Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatod? Nagy...

Mi a tapasztalatod? Nagy szerelemből, vagy inkább a felek közti szeretetből alakul ki később "tartós" kapcsolat?

Figyelt kérdés
A kapcsolataid közül az működött hosszú távon, ami szerelemből alakult át szeretetté, vagy az, amelyik szereteten (barátságon, mondjuk) alapul, és abból fejlődik párkapcsolattá? Mostani kapcsolatod honnan indult? (A keletiből, a második vágányról, tudom. :P )Voltam nagyon szerelmes, megégettem magam, összetörtem. Megmondom őszintén, nem hiányzik. Nem adott annyi pluszt, amennyiért megérte volna az egész. Most "barátságból indult" párkapcsolatban élek 2 éve, fél éve összeköltöztünk, külföldre jöttünk. Stabilnak érzem a kapcsolatot, és nem vágyom lángoló érzelmekre. Nekünk ez vált be, de érdekel, hogy létezik e olyan, hogy a nagy, lángoló szerelem, ami így is indult (nem ismerték előtte a felek egymást évekig, nem egy baráti körből jöttek, nem voltak egymás szeme előtt), idővel átalakul szeretetté, és mégis együtt maradnak a felek. Nem érzitek kevésnek a szeretetet a nagy szerelemhez képest? Persze, nem tinik vagyunk, és mérlegelünk, hogy megéri-nem éri meg, mit értünk el együtt, kialakul e a szeretet, vagy a kémia elillan, és a nagy büdös semmi marad utána... nem mindegy. Hogy egálban legyenek a pofátlan kérdések; másik oldal: a barátságból kialakult párkapcsolat nem olyan nektek, mint a "langyos víz?" Kíváncsi vagyok, ki hogy járt, mi a történetetek? Nem provokálni szeretnék, és nem megerősítést keresek, hogy én csináltam jól, pusztán kíváncsi vagyok, ki hogyan jellemzi a kapcsolatát, és a jelen lévők között mi a %-os arány.
2014. jún. 25. 21:52
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
53%

Megspékelve egy kis iróniával .. "De akkor tessék, leírom, bár nyilván ez is önigazolás: szerelmes vagyok a páromba. Ő is belém. Érzem, tudom, látom, és jóóóóó nekünk, flitteres, tejszínhabbá felvert nyálban tobzódunk, na. :D :D :D" Itt saját magadat cikized!


Az okos emberek okosan csapják be magukat! :)

2014. jún. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
50%

" ( Az egyik kommentelő nagyon szépen megfogalmazta ezt, valami olyasmit írt, hogy szerelmes, de nem a lilaködös verzióban, hanem abban, ami már (nála) a "higgadtabb" szerelmeket jellemzi.) Vonzalom, szeretet, szerelem, stabilitás. "


Te ezt hazudod magadnak, nem ezt érzed. Ugyanis ez az állapot NEM lép fel az előbbi, "lilaködös" nélkül. Előbb jön a vágyakozás, utána az elmélyülés. Fordítva nem létezik.

2014. jún. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
34%

Betegek vagytok hogy itt cseszegetitek a kérdezőt? :)

Flitteresen jó mosolyogtam :)

Régebben szinte többször jöttek így össze emberek hogy barátságból szerelem,nos ha megnézed régebben kevesebb is volt a válás.Természetesen a szerelem sem olyan hogy első látásra elüt egy vonat aztán kész.Gondolj bele összeismerkedsz valakivel azt nem mondhatod hogy rögtön beleestél mert akkor csak külsőlegesen tetszik.Szóval mindenféleképpen ismerkedsz egy picit,jobban rájössz hogy összeilletek,rájössz hogy ő az akit magad mellett akarsz tudni és akkor jön a vonat és elcsap :) Ha barátságból fejlődik ki akkor végül is ugyan ez a folyamat csak ez itt sokkal hosszabb idő alatt megy végbe.

Természetesen mostanság az a divat hogy összeállunk azokkal is akikkel csak azért vagyunk hogy ne legyünk egyedül(ezt sok nő csinálja mert nem bírja az egyedüllétet,pasik hamarabb ráállnak a szingli üzemmódra)

2014. jún. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
73%

"Ugyanis ez az állapot NEM lép fel az előbbi, "lilaködös" nélkül. Előbb jön a vágyakozás, utána az elmélyülés. Fordítva nem létezik."


Ez NEM igaz!!! Ezt csak a sok hülye állítja, aki idióta filmeken meg regényeken nevelkedett. Az igazi, mély szerelemnek nem kell a lilaköd, csak megfelelö másik ember!


Nálunk igenis ez van, több éves barátság után jött a nem lilaködös szerelem, ami a sok itt leírt vélemény ellenére is már 25 éve tart és a mai napig is elég egymásra nénünk, hogy elöntsön bennünket az érzelem meg a vágy.

2014. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az előző kapcsolatom "lilaködös" szerelemmel indult. Nagyon tuti volt, úgy éreztem ő az igazi, se Isten se ember nem választhat el minket... Aztán szépen leszállt a köd a szememről és egyre több problémát véltem felfedezni, amit ha belerokkantam se tudtunk megoldani, mert teljesen más volt a véleményünk a dolgokról. Húztuk, halasztottuk, próbáltuk foltozni évekig a kapcsolatot, de a vége az lett, hogy csak együtt laktunk (semmi testiség). Vége lett.

A mostani vőlegényemmel két évig barátok voltunk, mert hiába jött be nagyon a srác, én "tartós párkapcsolatba" éltem. Egyre több időt töltöttünk együtt, kerestük a másik társaságát, jól esett egymás közelsége. Aztán amikor "szabad préda lettem" végre megtehettük, amit előtte tilos volt, gondtalanul szerettük egymást szerelemmel!

