Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már örökké mi fogjuk...

Most már örökké mi fogjuk eltartani a sógorom és ebbe törődjek bele? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan link alak, és én ezt nem tudtam, mielőtt közös albérletbe költöztünk. Most az a felállás, hogy neki kimondottan jó keresete van (közel 200 ezret kap kézhez havonta), de képtelen belőle megélni. A lakbért kifizeti, de mintha a fogát húznák, aztán eltűnik bulizni, egy hét múlva pedig már nincs egy vasa sem. Onnantól a rokonokhoz jár kunyerálni, illetve a mi kajánkat eszi. Rendszeresen arra érünk haza, hogy elmentünk bevásárolni, megfőztünk két napra, de annak már hűlt helye. Ha beszélünk vele, megy az ígérgetés. De ami tény: tudja, hogy a bátyja nem fogja éhezni hagyni. Ezzel pedig maximálisan visszaél.

Ma nagyon kiborultam, amikor ismét arra értem haza, hogy nincs kaja, és elmondtam a páromnak. Aki erre ingerült lett, mondván tehetetlen, százszor beszélt vele, de nem történik változás.

Ezzel az a fő gond, hogy mi nem keresünk ilyen jól, és nem tudunk semerre lépni. Szeretnénk külön költözni, de így nem tudjuk összegyűjteni a kauciót. Mentünk volna nyaralni, azt is le kellett mondani, helyette inkább hétvégén is dolgozik a párom.

Nekem már nagyon elegem van, és nem lehet vele megbeszélni, mert mindig csak ingerült lesz. Mégis mit tehetnék?


2014. jún. 26. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
1-2 hónapra költöz el hidd el ha a párod éhen marad a kedves tesóval lesz ingerült
2014. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én megoldani szeretném a problémát, ha lehet, nem újat generálni...
2014. jún. 26. 20:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Legalább egy hónapig ne tartsatok otthon kaját, menjetek el valahová enni! Majd észhez tér, ha látja, hogy nincs mit ennie, ha nem vesz magának.
2014. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Vagy eleve vezessetek közös háztartást, számoljátok ki, mennyibe kerül havonta a kaja, és a lakbérrel együtt kérjétek el annak is az egyharmadát. Így legalább ki is fizeti, amit megeszik.
2014. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt biztos, hogy nem tűrném el, hadd találjam ki, még a házimunkát is te végzed helyette? Költözz el, aztán majd csak rájön a párod, hogy ez így nem mehet tovább.
2014. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Rakjátok ki a lakásból. Kinek a nevén van a lakás? Ha a tieteken, akkor ne kérjétek el tőle a lakbért hanem közöljétek vele egyik nap hogy 48 órán belül pakoljon össze és menjen ahová akar, különben kihívjátok a zsarukat magánlaksértésért.


Ha ő is benne van a lakásban, akkor meg ti pakoljatok össze, és közöljétek vele hogy felmondjátok a lakást, ha akarja fizesse ki az egészet, vagy takarodjon el.

2014. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Mivel a pasid egy tipikus balek, akit arra nevelt a kedves édesanyja, hogy a nagyobbiknak mindent szabad, és nem kell érte adni semmit, a terheket és a felelősséget viszont a kisebbiknek kell viselni, itt neked kell lépni.


Tegyél ultimátumot a pasit elé: vagy a tesót dobja ki, de végleg és megszűnik minden élősködési lehetősége rajtatok, vagy te mégy és vissza se nézel rá többet.


Sajnos, van, amikor tényleg választás elé kell állítani a másikat, és ez pont egy ilyen eset.

2014. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vigyétek be a hűtőt a TI szobátokba, és zárjátok be a szobaajtót. Elég hülyén néz ki egy hűtő a szobában, de jelenleg nem látok más, ésszerű megoldást.


Egyébként én kb. ugyanettől a helyzettől rettegek. Férjemmel van saját lakásunk, nagyon jól elvagyunk ketten...lassacskán 3-an, aztán 4-en. :)


Sógorom nem dolgozik - nem is akar -, és anyósomék nyakán "élősködik". Egy forintot nem ad a háztartásba...mondjuk abból a 20valahányezer forintból nem is nagyon tudna. Mivel nem egy háztartásban élünk, engem ez annyira nem zavar, ha anyósékat nem zavarja. De sajnos ők nem halhatatlanok...

2014. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Ne fözz elöre, hanem hazafelé vásárolj be és utána fözz kettötökre, egyétek meg és el van intézve. A sógorod meg eszik, amit vesz magának.
2014. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a feltétellel tartsátok el, hogy a kezetekbe adja a fizetését.
2014. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!