Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ő mindenképpen a saját nevét...

Ő mindenképpen a saját nevét szeretné majd adni a gyereknek, viszont nekem nem igazán tetszik. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Még csak beszélgettünk erről és ő azért szeretné azt adni mert még a dédnagyapjának is ez volt a neve meg talán még annak az apjának is. De a lányt én nevezhetem el.
2014. máj. 4. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Legyen 2 neve.
2014. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat amig csak "beszelgettek errol" addig majd csak ki gondolod hogy mi legyen.
2014. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

1. Legyen ez vitatéma akkor, ha már a pocódban ott a baba.

2. 50% esély van rá, hogy lány lesz.

3. Mivel a lánynál szabad kezet kaptál, azt mondom, hogy ez így korrekt.



+1. Ha nagyon nem szeretnéd az általa választott nevet, és mondjuk a párod neve jobban tetszik (ha már választani kell), akkor hozd fel, hogy te már elképzelted, amint a kis "Pistike" kinn az udvaron dobálja a kis pöttyös labdáját, és alig várja, hogy az apukája hazajöjjön. (persze a párod nevével). A legtöbb pasit meglágyítja ez a kis trükk. ;) (persze csak a saját nevével, mással sajnos nem hatásos.)

2014. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, most látom, hogy a saját nevét szeretné adni. Hát sajnos erre nincs +1-em.
2014. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Én nagyon rossznak tartom ezt, az egyes családokban dívó szokást. Miért kellene huszad íziglen mindenkinek Bélának lennie? Szerintem mindenképpen próbáld rábeszélni a párodat, hogy egyszer minden sorozat megszakad és a Ti gyereketeket valami más, szép névvel ajándékozzátok meg! Ha kell légy kicsit harcosabb:-)
2014. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem magyarázd el neki, hogy szerinted értelmetlen ez a hagyomány. Vagy legyen 2 keresztneve. Kompromisszumként állapodjatok meg,hogy ha lány lesz akkor is KÖZÖSEN választotok nevet. Ez azért nem így működik,hogy hasunkracsapunk...
2014. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is régóta téma. Nincs még gyerekünk, de a hajam égnek áll attól, hogy Kisjózsika legyen a fiam... Csak azért, mert ő lenne a nyolcadik Józsika a családban... Hát már csak azért se.

A gyerek egy önálló, külön személy, ezért önálló, külön, saját neve lesz. Ennyit csak megérdemel?! Legrosszabb esetben tudom azt elképzelni, amit előttem is írtak: adtok neki egy "normális" nevet, amin szólítani fogjátok, és megkapja másodiknak apukáét. Aztán ha nagyobb lesz, eldöntheti, neki melyik tetszik jobban, melyiket akarja használni.

2014. máj. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, 26 éves voltam, amikor személyi cserénél megkérdezték a rendőrségen, melyik keresztnevemet húzzák alá. Azóta a másodikat használom.

Szerintem legalább az egyik utónév legyen az apáé. Fontos, hogy ragaszkodjon a gyerekhez, ez is segítheti.

2020. ápr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyet, hogy a lányt az anya, a fiút az apa nevezheti el. Én ezt sosem értettem. Ha lány, ha fiú, mindenképpen közös a gyerek, tehát közös a megegyezés az illő. És ha lány lesz, és te olyan nevet adnál neki, ami a párodnak egyáltalán nem tetszik? Nem hinném, hogy ez teljesen "okos" dolog. Szerintem ha te nem akarod a fiatoknak azt a nevet, akkor ragaszkodj hozzá, hogy nem lesz az a neve. Ugyanúgy a te gyereked is. Maximum tényleg megkapja második névként, de nehezen hiszem el, hogy azt használná; végtére is melyik gyerek választaná a Bélát vagy a Gyulát, ha az első neve Olivér vagy Máté?
2020. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!