Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy rendetle...

Mit lehet kezdeni egy rendetlen férjjel?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon mertem neki szólni hogy zavar a rendetlenség, hogy ne legyenek fölösleges viták. De mivel a nap 24 órájában pakolok utána olyan dolgokat amit alap lenne kidobni, elpakolni, és egy napig se tart a kinkeservesen elvégzett munkám, nagyon meguntam, és a motivációm is fogytán. úgy érzem, teljesen értelmetlen pakolnom, időt feccsérelnem a munkába. széthagyott bögrék, poharak, ruhák,kiürült dobozok, zacskók, mindenhol folt, kosz amerre jár. Minden tevékenység után napokig úgy maradnak a szerszámok, szemetek, ahogy végzett, mint aki jól végezte dolgát továbbáll. nekem meg fogytám az erőm az örökös pakoláshoz. A ruhákat megigazitom a szekrényében, az a következő öltözködésig tart, mert szétbombázza. felmosok, cipővel trappol végig, egy perc után minden csupa sár. Egy évig nem szóltam. Ma megpróbáltam finoman jelezni, hogy szükségem lenne rá hogy egy kicsit ő is figyeljen ezentúl a rendre. Persze veszekedés is lett belőle, hogy miért olyan fontos ez nekem? miért nem jó úgy? Eleinte úgy gondoltam a rend miatt nem érdemes vitatkozni, és a családi békét felrúgni, de rájöttem hogy igy ebben az örökös rendetlenségben és koszban (ami eddig az ő szájaize szerint volt, mert mindig pakoltam utána de az semmit se ért) viszont nekem nem jó lenni, és hátráltatja a lelki békémet. ti voltatok már igy? mit tegyek? hogy vegyem rá veszekedés nélkül hogy ne legyen trehány?

2014. jún. 21. 16:21
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzá tennék, hogy te naiv vagy, de a férjed meg egy barom és remekül kihasználja a naivságodat. Komolyan ez a kifogás, hogy húúú de sokatrengeteg dolgozik? Hát képzeld, az én férjem is rengeteget dolgozik, magas beosztásban van egy nagy francia cégnél, emellett több vállalkozásunk is van. A vállalkozásokat nagyrészt természetesen én csinálom, de ő is rengeteget segít, ha valamit el kell intézni és én valami miatt nem tudom, sose kell neki kétszer mondani. Mindemellett nem kell otthon utána szedegetnem a széthagyott dolgait, mert nem hagyja szét a dolgait. Szóval meg lehet ezt csinálni csak akarni kell, de a te kedves férjed még csak meg sem próbálja, csak mondja. Lehet normális férfit találni, kicsit jobban kell keresni, de azért van.
2014. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és most nem titeket akarlak támadni, mert értem az álláspontotokat. azért minden eset egyedi. nem őt védem, de ő tényleg egy nagyon jó ember, és én sok hálával tartozom neki. Itt most csak ezt az egy rossz tulajdonságát irtam le (vagyis ami nekem rossz tulajdonság) hogy nem dobja ki maga után azt a pár szemetet, meg széthagyja a cuccait. Emellett rengeteg jó tulajdnosága van. Tényleg nincs olyan férfi, aki mindezt megtestesitené, amit ő ad nekem, és még a szemetet se hagyja maga után szét. Meg azt is észrevettem, hogy ha megbeszélünk valamit, akkor ahhoz tartja magát. Most is szépen elpakolt a konyhában, ahogy kértem, amióta megbeszéltük ezt. Azt is megbeszéltük, hogy lesz egy külön szobája, ahol ő az úr ilyen téren, azt csinál amit akar, nyilván úgy, hogy bogarak ne jelenjenek meg :D a lakás többi részében úgy lesz, ahogy én szeretném. Ez a lakás kialakitásától is függ, mert nekünk a nappali az élettér, ott alszunk, ott dolgozunk ott eszünk, ott ruházkodunk. Ha kész lesz a felső szint, akkor a konyhát és a nappalit jobban rendben lehet tartani, és azt kérem is hogy a jövőben ott rend legyen. szóval azért nem gondolom, hogy egy jó embert emiatt ki kéne dobnom azonnal. főleg ha lehet vele beszélni.
2014. jún. 30. 15:11
 43/48 anonim válasza:

