Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti az ilyen helyzetet, hogyan...

Ti az ilyen helyzetet, hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés
Tegnap a délutánt a sógornőmmel töltöttem, mert a gyerekeket játszóházba vittük. Miközben a gyerekek játszottak, mi beszélgettünk. Egyszer csak szóba került a pénz. Ő tett egy olyan megjegyzést, hogy szerinte szegény embernek számít az, akinek nincsen autója. Rettentően lenézőnek és sértőnek találtam ezt a kijelentését, de nem mondtam rá semmit, a családi békesség kedvéért nem akartam összeveszni vele. A gyerekeink nagyon szeretnek egymással játszani, nem akartam, hogy ők igyák meg ennek a levét. Ez a degradáló kijelentése viszont azóta se ment ki a fejemből és nem értem, hogy mire fel ez a gondolkodás. Mind a ketten diplomások vagyunk és jó munkahelyünk van. Nekünk viszont nincsen autónk, de ettől még nem érzem szegénynek magunkat. Van egy szép, teljesen hitelmentes házunk, jó munkánk és egészségesek vagyunk. Mi ezzel teljesen elégedettek vagyunk. Nekik viszont van 30 milliós devizájuk és egy lízingelt kocsijuk. Én soha nem voltam lenéző velük szemben, mindig együtt érző vagyok, amikor a sok hitelről panaszkodik. Az elmúlt években jó barátság alakult ki köztünk, főleg a gyerekek megszületése óta. Ti ezek után, hogy állnátok hozzá? Egyáltalán miért viselkedik így? Vagy lehet hogy csak én fújom fel a dolgot?

2014. jún. 21. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Kicsit felfújod, nem kell vele foglalkozni, ha minden megjegyzésén ennyire kiakadsz az nem jó. Én megjegyeztem volna viccesen, hogy nekünk sincs autónk. Erre ő zavarba jött volna és máris helyre lett volna rakva a dolog. Vagy ha kitartott volna mellette, akkor visszavágtam volna vele, hogy hitelmentes a házunk, nektek meg van egy csomó hiteletek, az mivel jobb. Ha még egyszer feljön, mond, ezt.
2014. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
32%
Tök jó hogy van házatok,jó munkahely meg minden, de sajnos a mai világba legtöbb embernek nélkülözhetetlen egy autó és ezért akinek nincs autója de kellene neki az nélkülözik azaz szegény gondolom erre gondolt és nem bántásból mondta.De persze ha nektek nem szükséges egy autó akkor az más eset és nem vagytok természetesen ettől szegényebbek. :)Szerintem probáld meg elfelejteni és ne foglalkoz v
2014. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
79%
Folyt.: NE foglalkozz vele már csak a gyerekek kedvéért se. :)
2014. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Sokszor azok az emberek viselkednek lenézően, akik elégedetlenek az életükkel. Őt nyilván zavarja a sok fizetnivaló, még ha jól is élnek mellette, mert még több mindenük lehetne, ha nem kéne egy csomó pénzt hitelre fizetni. Ezért kisebbségi érzésében azzal próbálja nagyítani magát, hogy villog azzal, hogy nekik autójuk is van.

Legközelebb, ha sopánkodni kezd a fizetnivalókról, mondd neki azt, hogy mit panaszkodsz, hiszen neked autód is van, gazdag vagy! Nem szégyelled magad, hogy egy szegénynek nyavalyogsz, akinek még autóra sem telik?

Utána nevesd el magad, mondd, hogy csak vicceltem, haha.

Majd leesik neki, hogy paraszt volt.

2014. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Ugyanmár! A legtöbb embernek nincs szüksége autóra. Mi megengedhetnénk egy egy új autót hitelmentesen is, de minek? BKV-val hamarabb beérek a munkahelyemre. Nagy bevásárlásnál meg ott a taxi. Ha sürgős fuvar kell akkor szintén ott a taxi.

Még mindig olcsóbb mint a havi biztosítás, a kocsi szerelése, a vizsgáztatások, benzinár.

Az meg ne verje a nyálát, hogy gazdag ha mindent hitelből szerzi meg.

Ma én azt mondom, hogy az nem szegény akinek nincs semmi hitele, tartozása.. Nekem nincs, és nem is vagyok szegény.

2014. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

"A legtöbb embernek nincs szüksége autóra. BKV-val hamarabb beérek a munkahelyemre."


Persze, mert MINDENKI Pesten lakik szerinted?!?!?!


Nekem az út 53 km reggel meg este, és errefelé nincs BKV!!!

Autó nélkül nem tudnék eljutni munkába, mert innen elöször busszal (tölünk 3,5 km a megálló) kellene 20 km-t menni, onnan másikkal megint 20-at és a végén még 35-öt vonattal - a vasúttól meg 5 km a munkahelyem. Autóvan nem kell a fél világot megkerülni és idöben is sokkal rövidebb, mert nem kell az átszállásoknál várni félóra - órákat.

2014. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is előbb beszélek és aztán gondolkodok. Valószínűleg nem téged akart megsérteni csak lehet hogy hirtelen nem gondolt rá hogy nektek sincs autótok.
2014. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Joga van a véleményéhez, tudod, hogy nincs igaza, minek emészteni magad?
2014. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Annyit kellett volna mondani, hogy szerinted meg nem feltétlenül a gazdagság fokmérője az autó. A lelki gazdagságé pedig semmiképpen sem.
2014. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ezt nem sértésnek szánta, nálad viszont mégiscsak telibe talált, hogyha azóta is ezen kattogsz, meg még az a kérdés, hogy "Ti ezek után, hogy állnátok hozzá?" Hogyan, hát ugyanúgy mint eddig, mondott egy dolgot ami neked nem tetszik, akkor már bármin is változtatni kell? Biztosan te is sértettél már vérig embereket úgy, hogy észre sem vetted, mivel nem neked szánta a megjegyzését.
2014. jún. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!