Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatod? Nagy...

Mi a tapasztalatod? Nagy szerelemből, vagy inkább a felek közti szeretetből alakul ki később "tartós" kapcsolat?

Figyelt kérdés
A kapcsolataid közül az működött hosszú távon, ami szerelemből alakult át szeretetté, vagy az, amelyik szereteten (barátságon, mondjuk) alapul, és abból fejlődik párkapcsolattá? Mostani kapcsolatod honnan indult? (A keletiből, a második vágányról, tudom. :P )Voltam nagyon szerelmes, megégettem magam, összetörtem. Megmondom őszintén, nem hiányzik. Nem adott annyi pluszt, amennyiért megérte volna az egész. Most "barátságból indult" párkapcsolatban élek 2 éve, fél éve összeköltöztünk, külföldre jöttünk. Stabilnak érzem a kapcsolatot, és nem vágyom lángoló érzelmekre. Nekünk ez vált be, de érdekel, hogy létezik e olyan, hogy a nagy, lángoló szerelem, ami így is indult (nem ismerték előtte a felek egymást évekig, nem egy baráti körből jöttek, nem voltak egymás szeme előtt), idővel átalakul szeretetté, és mégis együtt maradnak a felek. Nem érzitek kevésnek a szeretetet a nagy szerelemhez képest? Persze, nem tinik vagyunk, és mérlegelünk, hogy megéri-nem éri meg, mit értünk el együtt, kialakul e a szeretet, vagy a kémia elillan, és a nagy büdös semmi marad utána... nem mindegy. Hogy egálban legyenek a pofátlan kérdések; másik oldal: a barátságból kialakult párkapcsolat nem olyan nektek, mint a "langyos víz?" Kíváncsi vagyok, ki hogy járt, mi a történetetek? Nem provokálni szeretnék, és nem megerősítést keresek, hogy én csináltam jól, pusztán kíváncsi vagyok, ki hogyan jellemzi a kapcsolatát, és a jelen lévők között mi a %-os arány.
2014. jún. 25. 21:52
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
81%

"De ezek szerint jobban szerettek véleményt alkotni egy idegen magánéletéről, főleg érzéseiről néhány mondat alapján."


???? Álljon már meg a menet! TE tetted fel a magánéletedet az internetre, és kértél véleményt, hogy szerintünk milyen ez a kapcsolat - illetve tágabb értelemben a tietekhez hasonló, baráti együttélésekről mi a véleményünk. Ha az egyikről véleményt kérsz, akkor akarva-akaratlanul is beletartozik a ti kapcsolatotok is, hiszen TE bontottad két kategóriára a kapcsolatokat: szerelmek és barátságok, és kértél róluk véleményt.


Megkaptad, nem tetszik, most megy a hiszti.


"De a kérdésre érkezett válaszok közül, mint írtam, igen kevés válaszol a tényleges kérdésre."


MINDENKI a kérdésre válaszolt! Egytől-egyig! Olvasd végig mégegyszer!


"A magánéletem boncolgatása élvezetesebb. Persze, írhattam volna példa nélkül, de az még személytelenebb lett volna, mint így"


A magánéleted bevallottan a kérdés része. Mégis felháborodsz, hogy abból indulunk ki. Nem érzed az ellentmondást?


"nem beszélve arról, hogy arra kértelek benneteket, hogy ha van kedvetek, osszátok meg velem, velünk a saját történeteteket."


Több választ is olvastam, ahol ez megtörtént.

2014. jún. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
94%

Ha még mindig nem értenéd Kedves Kérdező a válaszolók nagy részét, akkor kérdezd meg magadtól, hogy neked miért jut ilyen kérdés az eszedbe!?


"Nem érzitek kevésnek a szeretetet a nagy szerelemhez képest?"