# 36:

De rossz lehet neked, ilyen frusztrált, férfigyűlölő fröcsögést még nem hallottam. Igazából nem csodálom, hogy a volt férjed így bánt veled, egy ilyen elviselhetetlen hárpiával máshogy nem is lehet. De azért sok sikert, hogy megtaláld azt, aki ezt elviseli ;)



# 40:

Na tisztázunk valamit, kisanyám. Szar ügy, hogy te kifogtál egy ilyen sunyi, hazudozó férget, mert csak egy ilyennek voltál jó, de ne általánosíts. Én nem "etetem" a feleségem semmivel, nem ígérgetek semmit, pláne nem olyan szándékkal, hogy ne hagyjon el, és amúgy sem könyörgök senkinek semmiért. Ha el akar hagyni, akkor elhagy, én egyetlen szóval sem fogom marasztalni, ha úgy dönt. Én nem az a fajta vagyok, aki szórakozik másnak az érzelmeivel, meg visszaél mások bizalmával. Megmondom kerek perec, hogy mi az, amin tudok változtatni, de azt be is tartom. És azt is megmondom, hogy mi az, amin nem tudok, vagy épp nem akarok változtatni, és ha nem tetszik, lehet lelépni.

Én CSAK akkor ígérek meg valamit, ha azt be is tudom tartani. Akkor viszont betartom, ha beledöglök is. Épp ezért nem ígértem meg, hogy az íróasztalomon rendet tartok, mert tudom, hogy nem fogok. Ha nem tetszik, akkor leléphet. Azt megígértem, hogy a konyhában rendet tartok, és ehhez tartom is magam.


"Hát képzeld, az én férjem is rengeteget dolgozik, magas beosztásban van egy nagy francia cégnél"

Mennyi az a rengeteg? Heti hány órát dolgozik? És van-e mellé egy félkész házatok, amit ő a saját kezével építget, szinte minden szabadidejében? Mellé kertetek, ahol nyírja a füvet, csinálja a kerti munkát, stb.?


"A vállalkozásokat nagyrészt természetesen én csinálom, de ő is rengeteget segít, ha valamit el kell intézni és én valami miatt nem tudom, sose kell neki kétszer mondani"

Képzeld, én is bármikor, bármiben segítek a feleségemnek, ha megkér.


"Mindemellett nem kell otthon utána szedegetnem a széthagyott dolgait, mert nem hagyja szét a dolgait. Szóval meg lehet ezt csinálni csak akarni kell, de a te kedves férjed még csak meg sem próbálja, csak mondja"

Örülök nektek, de leszarom, hogy a tökéletes kis férjed mit csinál. Viszont nem feltételezz rólam ilyeneket, hogy "meg sem próbálom". Nem az a fajta vagyok, aki a levegőbe pofázik. Ha én valamit megígérek vagy bevállalok, azt meg is csinálom.

2014. jún. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

43as, ez tök jó amit leírsz, de ha ez tényleg így lenne (hahahahaha), akkor nem született volna meg ez a kérdés. Amúgy azért azt látod, hogy mit csinálsz? A feleséged felvetett egy problémát, erre te oldalakon keresztül magyarázod, hogy igazából az nem is úgy van, meg ő a hülye, hogy ezzel foglalkozik és te igazából mindent megteszel érte, csak ez a hisztis nőszemély nem bírja fölfogni és nem értékeli a te hihetetlen erőfeszítéseidet. Hát mindenki azt csinál amit akar...

Kedves kérdező néhány év múlva találkozunk a válás kategóriában, addig is BÉKE!

2014. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:
Ha neked olyan kis tökéletes életed lenne, nem itt fröcsögnél, süt belőled a frusztráció meg a káröröm. Tipikus b@s.z.atlan p.i.c.s.a szindróma. Mi a gond, a tökéletes kis férjecskédnek nincs kedve már hozzádnyúlni? :D Mondjuk egy ilyen rosszindulatú, idegesítő, kötekedő nőhöz nekem se lenne.. :D
2014. jún. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

hajjajjajj nem akartam ekkora szappanoperát kreálni a gyakorin :)


de az igazság az, hogy ő tényleg olyan ember, aki betartja a szavát, és amit megigér! Éppen ezt szeretem benne, és ez minden rossz tulajdonságát elfeledteti velem! Ő egy tényleg olyan ember, akire lehet számitani.