Ez 4 éve volt, most készülünk az esküvőre.

Én sokkal jobban érzem magam így, mert stabilabb a szerelmünk, gondtalanabbak a napjaink.

2014. jún. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem idővel az ember változik, nem a szerelmek különböznek, amit átélünk. Minél fiatalabb és tapasztalatlanabb az ember, annál jobban hajlamosabb "belevakulni" a szerelembe. Nincs még teljesen kiforrva a személyiség, nincs olyan jó emberismerete, mint később, nincsenek is konkrét elvárásai sem a másikkal szemben, de úgy általában az élettel szemben sem. Sokszor ezért érnek véget a fiatalkori hatalmas, szenvedélyes szerelmek, mert a tapasztalatlanságukból fakadóan nem ismerik fel, hogy milyen ember is a másik, majd fokozatosan tűnik el a "lilaköd." Ahogy fejlődik, tapasztal az ember úgy változik a szerelem is. Idővel már eleve úgy választ párt magának az ember, hogy bizonyos elvárásoknak megfeleljen, könnyebben észreveszi a másik jellembeli hibáit és ha képes ezeket elfogadni, akkor bele is tud szeretni. Ez is lehet lángoló szerelem, csak már józanabb az ember. Megfontoltabb, ezért nem érezheti ugynaazt, mint először tizen, huszonévesen.

Aztán kitudja, lehet én gondolom rosszul...:)

2014. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha 1000%-ig biztos lennél magadban, nem tetted volna fel a kérdést.
2014. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak úgy 100%-ig igaza van. Ha te szerelmes vagy és egy kiegyensúlyozott, stabil szerelmi kapcsolatban vagy ez a kérdés téged nem foglalkoztat! Viszont a te életed, nem a többiek válaszától lesz jobb vagy rosszabb.

Én nem hiszek az ilyen legyünk barátok, és majd kialakul történetben...

Szerintem, ahogy olvaslak te sem, csak próbálod elfogadni és lenyomni a torkodon ... azért jönnek belőled a viccesen, gúnnyal megfogalmazott szirupos mondatok az olvasók felé.

Ez egy kisebb tükör, ha akarod megláthatod magad benne, ha nem becsukod a szemed, és éled tovább az ugyan stabil, de láng nélküli életed.


Aki Tényleg szerelmes és jól érzi magát az nem így válaszol, és nem bizonygat semmit, csak egyszerűen Boldog!

2014. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Megdöbbentően sokan nem a feltett kérdésre válaszoltak. Lehet másképp gondolni, mint ahogy én gondolom, ezzel semmi baj. Több olyan párt ismerek, akiknél lilaködös szerelemmel indult a kapcsolat, és együtt vannak. De ismerek olyanokat is, akiknél barátságól lett szerelem. Gondoltam, felteszem a kérdést, hátha foglalkoztat valakit ez. (Szoktam töprengeni a napi politikáról, a kismacskák fejlődéséről, a német nyelv szépségeiről, és a kedvenc íróm könyveinek mondanivalójáról is, csak nem arról tettem fel a kérdést. Ebből kell a messzemenő következtetést levonni?)


De ezek szerint jobban szerettek véleményt alkotni egy idegen magánéletéről, főleg érzéseiről néhány mondat alapján. Szarkasztikus vagyok, gunyoros, és vitriollal iszom a kávémat. És? Ettől kevésbé szeretem a páromat? Rosszabb ízű a palacsintám? Kevésbé vagyok jó az ágyban? Vagy nem tudok úgy szeretni, ahogy a másiknak megfelel? Mert szerintem az fontos.


Még egyszer mondom, - de minek?!- lehet más a véleményetek. Ezért tettem fel a kérdést, mert érdekel más emberek véleménye az aktuális témával kapcsolatban. Akkor is, ha nem egyezik az enyémmel, hiszen ahányan vagyunk, annyi félén élünk. De a kérdésre érkezett válaszok közül, mint írtam, igen kevés válaszol a tényleges kérdésre. A magánéletem boncolgatása élvezetesebb. Persze, írhattam volna példa nélkül, de az még személytelenebb lett volna, mint így, nem beszélve arról, hogy arra kértelek benneteket, hogy ha van kedvetek, osszátok meg velem, velünk a saját történeteteket. Hogy nézett volna ki, ha pont én nem állok be a sorba? Vagy hazudnom kellett volna? Nem hiszem, mert nincs szégyellni valóm. Nem lilaköddel, lángolva vagyok szerelmes a pasimba, hanem higgadt, kedveskedő szerelemmel. Nekünk így a jó. De hát teljesen mindegy, mit írok, ha megvédem a kapcsolatunkat - holott eleve nem az volt a szándékom, hogy azt boncolgassuk- akkor védekezek, és igazolok szerintetek. Tehát felesleges azt írnom, hogy nekünk jó. Így nem teszem. Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld, aki megtisztelt a kommentjével. Csak én vagyok csalódott, hogy ennyi ember van, aki mindenáron bele akar szólni más életébe, akkor is, ha nem az a téma. De hát, ugye, én vagyok az ostoba. Megint. (Kinek nem inge...)

2014. jún. 26. 14:59
 30/36 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, teljesen igazad van. Nagyon sokan élik itt ki a fusztrációjukat, így neten, névtelenül roppant okosnak és tapasztaltnak képzelik magukat. Fontoskodnak, úgy beszélnek mintha legalább egy pszichiáter diploma lenne a kezükben és diagnosztizálnak bárkit. :) Ne vedd a lelkedre.
2014. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!