Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem éreznétek kellemetlenül...

Ti nem éreznétek kellemetlenül magatokat, ha a párotok egyik szülőjét magáznátok, másikat tegeznétek?

Figyelt kérdés
Én olyan rosszul érzem magam, ha épp ketten vannak, egyikkel így, másikkal úgy kell beszélnem. Már frusztrál ha hozzájuk kell mennem (és sokszor megyünk) mert egyszerűen nem tudom megszokni. Az anyukáját tegezem, az apukáját magázom. Nem arról van szó, hogy nem szeret az apukája, mert egyik gyereke párját sem kérte meg, hogy tegezze. Ő egyszerűen ilyen. Az anyukája pedig egyedül csak engem kért meg, így a többi barát/barátnő előtt is kellemetlennek érzem a helyzetet. Hogy rendezzem magamban ezt? Ti nem éreznétek magatokat rosszul? 26/L
2014. jún. 22. 09:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Bár nem pasimmal, de vannak ilyen eseteim. Ez van. Inkább örülj neki, hogy kedvel, és nam azért nem mondja, mert nem bír.

2014. jún. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Gyöpös az öreg! Engem gyerekeim összes barátja, barátnője tegez. Ne foglalkozz vele, nem éri meg!
2014. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%
Akkor a másikat is magáznám. Nem érezném rosszul, miért kellene?
2014. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Eszedbe ne jusson kérdező magázni azt, aki megkért, hogy tegezd!


Aki mást mond, annak ajánlom figyelmébe az illemtankönyvet!

2014. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem fogok már ennyi idő után visszatérni a magázásra, érdekes is lenne. :) Tegezem tovább. Viszont én akkor is nagyon rosszul érzem magam így. Ha megérkezünk a házukhoz, mindig reménykedek, hogy nincsenek egy helyen, hogy külön-külön köszönhessek nekik, kinek így, kinek úgy. Vagy akkor én gondolom túl ezt a helyzetet?
2014. jún. 22. 09:34
 6/18 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van hogy anyósomat magázom,apósomat tegezem.Megszoktam 10 év alatt ,nem okoz gondot.Néha véletlenül letegezem de nem foglalkozunk vele.Nem is agyalok rajta.Felesleges.
2014. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, ez semmiség. A volt párom anyukajat tegeztem, apukajat magaztam. Semmi kényelmetlen nincs ebben.
2014. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként mért kellett volna megkérnie, hogy tegezd? Te vagy a nő, neked kell megkérdezned. Azonos neműeknél valóban a kor dönt, az idősebbnek kell felajánlania a tegeződést. Persze fiatal vagy még, én is voltam huszonévesen hasonló helyzetben, 4 évig éltem együtt valakivel, akinek az édesanyját tegeztem, édesapjától pedig nem mertem megkérdezni. És a szakítás ellenére valahogy megmaradt a baráti kapcsolat volt párommal és szüleivel is, évekkel később jutottam csak odáig, hogy az apjától is megkérdezzem, hogy tegezhetem-e, mire az volt a válasz, hogy már rég várta ezt a kérdést.
2014. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, lehet, hogy ez az illem, de az idősebb férfiak nagy többsége baromi nagy tiszteletlenségnek venné ezt. Persze tudom én, hogy ez így van, de én a szemében csak egy fiatal kislány vagyok, hanyatt is vágódna, ha én kérdezném meg.
2014. jún. 22. 10:29
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel, én is kislánynak érzem magam és nem mondom.


70 éves ismerős bácsi, meg a haverja, aki 60 kb. is mondta, hogy tegezzem őket, nekik milyen lett volna már?


Egyszer egy üzletben nekiállt tegezni egy férfi, én magáztam, erre beszólt, hogy ilyenkor vissza kell tegeznem...


De olyan hülye kor ez..Nem tudom, kinek hogy köszönnék, meg ezek...nem vagyok kislány, de még kimondottan komoly nő sem.

2014. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!