Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy rendetle...

Mit lehet kezdeni egy rendetlen férjjel?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon mertem neki szólni hogy zavar a rendetlenség, hogy ne legyenek fölösleges viták. De mivel a nap 24 órájában pakolok utána olyan dolgokat amit alap lenne kidobni, elpakolni, és egy napig se tart a kinkeservesen elvégzett munkám, nagyon meguntam, és a motivációm is fogytán. úgy érzem, teljesen értelmetlen pakolnom, időt feccsérelnem a munkába. széthagyott bögrék, poharak, ruhák,kiürült dobozok, zacskók, mindenhol folt, kosz amerre jár. Minden tevékenység után napokig úgy maradnak a szerszámok, szemetek, ahogy végzett, mint aki jól végezte dolgát továbbáll. nekem meg fogytám az erőm az örökös pakoláshoz. A ruhákat megigazitom a szekrényében, az a következő öltözködésig tart, mert szétbombázza. felmosok, cipővel trappol végig, egy perc után minden csupa sár. Egy évig nem szóltam. Ma megpróbáltam finoman jelezni, hogy szükségem lenne rá hogy egy kicsit ő is figyeljen ezentúl a rendre. Persze veszekedés is lett belőle, hogy miért olyan fontos ez nekem? miért nem jó úgy? Eleinte úgy gondoltam a rend miatt nem érdemes vitatkozni, és a családi békét felrúgni, de rájöttem hogy igy ebben az örökös rendetlenségben és koszban (ami eddig az ő szájaize szerint volt, mert mindig pakoltam utána de az semmit se ért) viszont nekem nem jó lenni, és hátráltatja a lelki békémet. ti voltatok már igy? mit tegyek? hogy vegyem rá veszekedés nélkül hogy ne legyen trehány?

2014. jún. 21. 16:21
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet: osszátok fel a teendőket. Nem csak szóban, hanem írni kell egy listát. Pl: Hétfőn te porszívózol ő mosogat Kedden fordítva stb-stb. Így sok teher lekerül a válladról és ő se érzi úgy hogy mindet vele akarsz megcsináltatni. Aztán egy idő után megszokja és már nem is kell leírni, hanem csinálja magától.
2014. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
90%
De hát nem látja, hogy az időd nagy részében utána pakolászol?! Nem érdekli?
2014. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Attól,hogy valaki elpakol maga után,vagy néha elmosogat,netalán be tudja kapcsolni a mosógépet vagy néha készit egy meglepi vacsorát az még nem tekinthető papucsnak.Az egy kérdés,hogy a számodra mi a papucs és mi a normalitás.
2014. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

végülis nem érdekli. azt mondja én se csináljam :D


mi a papucs szerintem? akit megfosztanak a személyiségétől, és olyanná akar válni, ami nem ő, csak meg akar felelni egy elvárásnak, és végül feladja önmagát. (ez persze messze van attól, hogy valaki rendet tart maga körül,akár kérésre is)


a kérdés inkább ott érdekes, hogy a férfiak mitől érzik magukat papucsnak? szerintem már attól is ha alkalmamzkodniuk kell egy két személyből álló kapcsolatban álló másik félhez.

2014. jún. 21. 17:53
 25/48 anonim ***** válasza:
78%
Azért mielőtt végleg ráhagyod egy dologba gondolj bele. Ha egy év után kiakasztott a viselkedésével, mi lesz 10 év múlva, vagy ha esetleg gyereketek lesz?
2014. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
76%
Költözz külön szobába, amit pedig széthagy, mindent dobálj be az ő szobájába, mintha az lenne a lomtár.
2014. jún. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
utolsó,lehet hogy lepontoztak, de igazat szóltál. ez lesz, most készül a szobája! :) és ez közös megegyezés volt! :)
2014. jún. 21. 18:23
 28/48 anonim ***** válasza:
33%

21: "Csak egy ötlet: osszátok fel a teendőket. Nem csak szóban, hanem írni kell egy listát."


2-es válaszoló vagyok, persze listán be is osztottam a feladatokat. De nem ám úgy, hogy én mondom meg mit csináljon, szépen megkérdeztem, hogy mit tud bevállalni. Nekem mindegy, nem baj ha utál mosogatni, akkor porszívózzon vagy tudom is én, de mondja meg ő. Erre jött dörmögve, hogy mekkora baromság ez már. Majd ha lesz kedve, megcsinálja, addig meg ha zavar, akkor csináljam meg én.

