Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljes névváltoztatás? Indokna...

Teljes névváltoztatás? Indoknak megfelel ez? További lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok szeptemberben leszek 18 és megyek ki Amerikába és sajnos nincs valami jó amerikai nevem (mivel ottmaradok már úgy nézki) meg szeretném változtatni a teljes nevem... És azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire lehetséges? Természetesen szülők beleegyeznek ilyenről nincs szó, és tudom hogy minden iratomat meg kell változtatni a banki papíroktól kezdve a személyi meg stb.. Csak az lenne a bökkenő hogy ugye picit amerikaibb nevet szeretnék és nem magyart, tudom hogy vannak ilyen ide oda is jók de szerintetek meg lehet változtatni illetve jó az indoklásnak hogy kimegyek Amerikába? Ez eléggé fontos lenne ismétlem mert a mostani nevem nem felelne ott meg mivel kb kimondhatatlan angolul :D Illetve hallottam hogy csak 1x lehet megváltoztatni, ez is igaz? Természetesen nem akarom többször változtatni csak kérdezem:)


Ha lehetséges akkor hová kell benyújtanom a kérelmet? Ugyanúgy mint amikor csak a kereszt vagy családnevet szeretném?


előre is köszönöm!


2014. júl. 22. 10:23
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Elég sokat kerestem ez ügyben már és nem tehetetlen vagyok csak megszerettem volna másokat is kérdezni esetleg ha volt ilyen aki már változtatta a nevét mivel jár ez meg stb. De köszönöm mindenkinek a segítségét!
2014. júl. 22. 11:07
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne akarj nemzetközi nevet. Most komolyan, boldogabb lennél Smith-ként? Inkább nézd végig a felmenőid nevét, akár anyai ágon is. Biztosan lesz közöttük egy olyan, ami nem olyan bonyolult írásmódú, és akkor a név is családi marad, de könnyebb vele boldogulni. Amúgy a magyar hatóságok nem engednek csak úgy idegen vezetéknevet fölvenni. Vagy magyar vezetéknévnek kell lennie, vagy papírokkal kell igazolnod, hogy azt a nevet a családodból valaki már viselte, szóval ne puszta kötözködés, amit eddig kaptál. :)


Amúgy meg ne aggódj a neved miatt különösebben, az Egyesült Államok és Kanada is amolyan katyvasz állam. Mindkettőben rengeteg nemzet tagjai élnek, nincs is olyan, hogy amerikai név. Vannak brit, francia eredetű hagyományosabb nevek, de rengeteg olasz, spanyol család él ott több száz éve, ahogy magyarok, szlávok, ázsiaiak is. Ők mind megtartják a saját nevüket, én is ismerek kanadait orosz eredetű névvel, nincs vele semmi gond. Az emberek elfogadóak, igyekszenek kiejteni mindenki nevét, nem lesz semmiféle előítéletnek az alapja.

2014. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
80%

Felesleges ezen lovagolnod, ugyanis ez nem elengendő indok a megváltoztatáshoz, indok nélkül pedig nincs rá engedély.

Én is külföldön élek a férjemmel, nem egyszerű egyikünk neve sem, de soha problémánk nem volt még belőle.


Hírességek is vannak fura névvel, Zach Galifianakis, Shia Labeouf, Alexander Skarsgard, Jake Gyllenhaal stb.


Mit szóljanak a lengyelek a sok w,cz,ch,y-nal? Még magánhangzó sincs nagyon a nevükben. Csúnya lenne, hogyha ezért megváltoztatnák a nevüket.

2014. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%
A vezetek nevedet valamelyik őszödi nevére változtass meg - eselyes, hogy van közte olyan, amit szerinted ki tudnak mondani az amerikaiak is. A keresztneved pedig lehet nemzetkozi nev - bar ha 17 eves vagy, akkor elve eselyes, hogy ilyen neved van.
2014. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt szerettem volna, és végre egy értelmes válasz, de sajnos anyai ágon visszanézni számomra kb lehetetlen mivel anyukámat örökbe fogadták még régen és nagyon hosszas kutatómunkát igényelne visszakeresni, de megpróbálok akkor valami olyan nevet ami nem az a kiköpött amerikai név hanem magyaros és ott is elboldogulnék vele,


Köszi még egyszer!

2014. júl. 22. 11:14
 26/55 anonim ***** válasza:
100%
Őszödi.... :D Ősöd akart lenni
2014. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%
Akkor apad anyjának leánykori neve, az o anyjának a neve, stb
2014. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
Megpróbálok utána járni, köszi szépen! De ha viszont nem? Mégsem sikerülne olyan nevet találnom? Akkor tényleg úszott rá az engedély? És nem változtathatom meg? (#23 as írta)
2014. júl. 22. 11:18
 29/55 anonim ***** válasza:
55%
"végre egy értelmes válasz" - Te kérdezted: "Teljes névváltoztatás? Indoknak megfelel ez?" Kaptál válaszokat, valakik szerint ez a válasz a "nem". Csak az az értelmes, ami neked tetszik? Szállj le a magas lóról.
2014. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:
# 22-esnek írtam ezt, és inkább írjátok hogy nem nem felel meg és ha bemegyek kidobnak onnan ezzel az indokkal, minthogy megtörténjen, nem igaz?:D
2014. júl. 22. 11:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!