Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költöztetek el?

Hogyan költöztetek el?

Figyelt kérdés

Hamarosan nagyon szeretnénk a párommal összeköltözni. 4 éve együtt vagyunk, mindketten most kezdtünk dolgozni az egyetem mellett, de még szüleinkkel élünk.

Olyan kérdésem volna, hogy ti hogyan költöztetek el..


Saját lakás / albérlet?

Mikor?

Ki fizeti / fizette? (Egyedül tartjátok fenn, vagy kaptátok, vagy vettétek?)

Egyedül, vagy párotokkal?


Ha tudnátok rá időt szakítani, kíváncsian olvasnám elköltözésetek rövid történetét.

Nagyon köszönöm előre is!

22/N



2014. jún. 25. 23:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámmal egy nagy lakásban laktunk, az eladtuk és két kisebbet vettünk belőle. Egyedül költöztem, nem párral össze.
2014. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%

Bérlakásba költöztünk, itt Skandináviában ritka a saját lakás, drága és felesleges.

A vőlegényem már itt lakik gyerekkora óta, én költöztem hozzá negyed éve.

A fizetéséből fizetjük a költségeket.

2014. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 22 évesen, későbbi férjemmel közös albérletbe. Közösen tartottuk fenn, amíg nem tudtunk saját lakást venni. Ismerős adta bérbe, így elég olcsó volt, szerencsére.
2014. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Nekünk saját lakásunk van, vagyis a szüleimé, de nekem/nekünk adták, így szomszédok vagyunk velük. Mi az összeköltözés pillanatától közös kasszán vagyunk, így olyan kérdés nem merült fel, hogy ki, mit fizet, az adja föl a csekkeket, aki előbb jár posta felé, az vásárol, aki épp ráér stb. Ha egyikünk fizuja elfogy, értelemszerűen teljes természetességgel nyúl a másikéhoz. Pl. ha én fizettem be a rezsit, egyéb számlákat, és az én fizum emiatt hónap vége felé elfogyott, nyugodtan vehetek el a férjem pénzéből, nem kell engedélyt kérni.

Egyébként másfél év után költöztünk anno össze, ő már dolgozott, én akkor végeztem az egyetemmel, de nekem is volt munkám már.

2014. jún. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt elfelejtettem, hogy én 23 voltam, ő 21.

4-es

2014. jún. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

22 voltam, párom 28 amikor összeköltöztünk. Az ő lakásába, amit a szülei vettek neki. Dolgozunk, közös kasszán vagyunk, abbol fizetünk mindent.

Ennek már 4 éve.

26/N

2014. jún. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen, egyetem miatt messzebbre, 1,5 szobás albérletbe egy barátnőmmel, diákmunkából és ösztöndíjból.


23 évesen külföldre a most már férjemmel, ketten fizetjük a lakást.

2014. jún. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
18 eesen egyetem miatt albiba. Szuleim fizettek mindent amig nem vegeztem. Egyebkent aztan ossze is koltoztem a parommal. Aztan egyetem utan meg mar en fizetek.
2014. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

21 voltam, saját lakásba, először a pároméba (hozzá költöztem), ő fizette a rezsit teljesen, utána az én saját lakásomba átköltöztünk (az övé nagyon város széle volt plusz nemnormális szomszédok szóval több sebből vérzett) de itt is ő fizeti a rezsit.

A lakást a szüleinktől kaptuk mindketten.

Egyébként a párom idősebb (26 év) aránylag jól keres, ezert fizeti a rezsit, én még tanulok.(bár még a baratom is tanul, csak suli mellett ő tud dolgozni, én olyan suliba járok ahol nem lehet). Én kapok a szüleimtől pénzt de azt magamra költöm, illetve bevásárolni (kaját főleg) én szoktam. Tehat a lakást kaptuk de magunk tartjuk fennt.


Ez a mi történetünk, de amugy felesleges ezért lakást venni mert én is ha végzek a sulival szinte kizárt hogy kapok itt munkát szóval mehet a tovább koltozes.. szerintem nektek albérlet jobb lenne mert egyetem után ki tudja hol kaptok munkát aztán ahhoz sajat lakassal nehezebb alkalmazkodni.


Probáltam minden kérdésedre válaszolni:) amugy vágjatok bele, jó lesz :)

2014. jún. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
egyetemre együtt jöttünk párommal Bp-re, a lakást ő kapta a szüleitől. ő dolgozik és kap ösztöndíjat, plusz tőle a rezsi összegét nem kérik el szülei, én dolgozok és néha kapok pénzt otthonról. a rezsi felét fizetem, általában anyu azzal szokott segíteni, hogy ezt elutalja helyettem párom anyukájának (10- max15ezer Ft). jövőre diplomázok, utána szeretnék abszolút önállósodni.
2014. jún. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!