Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljes névváltoztatás? Indokna...

Teljes névváltoztatás? Indoknak megfelel ez? További lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok szeptemberben leszek 18 és megyek ki Amerikába és sajnos nincs valami jó amerikai nevem (mivel ottmaradok már úgy nézki) meg szeretném változtatni a teljes nevem... És azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire lehetséges? Természetesen szülők beleegyeznek ilyenről nincs szó, és tudom hogy minden iratomat meg kell változtatni a banki papíroktól kezdve a személyi meg stb.. Csak az lenne a bökkenő hogy ugye picit amerikaibb nevet szeretnék és nem magyart, tudom hogy vannak ilyen ide oda is jók de szerintetek meg lehet változtatni illetve jó az indoklásnak hogy kimegyek Amerikába? Ez eléggé fontos lenne ismétlem mert a mostani nevem nem felelne ott meg mivel kb kimondhatatlan angolul :D Illetve hallottam hogy csak 1x lehet megváltoztatni, ez is igaz? Természetesen nem akarom többször változtatni csak kérdezem:)


Ha lehetséges akkor hová kell benyújtanom a kérelmet? Ugyanúgy mint amikor csak a kereszt vagy családnevet szeretném?


előre is köszönöm!


2014. júl. 22. 10:23
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Még arra nem kaptam választ hogy ha nem találnék vagy nem lenne sikerem, és nem tudnám annyira visszakeresni a őseim vezetéknevét akkor egy kiválasztott vezetéknevet mennyire lehet "indokolni"? Illetve mit lehetne írni indoklásként? Vagy esélytelen?
2014. júl. 22. 12:21
 42/55 anonim ***** válasza:
Nehogy azt mondd, hogy a felmenőid mind kimondhatatlan névvel rendelkeztek, mert azt senki el nem hiszi neked.
2014. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hanem, hogy nem tudom annyira mélyre ásni magam a dologban vagy nem tudom olyannyira visszanézni a felmenőimet, érted? Mert ha én is mondjuk azt mondanám neked (van egy apád és anyád) keresd vissza az ükapád vagy anyád nevét az nem olyan könnyű, én csak azt kérdeztem hogy egy magyar szabályok szerint elfogadható vezetéknévre nem lehet megváltoztatni ha nincsen a felmenőim között olyan vezetéknevű?
2014. júl. 22. 12:33
 44/55 anonim ***** válasza:
De lehet.
2014. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem, hogy a vezetéknevedet miért akarod megváltoztatni. Igen, írtad, hogy azért mert nem nagyon lehet angolul kiejteni stb. De miért is kellene angolul kiejtened amikor bemutatkozol? Simán mondhatod magyarul, hisz talán még bután is hangzana, ha nekiállnál angolosítva kiejteni. Gondolod, hogy kint Amerikában akiknek mondjuk arab vezetékneve van, angolosítva ejtik ki? Hát nem. :) És igen, ez nem elég indok a névváltoztatásra, hogy te kint fogsz élni. Nem te vagy ám az egyetlen aki külföldre költözik, és más nemzetiségű embereknek is van esetleg rosszabb,/bonyolultabb vezetékneve mint neked, de nem hiszem, hogy ilyen hatalmas problémaként élik meg mint te. Tényleg látszik, hogy fiatal vagy. :)
2014. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
70%

Megpróbálok hasznos választ adni, mert az okodat én teljesen megértem, én is gondolkoztam ezen régebben.


A vezetéknév a nehezebb dolog, azt meg kell indokolnod rendesen, ha csak keresztnevet változtatnál, abba nem nagyon kötnének bele, akármit odaírhatnál indoknak, nem nagyon nézik. A névváltoztatást anyakönyvvezetőnél kell intézni, azt javaslom, menj be a már kitalált új neveddel és kérdezd meg, ő hogy indokolná, mi az, amit elfogadnak, biztosan tud segíteni.

Vezetékneved lehet ősöd neve, ahogy írták mások, de lehet bármi más is, csak akkor nem lehet régies írásmódú (pl nem lehetsz Balogh, csak Balog, nem lehetsz Horváth, csak Horvát, nem lehetsz Győrffy, csak Győrfi... stb). Egyszerűen választani kell egy nevet, amiben nincsenek dupla betűk, ékezetek, és amit kb ugyanúgy ejtenek ki az angol anyanyelvűek, mint a magyarok.