2014. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

25-ös, ezért próbálok most megoldást találni.


Mindezek mellett az ember olyan, hogy egy idő után csak a rosszat látja ami idegesiti, a sok jót azt nem. Még küzdök, nem akarok ilyen emberré válni, mert rámehet egy kapcsolat. Én is abban hiszek, hogy kommunikációval minden változhat. reméljük meg tudjuk ezt beszélni. Mert még látom benne a sok jót is amit szeretek benne. igazából csak ez az egy ami idegesitő.

2014. jún. 21. 18:26
 30/48 anonim válasza:
0%

Nos, én mint férfi, aki pontosan ugyanabban a cipőben jár, mint a férjed, elmondom a saját szemszögemből.

Először is, hogyan definiáljuk a rendet? Mert a feleségem szerint az a rend, ha a lakás úgy néz ki, mint egy bútoráruházi bemutatóterem. Amit egy olyan lakásban, amiben laknak is, nyilván lehetetlen fentartani.

Ráadásul, amiért engem rendszeren macerál, azt ő maga is hajlamos elkövetni, pl. kint hagyni kajákat a konyhapulton, kávéspoharat az asztalon, ilyesmik.

Aztán ott van az is, hogy én dolgozok minimum 50 órát egy héten - és ebbe nem számolom bele az otthoni fúrás/faragás/barkácsolással eltöltött időt, ami jórészt szintén az ő igényeinek a kielégítése, de ha azt is számolnám, akkor lenne az 70 is. Ő ezzel szemben max. 30-35 órát dolgozik hetente. Én keresek 300 ezret, ő 120at(se). Tehát a megélhetésünkben, az életszínvonalunk fenntartásában időben is, pénzben is aránytalanul nagyobb terhet viselek, mint ő. Mindezek mellett nagyjából fele-fele arányban főzünk.

Tehát én úgy gondolom, hogy teljesen jogos és igazságos munkamegosztás LENNE az, ha a takarításban és rendrakásban ő vállalna nagyobb szerepet, és nem szedné le fejemet egy otthagyott zokniért, vagy egy üres sörösdobozért.

Dehát a nők nem képesek objektívan látni azt, hogy egy kapcsolatba ki mennyi energiát fektet bele. Megszakadhatsz, ők akkor is úgy érzik, hogy nem kapnak eleget. És semmivel sem elégettek. Ha én is keresnék egy tinglitangli munkahelyet, ahol napi 8 órában csak verem a brét havi 120ért, hogy több időm/energiám legyen rá, meg a házimunkára, akkor az lenne a baj, hogy keveset keresek. Ha hülyére gürizem magam, hogy valahogy meg tudjunk élni, akkor az a baj, hogy nem segítek a házimunkában. Ha még emberfeletti erőfeszítéssel a házimunkában is besegítek, akkor az a baj, hogy vele nem foglalkozok eleget, és jön az érzelmi zsarolásnak is beillő duma, hogy olvasta egy női magazinban, hogy "a nők hűtlenségének legtöbbször az az oka, hogy úgy érzik, nem kapnak elég szeretetet", mintegy jelzésképpen, hogy ha nem foglalkozok vele annyit, amennyit ő szeretné, akkor lelép/megcsal.

Összefoglalva: a nők egy szuperkedves, szuperintelligens, szupertürelmes, szuperjóhumorú, szuperfelelősségteljes milliárdosra vágynak, aki külsőleg is megfelel az ízlésüknek, és akinek még szabadideje is annyi van, mint a tenger, amit természetesen csak arra akar felhasználni, hogy A NŐT szórakoztassa.

Reális elvárás, nem mondom. A költői kérdés, ami mindenkiben felmerül ilyenkor - a nőket kivéve- : Na de mit adnak cserébe a nők? A választ rátok bízom.

És ilyenkor érzem úgy, hogy nősülés helyett inkább vettem volna egy motorcsónakot, aztán jókat horgászgatnék meg sörözgetnék a haverokkal ahelyett, hogy idegileg kikészítenek.. de még lehet, hogy ez lesz a vége, mert ha nem bírom már cérnával, akkor elválok..

2014. jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!