Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbocsátanátok a családoto...

Ti megbocsátanátok a családotoknak ebben az esetben? Jogos az érvelésük, vagy ez csak hülye kifogás?

Figyelt kérdés

A férjem megcsalt, amiről anyukám is tudott. Azt mondja, azért nem mondta el mert tudta, hogy akkor elválok és milyen nehéz egyedül 2 gyerekkel.

A nővérem mondta el végül, de ő is hetekig titkolta előtte.


Most itt van a válás és senkire nem számíthatok, annyira nagyot csalódtam bennük :-(


Miért kellett ezt tenniük? Miért asszisztáltak ahhoz, hogy a férjem hülyére vesz?


2014. júl. 27. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Édesanyámnak nem bocsátanám meg jó ideig az biztos...mivel ő nem is akarta elmondani.


A nővéremnek igen, ő végülis jól döntött. Egy ilyen nehéz helyzettel szembesülve nyilván neki sem volt könnyű meghoznia a döntést, ne haragudj rá, hogy eddig tartott neki.

2014. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Kemény, mikor belekerülsz egy ilyen helyzetbe. Az se jó ha elmondod, az se jó ha nem. De egy valamit ne felejts: nem anyád csalt meg, hanem a férjed!
2014. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem, azért nem , mert az anyám gyerekkén kezet egy felnőtt helyzetben, és eldöntötte helyettem, hogy mi egyen, mert szernte az a helyes, és nem hagyta meg neked a döntési lehetőséget.

Szerintem neki kevésbé tudnék megbocsájtani, mint a férjemnek( neki sem ..mármint annyira sosem, hogy visszafogadjam)


Viszont az is nagyonnnehéz, ha az ember megtud valami ilyesmit, szerintem a tesod dilemmázotr, sokan a hírhozót utálják...

Ő szerintem nem hibáztatható.. Rá miért nem számíthatsz most?


Az anyukád egyértelműen megmondta, miért asszisztált, azért mert nem akarta, hogy elváljatok..

Tőle ez nem volt fair..

De tény, hogy azt ne felejtsd el, hogy a férjed tehet erről a szituációról igazán.


Kitartást!

2014. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Téged akart kímélni, ne rá haragudj, hanem a férjedre. Mért mondod, hogy senkire nem számíthatsz?
2014. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A férjemre haragszom elsősorban természetesen.


Pont az bánt, hogy olyan h.lye libának néztek aki majd őket okolja ahelyett, hogy a férjét hibáztatja.

2014. júl. 27. 14:54
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Ebben a helyzetben nincsen jó döntés,ha elmondom,ha megtartom magamban is károkat okozok.

Csak a férjed a hibás,őt hibáztasd,és bocsáss meg édesnyukádnak!

2014. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Én az anyámnak biztos, hogy nem bocsájtanék meg.

A nővéremnek igen, mert ő végülis csak elmondta, bár tuti, hogy neheztelnék rá egy ideig.

2014. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom, itt akárhányszor olvasok olyan kérdéseket, hogy "a lányomat megcsalta a párja, elmondjam neki?" vagy "a legjobb barátnőmet megcsalta a párja, elmondjam neki?" és hasonlók, mindig az a válasz, hogy "az ő dolguk, nem kell beleavatkozni", bár szerintem ez nem teljesen így van. Én anyukád/nővéred helyébe megmondtad volna a férjednek, hogy kap egy kis időt, hogy elmondja, ha nem akkor én fogom. Bár megbocsájtanék nekik, mert szerintem elég nehéz volt, nekik is, hogy mit csináljanak (mondjuk anyukád nem igen gondolkodott rajta)
2014. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Anyámra haragudnék, mert titkolta, holott neked és a férjednek kell zöld ágra vergődnötök. Egy szülő hallgassa meg a gyerekét, ha bajban van, próbáljon meg segíteni, de ne ő döntsön helyette! Értem én, hogy jót akart, de ne kezeljen gyerekként. ( Kereszt szüleimnél volt egy kutyám, akit sajnos elütött a vonat, amikor vemhes volt. Valahogy kiszökött és kereszté után akart menni. Anya nem akarta elmondani, mert tudta, hogy sírni fogok. Mama vonakodott, kereszték végül elmondták. Anyára és mamára haragudtam, keresztékre nem... 3 hónapig bőgtem mint az állat. Később volt egy másik kutyám,rajtam kívül senki sem nevelte rendesen, anya addig tömte bátyám fejét, míg végül elvették tőlem, holott az ÉN kutyám volt... Állítólag Hortobágyra vitték valakihez, csak érdekes, hogy mindig volt rá kifogás, hogy miért nem látogatjuk meg... Szerintem elaltatták. A mai napig nem bocsájtottam ezt meg nekik.)


Nővéred elmondta neked, és ez szép volt tőle. Biztos nehéz lehet egy ilyen titok birtokában lenni, de helyesen cselekedett. Persze, hogy nehéz lesz 2 gyerkőccel, de ebben kéne anyukádnak segíteni... Nem biztos, hogy rosszabb két gyerekkel "egyedül", mint egy csalfa férjjel.

2014. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Anyukának soha, nővérnek igen. (Biztos, hogy anyukátok tiltotta, hogy elmondja neked, hetekig őrlődött és végül elmondta az igazat)
2014. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!