Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelenthetem a saját anyámat...

Feljelenthetem a saját anyámat, ha rendszeresen kínos képeket posztol rólam? 17/L

Figyelt kérdés

Hiába kérem anyámat már régóta, hogy ne rakosgasson fel olyan képeket rólam a facebook-ra amiket én nem akarom, hogy kirakjon.

Igazából lényegtelen, hogy miért nem akarom, hosszú történet lenne megmagyarázni, lényeg, hogy nem kicsit kínos nekem.

De hiába kérem szépen, hiába könyörgök neki, ugyanúgy felrakja csak mert esetleg rajta van más is.

Mit tehetnék ellene? Már nagyon elegem van!!

Megtehetném, hogy feljelentem? (nem azért kérdezem, mert lenne merszem megtenni, csak elviekben)


2014. máj. 12. 15:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Elviekben és a gyakorlatban is megtehetnéd!


De én azért valami békésebb megoldást javasolnék.

2014. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
8%

17 vagy, ugyhogy meg nem.


Amugy a facebook fele elvileg jelentheted a kepnel hogy te rajta vagy es nem jarulsz hozza.

2014. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
15 éves kortól már lehet feljelentést tenni úgy tudom.
2014. máj. 12. 15:34
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
2es butaságot beszél!
2014. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Igen, feljelentheted. Először kérd meg a FB-ot, hogy ezeket a képeket anyád ne tehesse fel rólad. Nyílván önálló profilod van, és anyádnak is. Amikor felteszi a képet rólad, ami neked kínos, akkor a kép mellett jobb oldalon van egy picike kis fül, amire ha ráklikkelsz, akkor legördül egy kis táblázat, amelyben ott van pl. az a megjegyzés, hogy "ezt nem akarom látni". És van egy olyan is, hogy miért nem akarod látni, abban pedig egy olyan megjegyzés, hogy ez a kép rólam szól (vagy engem ábrázol). Szépen le kell vetetni a képet.


Ha anyád rendszeresen megaláz téged ország-világ előtt (mert az az ám: megszégyítés!), az gyermekbántalmazásnak számít, mert még kiskorú vagy jogilag, és feljelentheted a FB-nál is, hogy töröljék a profilját, illetve a Gyámhatóságon is. Nagyon ráférne. A sorozatos és állandó megszégyenítés következménye pl. a visszahúzódás a társaásgtól, az elszigetelődés, a szégyentudat és az erpős önbizalomhiány kialakulása, majd a depresszió és minden más baj. Ne várd meg ezeket!


Csak legyen merszed megtenni, hogy feljelented, nem kell tőle félni. Nem az isten, csak egy önző szemét ember, aki történetesen az anyád. Megérdemli!

2014. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Ne engedd anyukádnak, hogy fotózzon téged. Így nem lesz mit felraknia.
2014. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Amíg meg nem változtat a hozzáállásán, addig ne engedd, hogy képeket készítsen rólad, és a saját képeidhez, amiket te csináltál, ahhoz ne engedd hozzáférni.

A múltbéli képeket már valószínű nem tudod visszavonni, de ha ügyes vagy, akkor több rólad készült fotót nem kap...


Egyébként feljelentheted, bár ezt én sem tenném, inkább a facebook felé jelenteném csak.

2014. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem anyukádat, mi a csudának tesz fel képeket másokról, főleg ha kéred, hogy ne tegye. Én biztosan ezentúl eltakarnám az arcom, vagy nem állnék be a képbe ha fotózni akarnának otthon és akkor nem lesz mit feltennie.
2014. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem a facebookon hanem a bodoo oldalra tettem fel egyszer képet. Közös kép volt az 1 éves lányommal. (Most 4) s kaptam a rendszertől üzenetet hogy levették,mert nem egyezett bele a képen szereplő másik személy. kicsit se csodálkoztam hogy miért is. Látszott h egy kis kopasz 1 éves. De addig nem engedett a reg során tovább lépni mmig nem volt kép, de csak ez a fotó volt rólam...
2014. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
24%

Jelentsd fel azt, aki kenyeret ad a szádba! Aztán még aznap takarodj otthonról, és tartsd el magadat!


(Azzal én sem értek egyet, hogy a beleegyezésed nélkül rak fel képeket, de a pofátlanság netovábbja feljelentéssel fenyegetőznie egy kis taknyos tinilánynak.)

2014. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!