Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi van akkor? Nem értem....

Most mi van akkor? Nem értem. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyszer a mamánk nálunk volt, és mondta a nővéremnek, hogy előtte született egy gyerek,(elvileg fiú lett volna) csak meghalt (Azt nem tudom, hogy hogyan) a tesóm ezt elmondta nekem, én meg elkezdtem kérdezősködni, hogy hogyan, miként stb., de ő csak annyit mondott, hogy ha még egyszer merek róla beszélni, soha nem fog hozzám szólni. A szüleim viszont erről nem mondtak semmit, és nem is tudják, hogy én tudok erről. Megkérdeztem anyukámat, hogy hány gyereket szeretett volna, azt mondta, hogy kettőt. Ezek szerint én azért születtem mert a gyerek meghalt, és, ha nem halt volna meg, akkor én most nem lennék? Csak helyetesítem azt a gyereket, hogy anyámnak meglegyen a két gyerek? Én már semmit nem értek. Most vagyok 17, miért nem tudják elmondani?

Légyszíves csak normális válaszokat adjatok!


2010. jan. 7. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

LEhet, hogy anyukádnak most is fáj még a gyereke elvesztése, és azért nem beszél róla.

Te visznt nem azért vagy, mert az elsö baba meghalt, legalább is igy nem igaz, ahogy gondolod. Ha anyukád két gyereket akart, akkor természetesen te nem lettél volna, de akkor nem is tudta volna, hogy te leszel és milyen leszel. Hidd el, hogy téged azért hozott a vila´gra, mert szerette volna, ha megszületsz.

Egyébként ha valaki helyettesitené, akkor a növéred, mert ö lett a meghalt baba helyett az elsö gyerek - de szerintem senkinek se jutott volna eszébe igy látni a dolgot. Elhiszem, hogy meg vagy zavarodva emiatt, esetleg kérdezz rá a mamádnál, ha anyukádtól nem akarod

megkérdezni. Szerintem egyébként ö (anyukád) lenne a legilletékesebb. (Ha jól értettem, akkor a testvéred nem akartöbbbet erröl beszélni,és nem anyukád.)

2010. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de ez oltári nagy baromság!

Anyukám 6(!!!!) babát szült és csak 2-en élünk. Előttem volt egy kislány, tesóm előtt pedig 2 kislány+1kisfiú (a fiú élt 11 napot) és sose gondoltam/gondoltuk úgy, hogy tesóm csak azért van, hogy pótoljon bárkit is. Te sem vagy pótlék! A szüleid döntése volt, hogy vállaltak még egy babát, ha meghalt nekik egy. De azért tették, mert vágytak egy babára, nem pedig pótlékként, hogy kilegyen a létszám.

Anyum is 2 gyereket akart, de ha csak én lennék vagy az öcsém akkor is boldog lenne. Nem az a lényeg, hogy mennyi van, hanem hogy szeressenek.

Szerintem 17évesen ne ilyen hülyeségen túráztasd az agyad, felesleges próblémát kovácsolsz magadnak.

Lehet érdemes lenne megkérdezni anyukádat nyíltan, mint a nagyi szavára hallgatni, azért ők se mindig megbízható források...

2010. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Lehet hogy nem lenne ekkora túlnépesedés.


Mellesleg nálunk ugyan ez a szitu, de előttünk sohasem titkolták a szülők. És szerintem az én létezésem szempontjából nem is lényeges a dolog.

2010. jan. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

a szüleid biztosan nem a létszám miatt vállaltak téged,egyszerűen csak ők kettő gyerekkel tudták elképzelni a szép és boldog családot.Ez így van rendjén.Nincs két egyforma ember a világon,ezért nem is lehet egyiket a másikkal helyettesíteni.

Ne gondolkozz ilyen dolgokon,majd ha egyszer adódik olyan meghitt pillanat szüleid valamelyikével, amikor úgy itéled, hogy bensőséges a hangulat,próbáld szóba hozni szépen nyugodtan.Biztosan felnőttként fognak kezelni,és válaszolnak neked.De várd ki az alkalmat!addig is élj boldogan, mert megteheted!

2010. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerinted létezik ilyen ökörségre normális válasz?!

Akkor a hugom meg gyilkos?Mert tudod neki volt ikertestvére,kb a terhesség első pár hetében elhalt.

2010. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg baleset voltam, zabigyerek vagyok. De valahogy nem érdekel, ha már egészségesen élve kibújtam Anyámból, azzal kell foglalkoznom hogy az én és az Ő életét jobbá tegyem.
2010. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülyék :D Én csak vicceltem az elözö válaszadora hoyg legyen öngyilkos :D erre lepontoztok na mindegy nem számit a százalék vagy mi :)
2010. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
az vagyok, de még így is értékesebb, mint te aranyból kiöntve...
2010. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem régen rossz, ha már ennek a hírnek a hallatára ilyen gondolatok kavarognak a fejedben. Ez azt jelzi, hogy valami nem stimmel a szüleiddel való kapcsolatoddal. Nem annak kellene utánajárni, hogy mi is volt azzal a babával,hanem, hogy mi az, amitől így érzel, mi az, ami miatt egyáltalán megfordulhat a fejedben, hogy a szüleidnek csak egy pótlék vagy.
2010. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó hozzászólóval!!!!
2010. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!