Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék keresztszülő...

Nem szeretnék keresztszülő lenni, de gyakorlatilag kényszerítenek rá, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Testvérem gyerekének lennék a keresztszülője, de nem szeretném elvállalni.


Egyrészt, én még tanulok, nem igazán tudnék szép ajándékot venni. A szüleim azt mondták, hogy ne aggódjak, ők majd állják a kiadásokat, de ismerve a zsugoriságukat, nem hiszem, hogy "kiköltekeznének", a testvérem pedig, amilyen anyagias, később az én fejemhez vágná az egészet.


Másrészt, lehet, hogy úgy alakulnak a dolgok, hogy külföldre távozom, így nem tudnék foglalkozni a kicsivel. Az meg, hogy néhanapján, majd ha nagyobb lesz, felhívom, szerintem édeskevés.


Harmadrészt, apukám és a sógorom összerúgták a port, lehet, hogy apukám nem is lesz jelen a szertartáson. Félek, később fel fogja hánytorgatni, hogy tehettem meg vele ezt...


Viszont itt jön a képbe anyukám, aki szinte tragédiaként fogja fel, hogy nem szeretném a keresztszülőséget elvállalni. Sír, rimánkodik, még azt is mondta, hogy ez bűn, és hogy később a kicsi a fejemhez fogja vágni, hogy még ezt se tetted meg értem...


Ti mit gondoltok?


2014. júl. 25. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Ti mélyen vallásosak vagytok? Minden héten mentek templomba is? Ha nem a válasz, akkor azt sem értem minek a keresztség...

Amúgy ezeket a testvérednek mond el szerintem.

2014. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elvileg igen, bár én ezt nem nevezném még mélyen vallásosságnak.
2014. júl. 25. 18:45
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Beszéld le őket akkor a keresztelőről.
2014. júl. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mért kellene őket lebeszélni a keresztelőről?
2014. júl. 25. 18:49
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom a tesód ismeri az anyagi helyzetedet de ha nem beszéld meg vele. Ha rossz a a kapcsolatod vele ne vállald el a külföldi munka meg még a jövő kérdése ha messzebbre költözöl Magyarországon akkor sem tudsz a keresztgyerekeddel foglalkozni.
2014. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Magyarázd el nekik, hogy miről is szól a keresztszülőség. Nem, nem arról a rohadt ajándékról...

Ezután mondd meg nekik világosan, érthetően, hogy nem érzed magad alkalmasnak a keresztszülőségre (szerintem sem vagy alkalmas, úgy mellesleg).

Ez olyan dolog, hogy ha nem szívből, belülről jön, akkor tényleg jobb hagyni a fenébe.

2014. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%
Mellékesen megjegyezném: Az én keresztanyukám Németországba lakik. :)
2014. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Már próbáltam, de nem igazán akar meghallani senki sem.


Tudom, hogy nem az ajándékról szól, de testvéremék jómódúak, ők gyakorlatilag mindig azt nézik bármilyen ünnep kapcsán, ki milyen ajándékkal állít be. Amikor a másik gyerekük két éves volt, a testvérem előre meghatározta, hogy milyen ajándékot vegyenek neki a szüleim. Csak csendben jegyzem meg, hogy egyáltalán nem volt olcsó...


Örülök, ha te is azt érzed, hogy nem lennék alkalmas, legalább akkor már valaki megért.

2014. júl. 25. 19:04
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Te nem akarsz keresztszülő lenni. Jó. És miért nem KÖZLÖD az akaratodat? Ugyan, ki kényszerítene bármire is? Talán elvonszolnak a templomba a keresztelőmedence mellé?


Meg kell mondani egynesen: köszönöd, hogy rád gondoltak, de te nem vállalod, keressenek mást. Ez a te döntsésed, tessék tiszteletben tartani. Pont.


Ja és egy jótanács: soha nem magyarázkodj! Miért, mert csak. Pont.


PS: én azt gondolom, hogy a szüleid aljas férgek, akik manipulálnak, kényszerítőznek veled, MERT pontosan tudják, hogy le akarsz válni arról a családról.


Amit anyád és apád csinál, az a bűn. Az egyik legaljasabb bűn, amit ember megtehet a másikkal: a szülői léttel visszaélve megtörni a gyerek - aki egy tőle független, másik ember! - testét-lelkét, akaratát és karikába hajtogatni a gerincét.


Ideje volna a sarkadra állni és megtanulni a NEM szó bűntudat nélküli használatát. Ha egyedül nem megy, keress meg egy szakembert segítégül.

2014. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Talán közölhetnéd velük, hogy nem ártana téged is nézni nem csak magukat.

Nincs joguk kényszeríteni itt egyszerűen arról van szó, hogy nem vagy elég határozott, hogy a sarkadra állj és alaposan kioszd őket.

Ideje lenne felvilágosítani őket, hogy a zsarolás undorító dolog és tessék szépen azt is nézni te, mit akarsz nem lehet mindig az, amit ők akarnak, nem kell erőszakoskodni ha egyszer nem akarod akkor nem akarod és kész nincs ebben semmi bűn.

A vallásos emberek olyan szemellenzősek tudnak lenni, hogy ihaj jobban belerúgnak akárkibe a hit nevében, mint bárki más.

Ha megsértődnek akkor az az ő bajuk!

A tesódnak meg nyugodtan elmondhatod, hogy nem tudod tartani a lépést az ő jaszkarizós életükkel és miután tudod, hogy mindig az ajándék értékét nézik neked nincs rá szükséged, hogy a hátad mögött durrogjanak.

Hidd el előbb-utóbb elviselik a gondolatot és választanak valaki mást ha meg nem tudják lenyelni az már legyen az ő bajuk te meg ne hagyd magad.

2014. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!