevelni.

2014. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!