Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 17 éves fiatalkorú kérvény...

Egy 17 éves fiatalkorú kérvényezheti a gyámügynél azt, hogy a vér szerinti családjából elvegyék ha ott nem alkalmasak a körülmények a normális fejlődés szempontjából?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát gyámhatóságnál gondolom igen.De erre azért sztem kell jó indok, hogy elvegyék.Pl bántalmazzák.
2010. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Természetesen megteheti. Sajnos sok példa van erre.


Nem csak a bántalmazás, de már a testi-lelki elhanyagolás következtében is kérheti.

2010. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

kérvényezheted.

besétálsz és elmondod mi a helyzet, ha veszélyeztetttnek ítélnek, akkor azonnal ideiglenes gonddozásba kerülsz, majd idővel keresnek nevelőszülőt, ha egyik rokonod (nagytesó, nagybácsi, nagyszülő se alkalmas a nevelésedre). Ha nem ítélnek közvetlen veszélyeztettnek, akkor felveszik a kapcsolatot a családoddal, és időnként kijárnak ellenőrizni, de alapjában véve minden marad a régiben.

ezek tuti infók, nemrég voltam a gyerekvédelmiseknél egy fősulis házidolgozat miatt, és erre direkt rákérdeztem.

2010. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
17 évesnek már nem keresnek nevelőszülőt:), hiszen -ha csak nem januári születésű az illető- pár hónapon belül nagykorúvá válik.
2010. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!