Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Illik visszaadni a pénzt...

Illik visszaadni a pénzt ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Tavaly novemberben adtam el a régi használt laptopom 30 ezresért, a vevő most írt, hogy elromlott, csináljak vele valamit, vagy adjam vissza a pénzt, de ilyen használt cuccokra boltban sem szoktak garanciát adni, és 4 hónapot használta is, hibátlan volt, amikor megvette tőlem.
2011. márc. 3. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy vissza kéne adni. Mégha másnap, vagy esetleg egy héten belül történik, de 4 hónap után?
2011. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

máskor szerintem egyszerűbb rögtön úgy eladni, hogy 3 nap garanciát adsz rá aztán szevasz..

szerintem ha neked nem volt rosz sose akkor nem kell visszadnod, főleg mivel a négy hónap sok idő a 30 ezer forintért meg ne várjon senki garanciát :D

Ez olyan mintha 500 forintért venne egy mobilt aztán csodálkozna h fél év után szar :D

Mondjuk én 160ezerért vettem használt laptopot, de meg volt mondva h egy hónap garancia van.. A hp meg szerencsére még egy évig ad rá elvileg :D

2011. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Használt laptopra 1hét garit adnak, számlás vásárlás esetén 3-6hónap általában, de azok üzletek. Ez picit lutri, be kell vállalni, de nem neked...ne add vissza!
2011. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az Európai Unió országaira vonatkozóan 2004.01.01-én életbe lépett új, a magán adás-vételi jogokat szabályozó törvény értelmében: az összes aukcióra bocsátott termék és/vagy áru adásvétele során az eladót nem terheli semmiféle garancia, felelősség, vagy visszavételi kötelezettség a vevőjével szemben. A vevő ezt vásárlásával elismeri és tudomásul veszi.


Ennek a figyelmeztetésnek az aukció leírásában szerepelnie kell, egyébként a magánszemély 1 évig terjedő garanciát kell adjon az eladott termékre.


azthiszem mindent leirtam

2011. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Volt szó garanciális megegyezésről?

És ha igen meddig tartott?


Mond meg a vevőnek hogy 4 honap alatt Ő is tönkretehette ,ezért nem áll mododba vissza vásárolni a laptopot ! vagy ha erősködik akkor mond meg hogy vissza veszed de a 4 honap használatot levonod :))!!


tehát 30 000 Ft akkor igérjél neki 15 000 Ft ot


valoszinü feljelentésel fog védekezni NEMBAJ !!

jelentsen fel az igazság az hogy a hatoság csak ajálani tudja a pénz visza fizetését de komoly szankciokat nem tud hozni


Ugy hogy pénz marad laptopot meg csináltassa meg

SŐŐT :D mond meg neki hogy ha megcsináltassa akor visza adod a 30 000 ft ot :)

2011. márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja egyébként szard le magasról, 4 hónap alatt honnan tudod hogy hányszor b*szta földhöz h tönkrement stb. 30 ezerér amúgy se illik szarakodni
2011. márc. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tekintsünk el az EU jogszabálytól úgy se fog senki perelni 30ezerért (reméljük).

Am ha 200 ezerért ad egy cég mondjuk 1 év garit akkor 30ezerért mit vár az illető.. egyébként is gondolni kell rá hogy a használt azért olcsó mert bármelyik pillanatban tönkre mehet

2011. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem se fog perelni és 4 hónap hosszú idő de kedves kérdező legközelebb figyelj oda és ird ki ezt a szöveget. ez a biztos és akkor legközelebb hiába járatja a száját a vevő akár 4 nap után is.
2011. márc. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Captain Frájer ***** válasza:

Itthon csak akkor tartozik az eladó garanciális kötelességgel, amennyiben az eladáskor fel volt tüntetve. Szal ha eladáskor nem volt szó garanciáról, vagy letelt az időszak, akkor nem vagy köteles visszafizetni a pénzt, s erre hatóság sem kötelezhet.


Én minden cuccomat egy hetes garival szoktam árulni, mert ha nálam viselkedtek jóideig, akkor másnál is fognak, amennyiben nem cseszegetik a cuccokat :) De volt már példa, hogy emberke feljelentett, de nem ment semmire.

2011. márc. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ne add vissza, fél év használat után már akármi baja lehet, vagy akár az is lehet hogy nem ért hozzá és ő miatta ment tönkre. ne add vissza
2011. márc. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!