Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy rendetle...

Mit lehet kezdeni egy rendetlen férjjel?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon mertem neki szólni hogy zavar a rendetlenség, hogy ne legyenek fölösleges viták. De mivel a nap 24 órájában pakolok utána olyan dolgokat amit alap lenne kidobni, elpakolni, és egy napig se tart a kinkeservesen elvégzett munkám, nagyon meguntam, és a motivációm is fogytán. úgy érzem, teljesen értelmetlen pakolnom, időt feccsérelnem a munkába. széthagyott bögrék, poharak, ruhák,kiürült dobozok, zacskók, mindenhol folt, kosz amerre jár. Minden tevékenység után napokig úgy maradnak a szerszámok, szemetek, ahogy végzett, mint aki jól végezte dolgát továbbáll. nekem meg fogytám az erőm az örökös pakoláshoz. A ruhákat megigazitom a szekrényében, az a következő öltözködésig tart, mert szétbombázza. felmosok, cipővel trappol végig, egy perc után minden csupa sár. Egy évig nem szóltam. Ma megpróbáltam finoman jelezni, hogy szükségem lenne rá hogy egy kicsit ő is figyeljen ezentúl a rendre. Persze veszekedés is lett belőle, hogy miért olyan fontos ez nekem? miért nem jó úgy? Eleinte úgy gondoltam a rend miatt nem érdemes vitatkozni, és a családi békét felrúgni, de rájöttem hogy igy ebben az örökös rendetlenségben és koszban (ami eddig az ő szájaize szerint volt, mert mindig pakoltam utána de az semmit se ért) viszont nekem nem jó lenni, és hátráltatja a lelki békémet. ti voltatok már igy? mit tegyek? hogy vegyem rá veszekedés nélkül hogy ne legyen trehány?

2014. jún. 21. 16:21
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Igen, tudtam hogy ő ilyen. És igen, náluk patyolat tisztaság van, mint egy szállodában, valószinüleg bejárónőjük is van otthon, de az anyukája is mindent elpakolt utána. Más területen nagyon jó ember, imádom őt, nagyon szeretem.Ezért kár lenne a kapcsolatunkat felrúgni. Valamint nem akarok belőle egy elnőiesedett papucsot csinálni, akit állandóan egreciroztatnak, hogy ezt igy, azt úgy, mert amúgy olyan tipus aki az ilyesmit nem birja. Trükkös tanácsokat vártam, nem kioktatást, mert a kapcsolatunkat valamilyen közös nevezőre hozással, úgy hogy mindkettőnknek jó legyen szeretném megóvni. Ehhez kértem tanácsokat.
2014. jún. 21. 16:58
 12/48 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem azért nem kéne rögtön leírni az ilyen férfiakat. Ha rendetlen is, nagy eséllyel lehet rá hatni és nem nyafogással, hisztivel vagy veszekedéssel, hanem megmutatva neki, hogy "nézd drágám, ennek itt a helye, legközelebb kérlek ide tedd!". Én legalábbis így szoktam és a párom teljesen normálisan fogadja.

És nem, nem mindenkinek jön alapból a rendszeretés, mert lehet, hogy gyerekkorában nem nevelték rá, nem szóltak neki, hogy ne dobálja a szennyest az ajtó mögé.


És azért tegyük hozzá, én már nőtől is láttam olyan fokú igénytelenséget, hogy én szégyelltem magam helyette!

2014. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
78%

Ismered te egyáltalán ezt az embert?

"valószínűleg takarítónőjük van", "nem nagyon mertem neki szólni", "trükkös tanácsokat vártam".

Tudod, egy normális kapcsolatban a kommunikáció az alap. Na, ez nálatok nincs...

2014. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
32%
ezért nem fogok soha megházasodni!
2014. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:
azért nem tudom hogy van-e takaritónőjük, mert az anyja nem dicsekedik ezzel, de azt a nagy házat valószinűleg ő nem tudná egyedül takaritani. Van egy foknyi társadalmi különbség közöttünk, de ez nem azt jelenti, hogy nem beszélnénk meg mindent. Mindent megbeszélünk, de nem látom értelmét a fölösleges vitatkozásoknak se, hogy betörjük a másikat valaminek ami nekem jó. Szeretném ha megmaradna az a férfi, akibe beleszerettem.
2014. jún. 21. 17:05
 16/48 anonim ***** válasza:
86%
Akkor fogadd el, hogy az a férfi, akibe beleszerettél, az sz arik a rendre.
2014. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

hát ha nem marad más, akkor ez lesz.


ugyanis egy házasságom már ráment arra, hogy egy férfiból papucsot csináltam a rend kedvéért. azért vagyok most óvatosabb, de mégse jó igy. nem alaptalan a dilemmám, szóval örülnék ha nem néznél teljesen naiv idióta nyomoréknak kedves 79%-os.

2014. jún. 21. 17:10
 18/48 A kérdező kommentje:
máskülönben meg úgy látszik engem ver a sors rendetlen férfiakkal :D most ne menjünk bele hogy akkor miért jöttem össze még egy ilyennel? a válasz azért, mert még ezer más dologban viszont ő sokkal felelőségteljesebb, gondoskodóbb mint a volt férjem. (csak előre kivédtem a következő kekeckedő válaszadó kérdését)
2014. jún. 21. 17:12
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell valahogy találni az a bizonyos aranyközéputat.

Azért a papucs férj és a teljesen igénytelen férj között vannak átmenetek. Lehet hogy most ő nem papucs, viszont te cseléd vagy. Nem csak a te felelősséged, hogy a kapcsolatod összetartsd, két ember kell hozzá.

Ha amúgy jó a kapcsolatotok, nem is értem mi a gond.

A kommunikáció csodákat tesz.

2014. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
igen, igazad van ebben, csak úgy vettem észre, hogy ha egy rendetlen férfinak (joggal!) azt mondod hogy legyen szives ezt igy, azt úgy elpakolni, kidobni, helyére tenni légszi légyszi, akkor azt ők úgy érzik (rosszul) hogy papucsot akarsz belőlük csinálni. és erre kellene valami megoldás, hogy felfogják, normális dolgot kérünk tőlük!
2014. jún. 21. 17:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!