Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatod? Nagy...

Mi a tapasztalatod? Nagy szerelemből, vagy inkább a felek közti szeretetből alakul ki később "tartós" kapcsolat?

Figyelt kérdés
A kapcsolataid közül az működött hosszú távon, ami szerelemből alakult át szeretetté, vagy az, amelyik szereteten (barátságon, mondjuk) alapul, és abból fejlődik párkapcsolattá? Mostani kapcsolatod honnan indult? (A keletiből, a második vágányról, tudom. :P )Voltam nagyon szerelmes, megégettem magam, összetörtem. Megmondom őszintén, nem hiányzik. Nem adott annyi pluszt, amennyiért megérte volna az egész. Most "barátságból indult" párkapcsolatban élek 2 éve, fél éve összeköltöztünk, külföldre jöttünk. Stabilnak érzem a kapcsolatot, és nem vágyom lángoló érzelmekre. Nekünk ez vált be, de érdekel, hogy létezik e olyan, hogy a nagy, lángoló szerelem, ami így is indult (nem ismerték előtte a felek egymást évekig, nem egy baráti körből jöttek, nem voltak egymás szeme előtt), idővel átalakul szeretetté, és mégis együtt maradnak a felek. Nem érzitek kevésnek a szeretetet a nagy szerelemhez képest? Persze, nem tinik vagyunk, és mérlegelünk, hogy megéri-nem éri meg, mit értünk el együtt, kialakul e a szeretet, vagy a kémia elillan, és a nagy büdös semmi marad utána... nem mindegy. Hogy egálban legyenek a pofátlan kérdések; másik oldal: a barátságból kialakult párkapcsolat nem olyan nektek, mint a "langyos víz?" Kíváncsi vagyok, ki hogy járt, mi a történetetek? Nem provokálni szeretnék, és nem megerősítést keresek, hogy én csináltam jól, pusztán kíváncsi vagyok, ki hogyan jellemzi a kapcsolatát, és a jelen lévők között mi a %-os arány.
2014. jún. 25. 21:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy miért hiszik azt az emberek hogy nagy szeremből unalom lesz.

Ez butaság! Ha unalom lesz belőle akkor nem is szeretted igazán.A szerelem nem olyan ami elmúlik.Lehet hogy nagy a láng aztán csitul egy picit de az mindig is ott lesz.

Amúgy az Én korosztályomban rengeteg ilyen story volt hogy barátságból szerelem lett és házasság,na meg régebben is ezek voltak a szerelem sztorik(mert akkoriban nem ugrottak egymásnak első éjszaka az emberek) :)

2014. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé úgy tűnik, hogy igazolást keresel a saját érzéseidre. Nem, egészséges férfi-nő kapcsolathoz nem elég a "nagyon erős" kötődés, meg ragaszkodás, meg törődés: ha nincs igazi kémia, akkor megette a fene az egészet. Persze, így is le lehet élni egy egész életet. Ha minden kötél szakad, én is szívesen laknék együtt a legjobb barátommal, hiszen imádom, mint embert, ragaszkodok hozzá, tűzbe tenném érte a kezem, de ugyanakkor képtelen lennék eggyé válni, mert nem VÁGYOM rá, mint férfire.
2014. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

4 éve élek nagyon boldog, perspektivikus kapcsolatban. A párom velem egyidős, igen kalandosan jöttünk össze, romantikusan, szenvedéllyel és szépen fokozatosan alakult ki közöttünk minden. Nem adnám semmiért:) Gyakran kellett megküzdenünk a kapcsolatunkért, sok rosszakarónk volt a családban, és távoli ismerősök közt is. Társaságban újonnan megismert emberek mindig azt saccolják, hogy 1 hónapja lehetünk együtt, annyira egymásra vagyunk kattanva (félreértés ne essék: nem nyaljuk-faljuk egymást, egyszerűen izzik a levegő - mint mondják, de én is így érzem - és nagyon egy hullámhosszon vagyunk).

Mindenről tudunk beszélgetni, változatlanul be nem áll a szánk, s a négy év alatt egyre csak szorosabb és szorosabb a kapcsolatunk, hamarosan sikerül megteremtenünk az összeköltözés feltételeit.

Nagyon szerelmes vagyok, és a párom is ugyanúgy néz rám, s viselkedik velem, mint régen, vagy régen is ugyanolyan volt a tűz, mint most.. ahogy tetszik :))

Így, hogy ebben a kapcsolatban élek, nevetséges visszagondolni egy tinikori, pár hónapos kapcsolatomra, ami inkább presztízs volt, menő, beszélgetős, eljárogatós, hormonok dúlása.. olyan átlagos és semmilyen.

Hiszek a szerelemben és jelenleg nem látom semmilyen okát, hogy lankadjon a láng, a kötődés.

22/N

2014. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

"mostani a kapcsolatom barátságon alapul,- ALAPUL, nem pedig barátság. Nagyon erős szeretet, kötődés, törődés, párkapcsolat lett belőle."


Az barátság. Ahol nincs vonzalom, az barátság.

2014. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
31%

Ez a férfi-nő közt barátság ez csak a nőknél létezik :)

Mindig csak azt látom hogy csak a nők dicsekszenek ilyesmikkel. :) Nos fiú és lány közt lehet hogy van barátság de férfi és nő közt nem hinném.Vagy több vagy kevesebb.

