Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljes névváltoztatás? Indokna...

Teljes névváltoztatás? Indoknak megfelel ez? További lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok szeptemberben leszek 18 és megyek ki Amerikába és sajnos nincs valami jó amerikai nevem (mivel ottmaradok már úgy nézki) meg szeretném változtatni a teljes nevem... És azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire lehetséges? Természetesen szülők beleegyeznek ilyenről nincs szó, és tudom hogy minden iratomat meg kell változtatni a banki papíroktól kezdve a személyi meg stb.. Csak az lenne a bökkenő hogy ugye picit amerikaibb nevet szeretnék és nem magyart, tudom hogy vannak ilyen ide oda is jók de szerintetek meg lehet változtatni illetve jó az indoklásnak hogy kimegyek Amerikába? Ez eléggé fontos lenne ismétlem mert a mostani nevem nem felelne ott meg mivel kb kimondhatatlan angolul :D Illetve hallottam hogy csak 1x lehet megváltoztatni, ez is igaz? Természetesen nem akarom többször változtatni csak kérdezem:)


Ha lehetséges akkor hová kell benyújtanom a kérelmet? Ugyanúgy mint amikor csak a kereszt vagy családnevet szeretném?


előre is köszönöm!


2014. júl. 22. 10:23
1 2 3 4 5 6
 51/55 A kérdező kommentje:
Igen ez így szép és jó, tudom de mivel én kint szeretnék élni azért szeretnék egy jobb kiejthető nevet főleg ha ott elmennék fősuliba vagy bármi, esetleg dolgozni akkor ne legyen egy kimondhatatlan nevem főleg ha ott élek.. Vagy ennyire gáz lenne ha valaki megváltoztatja a nevét?
2014. júl. 22. 22:04
 52/55 anonim ***** válasza:
40%
Tegyél úgy, ahogy neked kényelmesebb. Szerintem gyakoribb, hogy az emberek kötődnek az eredeti nevükhöz, és emiatt (vagy akár hagyománytiszteletből) nem változtatják meg csak azért, mert betűzniük kell vagy a hétköznapokban praktikusabb lenne egy másik név. De megváltoztatni sem gáz, ha te azt szeretnéd. :) (A születési neved változik, tehát a legtöbben nem is fogják tudni, hogy neked valaha más neved is volt, csak ha elmondod nekik, vagy pl az iskolai bizonyítványon lesz a régi, azt nem szokták cserélni.)
2014. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat!:)
2014. júl. 22. 23:15
 54/55 szakor ***** válasza:
58%

Szerintem túlbonyolítod a dolgot. Egyszerűbben is megoldható, s a többit elintézi az automatizmus.

pm:)

2014. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

Mi lett a vége? :)

Mi is gondolkoztunk rajta, hogy külföldre költözés miatt megváltoztatná párom a nevét, mert a vezetékneve is egy keresztnév valójában, ráadásul 2 keresztneve van, mindhárom név férfinév, úgyhogy teljesen kavarják kint az emberek, nagyon gáz. Az ügyintézők is összevissza írkálják az iratokra, ráadásul így nagyon hosszú is a neve. A 2.keresztnevét szeretné leadni.

2020. nov. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!