Ezt a kérdést magadnak tedd fel. És a bevezetésben leírtad, hogy igen Voltál igazán szerelmes, megégetted magad, ellenben azzal folytatod, hogy most egy stabil kapcsolatban vagy és nuku érzelmet nem írsz a kérdésedben. Azt taglalod, hogy megéri vagy nem. Te azon filózol, hogy erre lehet-e jövőt építeni. Mivel bizonytalan vagy magadban megkérdezted az embereket és azt várod, hogy pozitív megerősítést írjanak, hogy igen van, aki megszerette a párját és igen így élik az életüket. Mivel célkeresztben van mindig a kérdező egyértelmű, hogy őt vesézik a válaszolók először. De hát erre voltál kíváncsi! :) Van, aki egyetért vele van, aki nem.

2014. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon kedves vagy, kérdező, hogy itt osztod a válaszolókat.. akik valóban történetet írtak, mint én is, azokra nem reagálsz, akik csak a véleményüket mondják el (amelyek egyébként meglepő módon ennél a kérdésnél egytől egyig értelmesek és használhatóak, arra visznek, hogy magadba nézz kicsit), azok meg gonoszak és vájkálnak a magánéletedben... hogy is vájkálhatnánk, ha csak ennyit tudunk, amit leírtál?

Ebből az jön le, hogy ilyen "hát, ha nincs ló, jó a szamár is" alapon együtt vagy egy lánnyal, akit biztosan szeretsz, megtennél érte mindent, de ha a kapcsolatodban minden rendben volna, nem tennél fel kérdést... főleg nem itt a gyakori kérdéseken. Érdekes, én sosem kellett, hogy ide kérdést feltegyek a párommal kapcsolatban, ha bármi bizonytalanságom volt (persze nem azzal kapcsolatban, hogy odavagyok-e érte), VELE beszéltem meg.

Bizonytalan vagy, és kiírtad ide, hogy itt majd mi megnyugtassunk... aki megnyugtat, ahhoz kedves vagy, aki leírja, hogy hát, ez nem biztos, hogy okés, azt leoltod... ebből én igyekeznék következtetni a helyedben: bizonytalan vagy. Vagy merj továbblépni, vagy ne oltogasd itt az őszinte, értelmes embereket.

Köszönjük szépen.

2014. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

A mi kapcsolatunk baráti-kollegális viszonyból alakult ki, de nem langyos lábvíz lett belőle, hanem nagy szerelem.

Minden klappol egyszerűen, annak ellenére, hogy sok külső problémánk volt/van. Az általad megnevezett két kategória (lángoló szerelem vs. baráti összetartozás) minden előnye egyesült.

Volt olyan kapcsolatom, ami inkább barátság volt a részemről és szerelem sose lett belőle. Volt nagyon viharos kapcsolatom, öltük egymást és megrögzött kábítószeres várja úgy a napi adagját, ahogy én vártam őt és a vele való találkozásokat. De volt, ami szerelemmel indult és langyos víz lett belőle.

Teljesen változó, legalábbis nálam.

2014. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

tegnap 08:37 Na, na, ez az én sztorim! :D

Viccen kívül, pontosan ugyanazt leírhattam volna, ami te írtál.

2014. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld. Köszönöm a véleményeket is, akkor is, ha nem egyeznek az enyémmel. Félreértettük egymást, de ez persze ugyanúgy az én hibám, mint azoké, akik (szerintem, és ehhez tartom magam) nem a kérdésre válaszoltak. Akik arra válaszoltak, nekik külön köszönöm. Eddigi kommentjeimben mindent leírtam, amit ahhoz a témához szántam. Nem savazni akartam a kommentelőket, a véleményemet írtam le, esetleg megvédtem magam, de még mindig nem értem, miért alakult úgy a téma, hogy meg kellett. Nyilván azokra reagáltam, amit valamilyen szinten igazságtalannak éreztem, mert nem az volt az eredeti kérdés, hogy jól csinálom e. Nem párkapcsolati tanácsért jöttem. Ettől függetlenül MINDEN választ köszönök, mentek a zöldek. A történeteitek viszont nagyon aranyosak, és továbbra is szívesen olvasnám azokat.:)
2014. jún. 27. 22:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!