2014. jún. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Négy és fél éve vagyok együtt a férjemmel, 3 éve élünk együtt, fél éve vagyunk házasok. Több mint 10 éve ismerem, mondhatni, barátok voltunk, de ez nem teljesen igaz, mert mindig volt köztünk egy igen erős vonzalom, ha sokat találkoztunk egy ideig, már érezhetően rezgett a léc, nagyon egymásra tudtunk kattanni. Azért nem jöttünk össze előbb, mert mással jártam, egy időben ismertem meg a két - akkor még - srácot. De mindig megvolt az izzás, a kémia. Mikor ennek a tiniszerelemnek majdnem 6 év után vége lett, szinte azonnal összejöttünk.

Jó volt, hogy elég jól ismertem, így nem féltem a csalódástól, sok volt a közös téma, ilyen szempontból nem baj, hogy hosszú barátság előzte meg, na meg amit kiemelnék, hogy így a bizalom is ezer százalékos, hiszen nem volt zsákbamacska, tudtuk a másikról, hogy milyen ember.

Ugyanakkor a megelőző években jellemző egymásra kattanások, vibrálás után, mikor végre megkaptuk a "tiltott gyümölcsöt", olyan őrült szenvedély és szerelem ragadott el, mint még soha :) És ez tart azóta is, sokan mondják, hogy látszik, mennyire egymásra vagyunk kattanva, pedig mi sem nyálaskodunk társaságban.


Amit a sztorimmal mondani akarok, az az, hogy nem feltétlenül zárja ki egyik a másikat. Viszont ha ez a vágyódás, szenvedély nincs meg, vagy nem alakul ki az elején, szerintem az egyfajta megalkuvás, langyos víz, beletörődés. Előbb-utóbb hiányozni fog a láng, a szenvedély,a szerelem. Legalábbis én úgy gondolom, hogy egészséges, érző embereknél csak idő kérdése, hogy ez a hiány megmutatkozzon, és akkor már nem lesz elég a szerelem nélküli kapcsolat.

N26

2014. jún. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Én barátságból emelkedem szerelembe. Szerelem nélkül mitől párkapcsolat a dolog? Nekem az barátság marad.
2014. jún. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Nem, nem keresek igazolást. Elég jól ismerem magam, hogy tudjam, mi a jó nekem. Nem, az én kapcsolatom nem langyos víz, nem ezt jellemeztem ezzel a kifejezéssel. Csak szerettem volna pártatlan maradni a kérdésfelvetésnél attól függetlenül, hogy nyilván az egyik oldal felé húzok. ( Szép paradoxon. :P ) Nem a saját párkapcsolatomat akartam szétcincálni, csak nem más tollával akarok ékeskedni, más életéből példákat hozni, sem pedig provokatív kérdést feltenni alap nélkül, aztán pattogatott kukorica mellett nézni az online meccset. Nyilván mostanra szerelmesek vagyunk egymásba, megvan a vonzalom, az intimitás, a szexualitás, a levegő izzása, (ezeket írtam is kommentben, úgy rémlik) egyszerűen csak barátságból indultunk. És mivel számomra személy szerint a szeretet adja a stabilitását ennek a kapcsolatnak, azt szeretem mondani, hogy szeretem, nem pedig állandóan leírni, hogy hulla szerelmes lettem a páromba, aki eredetileg csak a barátom volt. De akkor tessék, leírom, bár nyilván ez is önigazolás: szerelmes vagyok a páromba. Ő is belém. Érzem, tudom, látom, és jóóóóó nekünk, flitteres, tejszínhabbá felvert nyálban tobzódunk, na. :D :D :D Bocsánat, de tényleg nem önigazolást keresek (azt nem itt tenném, hanem egy üveg bor mellett a barátaim társaságában :) ), csak érdekelt, hogy mit gondoltok, és ti hogy látjátok a kérdést. Leírtam a példámat, mert szerettem volna példát írni, és nem más tollával, ahogy írtam. Ettől még ment a zöld mindenkinek, aki megtisztelt a kommentjével. :)
2014. jún. 26. 00:28
 19/36 anonim ***** válasza:

Van egy kis ellentmondás vagy csak én látom annak!?


Íme: "Stabilnak érzem a kapcsolatot, és nem vágyom lángoló érzelmekre."

És ehhez viszonyítva olvasd el az utolsó válaszod...

Most akkor lángolsz vagy nem?

2014. jún. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Nálam a lilaköd, csacsimosoly, felhőkön lebegés, a klasszikus tünetek a lángoló érzelmek. Mert én úgy éreztem magam, amikor lángolóan szerelmes voltam. Kinek mi. Most is szerelmes vagyok, de nem a (nálam) klasszikus tünetekkel, és hülye nem lettem közben teljesen, ahogy a lángolónál igen. ( Az egyik kommentelő nagyon szépen megfogalmazta ezt, valami olyasmit írt, hogy szerelmes, de nem a lilaködös verzióban, hanem abban, ami már (nála) a "higgadtabb" szerelmeket jellemzi.) Vonzalom, szeretet, szerelem, stabilitás. Én ezt érzem, nekem ez a fontos. A páromnak is, ezért vagyunk együtt. Ne kelljen online bizonygatnom a saját érzéseimet, kérlek. Nem erre voltam kíváncsi, csak érdekelt, nálatok, itteni olvasók között hogyan alakult. Innen is, onnan is hallottam sztorikat ismerősi körből, elvégre nincs két egyforma ember. Szeretem mások boldogságát hallgatni, mert ilyen piszok gusztustalan lelkem van, hogy nekem öröm a más öröme is. De ha nagyon akarnánk, bárki kapcsolatába bele lehetne kötni. Csak nem akarok.
2014. jún. 26. 01:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!