Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi problémáinak megoldásá...

Családi problémáinak megoldásához miért kér az tanácsot, segítséget, aki aztán csak a saját nézőpontját hajlandó elfogadni?

Figyelt kérdés

Többen már a kérdésükben megfogalmazzák, hogy akiknek más a véleményük, azokból ők nem kérnek.

Az ilyen kérdezők zöme azonban a válaszok láttán esik agresszíven a kommentelőknek, elfelejtve, hogy a kérdésében még ő az ártatlan áldozat. Egyre durvábban megfogalmazott kommentjeit olvasva azonban felmerül az emberben, hogy vajon kérdező családjában ki is az aki elszenvedi az agressziót?


Röviden tehát, miért kérdez az, aki nem kíváncsi a kommentelők válaszaira?



2014. jún. 25. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudsz erre példát linkelni? Általában tinik kérdéseinél láttam ilyet, de inkább a válaszadók az agresszívak.
2014. jún. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de nem csak itt a családosnál fordul elő.

Pl. Melyik kocsit vegyem meg? Én az elsőre gondoltam. Te meg ha odaírod, hogy a második, akkor jön a pattogás.

Egyik nap is volt egy olyan, hogy valaki megkérdezte, hogy vállalnál-e babát albérletbe. Én írtam, hogy nem, és normálisan megindokoltam. Hát ne tudd meg mit kaptam érte.


Akik így reagálnak, azok csak azért teszik fel a kérdést, hogy megerősítést kapjanak, semmi másért.

Az ilyenekkel nem kell foglalkozni.

Te megpróbáltál segíteni (egy válasszal, egy tanáccsal, stb.), ő meg (vagy akik még a pártját fogják) bunkók, hát akkor ez van.


Egyik füleden be, másikon ki.

És örülj, hogy Te vagy az okosabb.

2014. jún. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tegnap is született egy kérdés, aki akarja megkeresheti. Csomóan írják kérdezőnek, hogy mit kelleme tennie, de ő foggal-körömmel ragaszkodik a saját elképzeléséhez, mindenki rossz, aki mást mond, mert 2-3 itteni "szakember" neki ad igazat!

Hogy tényleg annak van igaza, aki azt mondja, hogy kinevetteti magát? Kit érdekel? Őt nem!

2014. jún. 25. 11:30
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as, én is pont erre a kérdésre gondoltam, 2 napja olvasgatom, jókat röhögök rajta. A csaj csak megerősítést akar, hogy márpedig akkor is neki van igaza, mindenki más hülye, annyira köti az ebet a karóhoz, hogy már vicces....


Röviden szerintem azért kérdez, mert arra vár, hogy mindenki neki ad igaz, és ettől majd ő milyen szuperjól fogja magát érezni, de igazából nem is érdekli, hogy ki mit gondol, főleg akkor nem, ha mások véleménye nem egyezik az övével. Picit nárcisztikus, folyamatos dícséretre, pozitív visszaigazolásra van szüksége, de képtelen elfogadni, hogy esetleg nem neki van igaza.

2014. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem választ szeretnének, hanem megerősítést, vagy csak ki akarják magukat panaszkodni és reménykednek, hogy itt majd megértik őket.

De olyan is van, mikor az vált ki ellenkezést a kérdezőből, hogy a "tanács" minősíthetetlen hangnemben és nem is a kérdésre vonatkozóan érkezik. A válaszoló elkezd kombinálni, szitkozódni, belemagyarázni.

2014. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!