Amikor kitettem a kérdést, akkor nem oda akartam kilyukadni, hogy hát akkor úgyis elváltok! Mi nem fogunk elválni, mert ezt meg is beszéltük, hogy mi csak akkor válunk el egymástól, ha az egyik megcsalja a másikat. minden más problémát le fogunk győzni együtt.


senki nem egyforma, valószinüleg a felsorolt férjek akikről itt szó esett, ők sem egyformák.


én inkább olyan komprimusszumos megoldást vártam, ami olyan segitség, hogy hogy tudnánk megoldani ezt a problémát úgy, hogy mellette megmaradjon a kapcsolatunk, és csiszolódjunk egymáshoz. Én sem az a fajta vagyok aki feladja egy apróság miatt, és begenerál magának mindent, és a végén utálja azt az embert, akit valamikor megszeretett egy db tulajdonság miatt, elfeledkezve a sok jóról. Kaptam értelmes válaszokat is, amit köszönök.

2014. jún. 30. 19:20
 47/48 anonim ***** válasza:

Jajj kérdező sose bánd! xD

Ezért szeretem ezt az oldalt, ilyen csuda szájkaratélyozást sehol máshol nem lehet látni!

2014. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
78%

43: "De rossz lehet neked, ilyen frusztrált, férfigyűlölő fröcsögést még nem hallottam."


Nem férfigyűlölet volt benne, mert ha figyelmesen olvastad volna akkor látnád, hogy nem minden férfit szidtam kivétel nélkül, csak az ilyen fajtákat, és említettem is, hogy vannak rendesek szép számmal. Elsőre nem sikerült kifogni, én is olyan naivan bíztam és hittem, mint a kérdező.

Nem tetszik, hogy ki lett mondva az igazság, ugye?

Nyugi, asszony pajti előbb-utóbb meg is találja azt, aki minden téren megbecsüli. Még nem, majd eljön az ideje, amikor nagyon elege lesz belőled.


" Igazából nem csodálom, hogy a volt férjed így bánt veled, egy ilyen elviselhetetlen hárpiával máshogy nem is lehet."


Hát, ő farolt volna vissza és neki nem tetszett, hogy ki lett rúgva a lakásomból. Ha annyira nagyon rossz lett volna nálam, akkor miért nem akart elhúzni, miért kellett drasztikusan kivágni és zárat cserélni? :-)


44:"Kedves kérdező néhány év múlva találkozunk a válás kategóriában,"


Ja bizony, csak akkor már azzal cifrázva, hogy ott lesz neki a gyerek...


Kérdező: "de az igazság az, hogy ő tényleg olyan ember, aki betartja a szavát, és amit megigér!"


Akkor meg mi a fenét keres itt a kérdésed, ha olyan okos, kedves, megértő és az ígéreteit betartó férj? Megbeszéled vele a problémát, kompromisszumra juttok és ennyi. Valahogy mégsem sikerült vele ezt megnyugtatóan rendezni, ha itt kértél tanácsot.


" Éppen ezt szeretem benne, és ez minden rossz tulajdonságát elfeledteti velem!"


Majd ha vánszorogsz a fáradtságtól, akkor még a legapróbb dolgot is felnagyítva látod majd. Ó, hányszor mondtam, hogy én ezt soha, én majd így meg úgy csinálom... aztán amikor odajut az ember már mindent másképp lát.


" Ő egy tényleg olyan ember, akire lehet számitani."


Újra megkérdezem, akkor mit is keres itt a kérdésed? Az esti vacsora mellett nem lehetett ezt megbeszélni?


"én inkább olyan komprimusszumos megoldást vártam, ami olyan segitség, hogy hogy tudnánk megoldani ezt a problémát úgy, hogy mellette megmaradjon a kapcsolatunk, és csiszolódjunk egymáshoz."


Ezt ti ketten nem tudjátok egymás között lerendezni????



" Én sem az a fajta vagyok aki feladja egy apróság miatt, és begenerál magának mindent, és a végén utálja azt az embert, akit valamikor megszeretett egy db tulajdonság miatt, elfeledkezve a sok jóról."



Térjünk vissza erre akkor, amikor már pár hónapja 4-6 órákat aludtál részletekben, állandóan készenlétben állsz napi 24 órában. A gyerek meg hol üvölt, hogy etetni kell, vagy épp pakol, te meg azt se tudod hol áll a fejed.

2014. júl. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!