Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a nagyobb bűn? Ha a...

Melyik a nagyobb bűn? Ha a férfi otthagyja a nőt és a megfogant gyereket, vagy az, ha a nő az abortusz mellett dönt?

Figyelt kérdés

Tehát ha van egy felnőtt nő és egy felnőtt férfi, természetesen mindketten tudják, hogy nem a gólya hozza a babát.

Gyereket nem akarnak még, de lefekszenek, hogy védekeznek-e vagy sem, azt közösen döntik el, mindenesetre végül mégis terhes lesz a nő a férfitől.


1. A férfi hallani sem akar a gyerekről, ezért otthagyja a nőt és soha az életben nem keresi a gyereket sem. (Tartásdíjat is csak azért fizet a későbbiekben, mert a bíróság úgy ítélte és automatikusan vonják a fizujából. Tehát muszájból fizet csak.)


2. A nő dönt az abortusz mellett önszántából, mert tudja, hogy a férfi nem fog vele maradni, és egyedül nem tud még egy gyereket is eltartani, nem tudja még vállalni, különben sem szeretné, ha apa nélkül nőne fel a gyereke, ezért bár fáj neki, nem tartja meg a gyereket.


Lehetne még variációkat mondani, de most e két esetet nézzük csak és kizárólag!

Szerintetek melyik a nagyobb bűn? Vagy egyenértékűek?


2014. jún. 26. 11:38
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
85%

"Tehát a nagymamát sem lehet lélegeztetni, vagy esetleg téged is meg kell majd ölnünk ha esetleg dialízisre szorulnál?"

Már bocsi, de a dialízisnek mi köze ehhez?

A nagymamát meg amikor már kizárólag gépek tartják életbe, vagy engem akár 35 évesen ha csak gépek tartanának életbe, én amondó vagyok, hogy az nem élet. Nem akarnám soha, hogy a fejlett orvostudomány miatt vegetáljak. Ebben igazad van, gépeken nem élet az élet. Csak egy vegetáló test.


"Akkor tévedésben vagyunk és minden cukorbetegnek adjunk méreginjekciót inzulin helyet?"

Ez megint hogy jön ide? Attól, hogy egy ember beteg, még önállóan életképes nem? Nem láttam még egy mozdulatlanul fekvő gépek által életben tartott cukorbeteget sem, csak olyat aki önállóan magának beadta az inzulint, és tartotta a diétát. Lehet élni így is.


Szerintem Te nem vagy tisztába a fogalmakkal.


Amúgy akkor ennyi erővel akkor is bűnt követek el, ha megeszek egy tojást? Mert hát akkor megölök egy csibét nem? A tojás az már egy csibe?

2014. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
58%

Az első egyértelműen. Egy élő gyerekkel kiszúrni, hogy az egyik szülője soha feléje sem néz bűn a szemebe. És nem fokozat, hogy nagyobb bűn, mint a második, mert azt nem tartom annak.


Mindig megdöbbenek azon, hogy a férfi felelősségét a gyerekkel szemben, mennyire kicsinyítik sokan.

Bele sem merek gondolni, hogy milyen válaszok érkeznének, ha azt kérdezted volna, hogy a nő az aki elhagyja a gyerekét, és csak kötelességből fizet gyerektartást.

2014. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
55%

Egyértelműen az ELSŐ.


Ez nem is vita kérdés.

2014. jún. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
3%

Egyértelműen a MÁSODIK.

Szintén nem vita kérdése.

2014. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
2%

"Az ember, és minden élőlény akkor nevezhető annak, amikor képes az önálló létezésre. "


A csecsemő sem képes önálló létezésre. Szülők nem etetnék meg az is meghalna, mert egyedül nem képes élni.

2014. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
18%

Megint egy jó kis provokatív kérdés, nem látom értelmét. Ez egy meddő vita az abortuszellenzők és a "támogatók" között. Sosem lesz egyetértés, ezt el kell fogadni, de azért mindentől függetlenül megjegyzem, hogy szánalmas, hogy azok vannak lenullázva a sárga földig, akik szerint bűn az abortusz, akik szerint nem, azokat meg az egekbe marasztaljátok.

Én megértem, ha valaki úgy érzi nincs más út, mint elvenni a magzat életét (oké a 10. hétig embrió, mielőtt belém köt valaki) és nem ítélkezem, mert van bennem némi empátia, de könyörgöm ne ezzel a magyarázattal tegye már, hogy "ezt csakis a gyerek érdekében csinálja". Persze, mert a gyerek érdeke a halál, ugye?

Menjen abortuszra aki akar, szabad döntése és jogában áll megtenni, de ne degradálja a dolog súlyát és ne mondjon ilyen gusztustalanságokat legalább.

2014. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk ez a megnevezés is olyan hogy csecsemőre sem mondjuk hogy gyerek mégis él. Az emberi fejlődésnek vannak szakaszai és nevei amiben pont ugyan úgy élet jelent.
2014. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Mennyi válasz jött, míg nem voltam, erre nem is számítottam!

Érdekes meglátások. Közben egyre inkább látom, hogy nagyon nem precízen fogalmaztam, de már mindegy.


Engem nem érint a dolog szerencsére. Nem is provokációból tettem fel a kérdést. Hanem mert olvastam itt egy másik kérdést, ahol nagyon ledöbbentettek a válaszok. Erről beszélek: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Ezt gondoltam tovább vagy visszább egy kicsit magamban annak a Kérdezőnek a részletes hátterét nem ismerve persze.

(Tehát ott a nő hasában a vadonatúj párjától fogant gyerekkel, de a párja nem tudja, hogy mikor még nem ismerték egymást, volt egy abortusza a nőnek amikor 20 éves lány volt... A pasiról kiderült viszont, hogy abortuszellenes és most a nő retteg, hogy mi legyen a titkával.

A nő akkor megszakította a terhességét. Jobb lett volna inkább, ha megszüli és talán segélyekből kell felnevelnie? Vagy ha még lett volna is pénze felnevelni, biztos hogy jobb lett volna annak a gyereknek is???!!! És utána másik férfit keresni úgy, hogy van egy gyereke korábbi pasitól... Talán ez a férfi szóba se állt volna vele, ha már gyereke van a nőnek...

Nem tudom persze a kérdező élete hogy alakult vagy alakult volna, ez csak egy gondolatmenet...)

Így jutottam el a kérdésig, hisz az ottani válaszok sokkoltak...

2014. jún. 26. 17:57
 49/52 anonim ***** válasza:
31%

"pasiról kiderült viszont, hogy abortuszellenes és most a nő retteg, hogy mi legyen a titkával."


Azért ez sem úgy van, hogy egyik reggel sok év után felébred az ember fia és kiderül abortusz ellenes. Bőven lehet ezt tudni kapcsolat házasság előtt meg még inkább.


Kérdező most írta a válaszoló, hogy már van mástól gyereke szóval ha egy gyerekkel elfogadta az a férfi kettővel is.

2014. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
54%

igazából egyik se

az se jó ha tudatosan a nyomorba szül az anyuka mert babázni akar, mert pénzt, férfit akar fogni,

az se jó gyereknek ha egy önző gyerekes férfi jelen van az életéében, pont mostanában volt itt egy kérdés ahol apuka a napi cigi meg cola miatt terolizálja a családot

2014. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!