Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kopoghatott be majdnem...

Miért kopoghatott be majdnem éjfélkor a rendőrség hozzánk?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy ti sem tudhatjátok .. De úgy megijedtem ,mert ilyenre sosem volt példa . Társasházban lakunk . Mára virradó éjjel közel éjfélkor a kislányommal már az igazak álmát aludtuk .. (A párom külföldön dolgozik éppen) A kutyánk eszement ugatására ébredtünk . 2 x határozottan kopogtattak a bejárati ajtón . Először nem is reagáltam ,mert el sem hittem ,hogy jól hallok ... utána meg a kislányom elkezdte a sírást mert megijedt . Bevallom én is.. Utána hallottam ,hogy többen járkálnak a folyosón és walki talki-n keresztül beszélnek . Konkrétan nem értettem miről van szó .. a kutya ugatott ,a gyerek sírt ,oda sem tudtam figyelni . + felöltöztem ,hogy ne lengén legyek ,ha megint kopognának .. de nem tették . Én is buta voltam ,mert nem szóltam ki nekik ,hogy mit akarnak .. Ha esetleg hozzánk jöttek volna (bár elképzelni nem tudom miért tették volna ) ,akkor gondolom tovább próbálkoztak volna a bejutással ..

2014. júl. 9. 07:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha hozzátok jöttek volna, akkor bejutnak ...

Csak meg akartak kérdezni, hogy láttál-hallottál-e valamit, biztos volt valami ramazuri a lépcsőházban.

De annyira nem lehetett fontos, ha elmentek.

Szóval ne aggódj! Amúgy szerintem meg jól tetted, hogy nem nyitottad ki. Ma már ki tudja, ki a rendőr, és ki látszik csak annak. Amíg egyedül vagy otthon egy gyerekkel, szerintem ne is nyisd ki az ajtót! Abból baj nem lehet. Majd megkeresnek másképp, ha fontos.

2014. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a szomszédoktól előbb megtudod, mint tőlünk, de egész biztos, hogy csak kérdezősködni akartak. Mellesleg megjegyzem, nálam már többféle okból érdeklődtek rendőrök, de meg kell állapítsam nem valami alaposak. Nem igazán úgy működik, mint a filmekben, hogy kikérdeznek még a szaros gatyádról is, feltesznek pár rutin kérdést és elhúznak. Utólag bennem szoktak inkább kérdések születni, hogy pl. a helyükben megkérdeztem volna még ezt vagy azt. Nem csoda, hogy sok esetben nem jutnak eredményre és ideje korán lezárják a nyomozást.
2014. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
Hozzánk egyszer azért csöngettek, mert egy ugyanolyan autóval, mint a miénk cserbenhagyásos gázolást követtek el (meghalt az illető) és keresték az autót. Meg kellett mutatni az autónkat és jegyzőkönyvet vettek föl, persze nyilvánvaló volt, hogy nem mi voltunk, de azért elég szar volt :/
2014. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
na kiderült valami?
2014. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
11%
Ekkora hülyeséget, már ne is haragudj, hát miért nem nyitottad ki az ajtót, vagy szóltál ki a csukott ajtón át, hogy mit akarnak? Ide írsz ki kérdést?! Amikor kopognak, akkor bújkálsz az ajtó mögött, aztán meg ide írkálsz, nem semmi. Vagy rosszban sántikál a párod és bűntudatod van, vagy nagyon ostoba vagy, több magyarázat nincs erre a viselkedésre.
2014. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%

Ez csak következtetés,de ha veletek lett volna kapcsolatos,akkor írásbeli értesítést mindenképpen hagytak volna.


Hozzánk is azért kopogtatott be anno a rendőrség,mert valakit kerestek és infot gyűjtöttek.Ez esetben nálunk sem küldtek hivatalos értesítést,hanem csak úgy jöttek...

2014. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%

Hát szerintem meg máskor abban a pillanatban nyisd ki, ha a rendőrség kopog, mi van, ha ki kell üríteni az épületet, mert épp tűz van, vagy valaki bombát helyezett el vagy egyéb más veszély van. Vagy egy sorozatgyilkos barikádozta el magát két lakással arrébb és van olyan fegyver nála, ami simán átlyukasztja a papírvékony falakat.

Tudom, h kb 0,001% az esélye, de sosem tudhatod mi van. Máskor legalább ajtón keresztül kérdezd meg.

2014. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
30%

Miért nem nyitottad ki az ajtót? Mi van, ha ég a ház? Mi van, ha egy rabló/betörő/sorozatgyilkos eltűnt az épületek között és őt keresik? Mi van, ha egy hulla volt a pincétekben (jó, tudom, ez már nagyon durva, de mi van, HA), mert felkötötte magát? Lehet, hogy valaki leugrott a tetőről. Lehet, hogy gázszivárgás volt. Vagy magas szénmonoxid szint észlelés.

Kérdezd meg valamelyik szomszédot.

De nagyon felelőtlen döntés volt, hogy nem nyitottad ki.

2014. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat . Nincs rejtegetnivalóm,nem járunk tilosban ..sem a párom sem én . Találkoztam szomszédokkal .. hát többen nem nyitották ki az ajtót . Ez van !!! Végül megtudtam,hogy a szomszéd albérlőt keresték ,aki igencsak balhés és már 2-3 hete figyelték ... Nos ,nem jártak szerencsével a rendőrök ... hiába volt az éjjeli akció .
2014. júl. 9. 15:30
 20/21 anonim ***** válasza:
62%
Jó,hogy nem nyitott ajtót,van áll rendőr is .Volt olyan ,hogy kirabolták állrendőrként akihez mentek.
2014. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!