Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek túlreagálom?

Szerintetek túlreagálom?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Több mint 3 éve vagyok együtt a barátommal, aki 2 évvel idősebb nálam. Félek, hogy úgymond "felesleges" (ez durva kifejezés) folytatni ezt a kapcsolatot, mert tudom, hogy a barátom nem akar gyereket soha. Én viszont szeretnék majd. Sokan mondják, hogy ez még változhat, de én nem nagyon látok rá esélyt sajnos. Ezen kívül van 1-2 dolog amiben nagyon különbözünk és ha összeköltöznénk ilyen hozzáállással tuti nem maradnánk meg egymás mellett. Kompromisszumra szinte képtelen. És nagyon makacs. Most jól megvagyunk, mert csak "járunk" és nincsenek mindennapos akadályok, mint pl ha együtt élnénk, de amikor veszekedünk, olyanokat és akkorákat, hogy a szakítás szélére jutunk. Főleg azért, mert máshogy gondolunk dolgokat. Mi lesz akkor ha tényleg összecuccolunk? Kinyírjuk egymást? Célozgattam neki ezzel kapcsolatban, de ő nagyon kerüli az ilyen komoly témákat és csak annyit mondott, hogy "majd ha lesznek problémák, megoldjuk őket". Ja csak most is ha vita van addig fokozzuk, hogy az már fájdalmas és nagyon tiszteletlenül tud bánni velem olyankor. Közben meg iszonyatosan szeretem, ő is engem. Bizalommal nincs gond, csak én szeretnék egy "bíztatóbb" jövőt látni magam előtt.. Szerintetek túlreagálom vagy jogosan aggódom és agyalok ezen néha?

Köszi a válaszokat!


2014. júl. 24. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mar az, hogy gyermekkerdesben eltertek, ok a szakitasra. Ne varj, menj tovabb.
2014. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szaíktás.

miért?

- hogy a barátom nem akar gyereket soha. Én viszont szeretnék majd.

- amiben nagyon különbözünk és ha összeköltöznénk ilyen hozzáállással tuti nem maradnánk meg egymás mellett.

- de amikor veszekedünk, olyanokat és akkorákat, hogy a szakítás szélére jutunk.

- Főleg azért, mert máshogy gondolunk dolgokat

- de ő nagyon kerüli az ilyen komoly témákat és csak annyit mondott, hogy "majd ha lesznek problémák, megoldjuk őket"

- nagyon tiszteletlenül tud bánni velem olyankor.

2014. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, jogosan aggódsz.
2014. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Ha felmerült benned a kérdés, hogy külön kéne menni, akkor már lőttek ennek a kapcsolatnak. Fiatal vagy, ripsz-ropsz találsz egy hozzád jobban illőt.

Én egy évvel voltam idősebb, amikor a 4 éves kapcsolatomat zártam le hasonló okok miatt. Mi már akkor együtt éltünk, és az sem segített, sőt még rontott is, mert kijöttem a hibáink. Fél éven keresztül rágódtam rajta, hogy így milyen jövőnk lesz, van-e értelme folytatni. Aztán szakítottunk.


Szerencsém volt és közvetlen utána ismerkedtem meg a vőlegényemmel. Ég és föld a mostani kapcsolatom és az előző. Hidd el, van jobb, csak nem szabad beleragadni a rosszba.


Ha nem vagy boldog vele, akkor inkább most szakítsatok, mint később két gyerekkel.

2014. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jogosan aggódsz.

Ha neked vannak vele terveid, nem "csak" járás, akkor gondjaitok lesznek, ha ő ennél többet nem akar.

2014. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj, hogy ő nem akar mellettem elköteleződni, szerencsére. Az a baj leginkább, hogy az összeköltözés még nagyon messze van, szerintem jó pár évig még tuti nem fogunk. Pedig akkor derülne ki, hogy mégis hányadán állunk és gyakorlatban mennyire tudunk együttélni. Csak most ha 5 év múlva költözünk össze már 8 éves kapcsolatban és kiderül, hogy nekünk ez nem megy akkor az elég szívás... de most meg nyílván nem lehet ezt előre látni..
2014. júl. 24. 12:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a gyerekkérdés az egyetlen gondotok. A konfliktuskezelése sem jó.Ha nem tetszik a vitastílusa, hagyd el, mert változni nem fog.Nagyobb probléma, nagyobb cirkusz. Keress mást.
2014. júl. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod ezen. Az a lényeg, hogy most szeretitek egymást, ha veszekedtek is néha, mindig kibékültök. Igaza van a párodnak abban, hogy ha majd összeköltöztök és adódnak problémák akkor majd akkor megoldjátok. Ha meg nem tudjátok megoldani, akkor egyikőtök jobbra, a másik meg balra.

Az meg semmit nem jelent, hogy 22 évesen nem akar gyereket. A legtöbb pasi 22 évesen éretlen a gyerekvállalásra, szerintem ő is ezt érzi, ezért nem akar. Majd később akarni fog, ha meg nem, akkor egyikőtök jobbra, a másik balra.

20 évesen adhatsz még időt a gyerekvállalásnak és magatoknak is.

2014. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!