Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljes névváltoztatás? Indokna...

Teljes névváltoztatás? Indoknak megfelel ez? További lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok szeptemberben leszek 18 és megyek ki Amerikába és sajnos nincs valami jó amerikai nevem (mivel ottmaradok már úgy nézki) meg szeretném változtatni a teljes nevem... És azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire lehetséges? Természetesen szülők beleegyeznek ilyenről nincs szó, és tudom hogy minden iratomat meg kell változtatni a banki papíroktól kezdve a személyi meg stb.. Csak az lenne a bökkenő hogy ugye picit amerikaibb nevet szeretnék és nem magyart, tudom hogy vannak ilyen ide oda is jók de szerintetek meg lehet változtatni illetve jó az indoklásnak hogy kimegyek Amerikába? Ez eléggé fontos lenne ismétlem mert a mostani nevem nem felelne ott meg mivel kb kimondhatatlan angolul :D Illetve hallottam hogy csak 1x lehet megváltoztatni, ez is igaz? Természetesen nem akarom többször változtatni csak kérdezem:)


Ha lehetséges akkor hová kell benyújtanom a kérelmet? Ugyanúgy mint amikor csak a kereszt vagy családnevet szeretném?


előre is köszönöm!


2014. júl. 22. 10:23
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Nézd, ha sikerül valamelyik ősod nevével kibekulni, akkor megfelelő es elegendő indok a "mérhetetlenül tisztelem az uknagyapamat, hogy képes volt helyt állni az XYert"
2014. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

"A névváltoztatás engedélyezése - a jogszabályban meghatározott feltételek figyelembe vétele mellett - a miniszter mérlegelési jogkörben meghozott döntése.


A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét - különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével - nem lehet engedélyezni."

2014. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Na igen, hát akkor cask ebben tudok reménykedni mert máshogy nem tudom milyen indokot írjak ha nem találok egy nevet sem, mert elég hosszas kutatás kell, mivel nekem csak anya és apa van nincsenek nagyszüleim már.. De azért megpróbálok utánajárni köszi szépen!
2014. júl. 22. 11:26
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért annyi felmenője van egy embernek, amennyiből csak akad már egy egyszerűbb írásmódú is. :) Az apádnak van 8 dédszülője, akiknek a szülei 16 névvel szolgálnak kapásból. Ennyire azért egy átlag család vissza tudja vezetni a családfáját. A 16 szépszülő közül meg csak volt egynek valami egyszerűbb neve. :)
2014. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
#32 es igen ezért kéne valami nemzetközi, pl a Vilmos = William megfelel keresztnévnek? Csak ugye még ott van a vezetéknév is ha nem találnék visszamenőleg.
2014. júl. 22. 11:27
 36/55 anonim ***** válasza:
75%

A Vilmos megfelel, a William nem. Idegen írásmóddal nevet en, engedélyeznék. De ha Vilmos vagy, siman közöl hetes kint, hogy "my name is Vilmos, you can call me Will/William" es meg is van oldva a problema. Nem sok olyan élethelyzet van, ahol a tejes neveddel kell hogy szólítsanak.

En is kulfoldon elek, nem egyszeru az en nevem se, ráadásul hosszú is, megis megoldják.

2014. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:
Nem nem Vilmos vagyok ez csak példa volt hogy ha arra változtatnám, de akkor az sem jó ezek szerint
2014. júl. 22. 11:32
 38/55 anonim ***** válasza:
69%

Figyu, nagyon látszik, hogy fiatalka vagy. :) A nemzetközi NEM EGYENLŐ azzal, hogy angol. Ha már úgyis tudjuk, hogy fiú vagy, akkor tessék, pár könnyen kimondható magyar név: Béla, András, Péter, Gábor, Endre, Pál stb. Nem kell Williamnak hívni, hogy ki tudják mondani a neved. Ha gondolod, írd le privátban a nevedet, szívesen véleményezem is. (Én írtam a 22 és 34-es válaszokat.)


De hidd el, nem jó feladni az identitásodat. Még fiatalka vagy, nem érted különösebben az egyediség értékét, mert a ti korosztályotok inkább bele akar simulni a környezetébe, ez amolyan kamasz reakció a világra, fontosak a visszajelzések. De hidd el, ahogy felnősz, nagyon meg fogod bánni, hogy lemondtál a nevedről! Sok embert ismerek, aki külföldön él, dolgozik hosszú ideje, vagy épp véglegesen, de egyikük sem változtatott nevet. Ők mind felnőtt emberek, akik a születési nevükkel is kiválóan érvényesülnek. Lehet, hogy a kollégák nem olyan szépen mondják ki a Gyurit vagy a Szabolcsot, mint egy magyar, de elfogadják, hogy ez a nevük, ahogy elfogadják Giovanni vagy Francois, vagy épp Xiang Hu nevét is. :)

2014. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, igazából mint mondtam a fő gond nem is a keresztnév lenne hanem a vezetéknév mert kb. diktálni sem lehetne főleg hosszú betűk értelmetlenül jönne ki az egész, de igen teljesen igazad van az egyediségről kapcsolatban!:)
2014. júl. 22. 11:37
 40/55 anonim ***** válasza:
100%
Keresztnévre egyébként a Péter tökéletes lenne. Vezetéknévre meg ugyan azt javaslom, mint a többiek.
2014. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!