Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék keresztszülő...

Nem szeretnék keresztszülő lenni, de gyakorlatilag kényszerítenek rá, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Testvérem gyerekének lennék a keresztszülője, de nem szeretném elvállalni.


Egyrészt, én még tanulok, nem igazán tudnék szép ajándékot venni. A szüleim azt mondták, hogy ne aggódjak, ők majd állják a kiadásokat, de ismerve a zsugoriságukat, nem hiszem, hogy "kiköltekeznének", a testvérem pedig, amilyen anyagias, később az én fejemhez vágná az egészet.


Másrészt, lehet, hogy úgy alakulnak a dolgok, hogy külföldre távozom, így nem tudnék foglalkozni a kicsivel. Az meg, hogy néhanapján, majd ha nagyobb lesz, felhívom, szerintem édeskevés.


Harmadrészt, apukám és a sógorom összerúgták a port, lehet, hogy apukám nem is lesz jelen a szertartáson. Félek, később fel fogja hánytorgatni, hogy tehettem meg vele ezt...


Viszont itt jön a képbe anyukám, aki szinte tragédiaként fogja fel, hogy nem szeretném a keresztszülőséget elvállalni. Sír, rimánkodik, még azt is mondta, hogy ez bűn, és hogy később a kicsi a fejemhez fogja vágni, hogy még ezt se tetted meg értem...


Ti mit gondoltok?


2014. júl. 25. 18:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én máshonnan közelíteném meg ezt a szituációt.

Vannak barátaid?Igaz barátnőid?

Mert ha nemigen,és valamilyen szinten van kapcsolatod a tesóddal,akkor sürgősen vállald el a keresztszülőséget.

Hogy miért?

Mert gondolom csak a testvéred és csak szeretnéd látni a kicsi növekedését,máskülönben meg ha te terhes leszel,ugyan kihez fogsz tanácsért rohangálni ha nem a tesódhoz...hidd el a szülőket már mi tanítjuk.

Szóval gondold át és csak úgy viselkedj és csak olyan dolgokat vegyél(önállóan),amit te magad is adnál az édesgyermekednek.

A többi csak rizsa és nem érdemel túlzott figyelmet.

2014. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jézusom, ennyire anyagias, felszínes értékrenddel, hogy a francba lehet élni, sőt, gyereket nevelni... Számomra ez az egész, elég durva, hogy így működtök.
2014. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek a családod miatt. Ilyen anyagias embereket... Két választásod van. Az egyik hogy elvállalod, ez esetben tisztázd minden érintettel, hogy csak úgy tudod elvállalni, hogy a keresztszülői "teendőket" a magad meglátása szerint látod el (nem veszel drága ajándékot, még az is lehet hogy egyáltalán nem veszel, a magad módján tartod a gyerekkel a kapcsolatot.. stb.) és mindenki tartsa meg magának a véleményét. A másik, hogy más feltételekkel nem vállalod. Ezt el kell nekik mondani, aztán lehet meggondolják a felkérést.


Amúgy én a helyedben elvállalnám. Ugyanis pont nem arról szól a keresztszülőség amiket a családod hisz. Amiről tényleg szól arra pedig nagyon is alkalmas vagy!

2014. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Párom testvére úgymond minket is belekényszerített a keresztszülőségbe akaratunkon kívül. Szerintem az lenne a minimum, hogy felkérnek minket erre a szerepre, de nem ez történt, ők eldöntötték és onnantól kezdve annak úgy kell lennie. Nem vagyunk vallásosak, ők is csak addig törődtek a vallással míg meg nem volt a nagy flancos templomi esküvő. A gyereknek keresztelője sem volt, eszük ágaban sincs tartani.

Az igazat megvallva nem is szeretnék keresztszülő lenni, a gyerekükkel sosem jöttem ki, olyan zsarnok mint a szülei, ha nem az van amit ő akar akkor belerúg az emberbe. Sajnos nem nyilvaníthatjuk ki a vélemenyünket sem (nem is merjük) mert ha az nem egyezik az övékével akkor aztán áll a bál hetekig.

Én maximálisan konfliktuskerülő vagyok így inkább próbálok távolságot tartani, meghúzódni a háttérben, párom sem mer ellenkezni, senkivel sem szeretne rosszban lenni így inkább ő is csendben van.

2020. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!