[link]

Ez pedig az összes anyakönyvezhető férfinév listája. Könnyen tudsz választani olyat, aminek ugyanolyan az angol megfelelője, pl Alex, Rudolf, meg nagyon sok ilyen van, de lehetsz Vince is, és ejtheted vinsz-nek, ez tökjó szerintem. :D Én csak keresztnevet változtattam, az enyém pont ugyanolyan leírva, mint egy angol női név, csak van benne egy ékezet (sajnos csak így anyakönyvezhető nálunk), szóval ez a Peter helyett Péter kategória, minimálisan zavar, de úgyis úgy ejti mindenki, ahogy "kell", a külföldiek nem igazán vesznek tudomást az ékezetről, és ebbe a névbe szerettem bele annyira, hogy muszáj volt, hogy így hívjanak, ettől függetlenül.


Miután beadtad a kérelmedet, kb egy hónap, amíg elbírálják és kiküldik a papírt arról, hogy megváltozott a neved. Ezzel el kell menni kiváltani az új születési anyakönyvi kivonatodat, majd azzal cserélheted le a papírjaidat, egy hónap kb, mire minden kész lesz, illetve minimum ennyi, úgyhogy érdemes időben elkezdeni, ha utazol, meg ilyenek. Remélem, tudtam segíteni.

2014. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
El sem tudod képzelni hogy mennyit segítettél! Nagyon szépen köszönöm! És szerinted a vezeték és keresztnevet együtt is lehet változtatni? Vagy először egyiket kell és utána a másikat? Erről véletlen nincs valami infód? Még egyszer köszönöm szépen! Nagyon hálás vagyok!!!
2014. júl. 22. 16:29
 48/55 anonim ***** válasza:
Együtt is lehet! Azaz egész pontosan mindkettő a "születési név megváltoztatása", amit ugye egyszer csinálhatsz meg. Szóval vagy egyiket, vagy másikat, vagy mindkettőt egyszerre, ahogy döntesz végül, de aztán nem kérheted kicsit később, hogy változzon a másik is, mert ugyanaz az eljárás. Nagyon szívesen. :)
2014. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
58%

Papadopoulou. Ez az én vezetéknevem, és nem tudják kimondani. De akárhova megyek hivatalos ügyet intézni mindig kérik, hogy betűzzem.

Ha nincs kedvem betűzni akkor csak az orra alá nyomom a jogosítványomat vagy valami iratot amire le van írva a teljes nevem. Szépen leírják, és meg van oldva gond.

Ha meg betűzöm akkor is le tudják írni.


Szóval olyan nincs, hogy nem tudnak egy nevet lebetűzve leírni. HA nem tudják akkor abban te vagy a hibás, mert nem tudod az ABC-t.

2014. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
70%

Én Angliában élek, és vannak indiai, és afrikai kollégáim. Az egyik afrikai kollégámnak olyan hosszú és kiejthetetlen neve van ( egymás után 4 mássalhangzó van), így szinte senki nem tudja kiejteni a nevét. A keresztneve is hasonlóképpen a vezeték nevéhez több mássalhangzó egymás mellett és jön 1 magánhangzó. Amikor belépett, az angol főnök viccesen megkérdezte, hogy nincs-e rövid, kiejthető neve. Erre mondta, hogy de: Monday. Ugyanis az ő országában a nevekhez mindig hozzáteszik a napot amikor született, így a hosszú nevében hivatalosan is szerepel a Monday név. Mindenki így hívja, mert ezt ki lehet ejteni..:) Nem változtatta meg a nevét, ma is 8 neves aláírása van, de mi a Monday-t használjuk.

Az indiai kollégámnak is annyira érthetetlen, és kiejthetetlen neve van, hogy őt az egyik angol egyszerűen Bobnak hívja.. Csak azért mert a keresztneve úgy kezdődik, hogy Bo....valami..:)

Bárhol élsz a neveddel mindig tudsz boldogulni.

Amúgy a férjem neve Csaba. Nem tudják kimondani. Így az angolok vagy azt mondják, hogy Chaba, Szaba vagy Dzsaba...de Csaba úgy senki nem ejti ki.

2014. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!