Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a nagyobb bűn? Ha a...

Melyik a nagyobb bűn? Ha a férfi otthagyja a nőt és a megfogant gyereket, vagy az, ha a nő az abortusz mellett dönt?

Figyelt kérdés

Tehát ha van egy felnőtt nő és egy felnőtt férfi, természetesen mindketten tudják, hogy nem a gólya hozza a babát.

Gyereket nem akarnak még, de lefekszenek, hogy védekeznek-e vagy sem, azt közösen döntik el, mindenesetre végül mégis terhes lesz a nő a férfitől.


1. A férfi hallani sem akar a gyerekről, ezért otthagyja a nőt és soha az életben nem keresi a gyereket sem. (Tartásdíjat is csak azért fizet a későbbiekben, mert a bíróság úgy ítélte és automatikusan vonják a fizujából. Tehát muszájból fizet csak.)


2. A nő dönt az abortusz mellett önszántából, mert tudja, hogy a férfi nem fog vele maradni, és egyedül nem tud még egy gyereket is eltartani, nem tudja még vállalni, különben sem szeretné, ha apa nélkül nőne fel a gyereke, ezért bár fáj neki, nem tartja meg a gyereket.


Lehetne még variációkat mondani, de most e két esetet nézzük csak és kizárólag!

Szerintetek melyik a nagyobb bűn? Vagy egyenértékűek?


2014. jún. 26. 11:38
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg, 30? Erdekes. Merthogy ma, 2014ben Magyarorszagon az abortusz nem számít emberölésnek. A magzat nem ember, majd csak lesz, amikor megszületik.
2014. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
15%

@31, csak érdekességképp


Magyarország Alaptörvényéből:


"Az emberi méltóság sérthetetlen. Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz, a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg."

2014. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
89%
A nőnek pedig joga van az abortuszhoz, utolso.
2014. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
22%
Persze, amúgy én sem vagyok abortuszellenes. Csak arra akarok rávilágítani, hogy nem feketén-fehéren működnek a dolgok.
2014. jún. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
82%

Nem tartom jó dolognak, csupán szükséges rossznak az abortuszt.

Nem pártolom, tehát senkit nem buzdítanék arra, hogy védekezés nélkül éljen nemi életet, hiszen a terhességet meg lehet szakítani, viszont nem ítélem el.


A megítélés szempontjából szerintem a megfogalmazás is fontos. Nem elvetetünk egy gyereket, hanem megszakítunk egy terhességet.

Ez nem gyilkosság!

A 11. héten meg szokták csinálni a műtétet, a 12 hét betöltését sose várják meg.

Ilyenkor az általatok említett magzat

50 mm, 8 gramm


Persze az életet kell tisztelni, ezért csak indokolt esetben legyen ez opció, de azért ne gyilkosozzuk már le azt, akinek úgy alakult az élete, hogy abortuszon kellett átesnie.

2014. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan azért mondják a kettest, mert


1. a nőt büntetni kell a szexért, az örömért

2. a nőktől több józan észt, nagyobb felelősségérzetet várnak el, mint a férfiaktól - ami igazából szomorú, ha megnézzük, hogy kik a vezetőink

2014. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
6%

"azért ne gyilkosozzuk már le azt, akinek úgy alakult az élete, hogy abortuszon kellett átesnie."


Átesni egy influenzán szokás, elmenni egy orvoshoz, hogy megölje a gyerekemet egy döntés.

Attól, mert nem nevezitek nevén, az egy emberi lény, csak éppen nem tudja magát megvédeni, nem tud felszólalni a jogaiért.

Érdekes társadalmi normák vannak ma: megöli egy anya a magzatát, mert az kényelmesebb okés, össze akar házasodni két azonos nemű, kitör a botrány, de lehet mondani a magyar-roma párokat is pl. az is az ördögtől való, a gyerekgyilkosság az normális...

2014. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
90%

37. okos vagy azt tudod ugye?


Az ember, és minden élőlény akkor nevezhető annak, amikor képes az önálló létezésre. Úgy gondolom, hogy legalább lélegezni. Addig nem véletlenül nevezik másként. Ezért vannak fejlődési fokozatok. Van a zigóta, az embrió, a magzat stb. Emberré akkor válunk, amikor élve születünk.


12. hét előtt, még az orvos sem tartja embernek a magzatot. Tudod ők az élet megmentésére esküdtek. Ha ez gyilkosság lenne, minden szülész - nőgyógyászt is gyilkosnak kellene titulálni.


Tudod van amikor az abortusz az egyetlen lehetőség. De ezt te sose fogod megérteni, mert túl elvakult, és túl ostoba vagy.

2014. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
10%

"Az ember, és minden élőlény akkor nevezhető annak, amikor képes az önálló létezésre."


Tehát a nagymamát sem lehet lélegeztetni, vagy esetleg téged is meg kell majd ölnünk ha esetleg dialízisre szorulnál?

Nem leszel képes önállóan, a nélkül élni.

Akkor tévedésben vagyunk és minden cukorbetegnek adjunk méreginjekciót inzulin helyet?

Vagy Schumacher-t már kórházba sem kellett volna szállítani a balesete után. Nem képes az önálló életre akkor haljon is meg?


Egy fejlődő emberi lényt, emberi életet kioltani gyilkosság és akárhány orvos is tesz ilyet, mind gyilkos lesz. Persze fehér köpenyben sok mindent meg lehetett tenni a történelem során...

2014. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
49%
Én mindkét variációt meg tudom érteni, de azt nem tudom elfogadni, ha a nő csak a paliért veteti el a gyereket,ha ő maga megtartaná. Az ilyen szolgalelkű, pasimániás, kapcsolatfüggő nőket nem tudom megérteni. Az más kérdés, ha ő sem akarná megtartani.
2014. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!