Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám békességben,...

Hogyan tudnám békességben, egy társaságban tartani édesanyámat és férjemet öt napon keresztül?

Figyelt kérdés
Mindketten domináns, kemény egyéniségek. Ráadásul nem bírják egymást. Néha jól elbeszélgetnek, mintha minden rendben lenne, de nekem olyankor is gyomoridegem van, hogy mikor tör ki a botrány.Nagy családi összejövetelre vagyunk hivatalosak, több száz kilométer távolságba.Öt napig egy társaságban lesznek. Ráadásul ha a férjem kiborul (ami itthon sose fordul elő, csak anyósa tudja ezt kihozni belőle), akkor már én se tudom kordában tartani. Ilyenkor szokta a családját(vagyis minket) összepakolni és azonnal indulunk címszóval vége a békének.Ez már előfordult.De most nem szeretném a pici gyerekeket ennek kitenni. Ők pedig imádják a nagyiékat, ott kell legyenek. A férjemet se hagyhatom itthon, menjek mint egy szalma?

2014. júl. 28. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszelj a ferjeddel. Mondd el enki, hogy nagyon szeretned, ha ez a par nap jol telne el. Ha idegesiti anyad, menjen ki a levegore egy kicsit. Legyen neki tobb esze, ne vesszen ossze vele, barhogy provokalja
2014. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

ki kene talalni valami 'jatekot'... pl elore megallapodtok hogy mondjuk huszonegynehany nemszeretem feladatot bevallalsz (ez lehet mosogatastol analszexig akarmi, ez mar toletek fugg..), es ahanyszor a kedves mama mar arra a hatarra teved hogy kihozna belole az allatot, akkor jelentosegteljesen radnez, es huztok egy kepzeletbeli strigulat...


aztan otthon szepen bevaltja a "strigulakat" :)


szerintem ez menne)

2014. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Nehogy mar egy felnott ne birna ki osszepakolas nelkul? Milyen hisztis pali mar?
2014. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 köszi a választ, nagyon tetszett! :)
2014. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Errol beszelgess el kulon kulon mindkettovel :) ertesd meg veluk hogy a gyerekek erdekeben tegyek meg, mert egy ennyivel tartoznak a gyerekeknek, hogy normalisan viselkednek. Nem kell beszelgessenek, csak ne keltsek a feltunest ...
2014. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
67%

Tömören: Szerintem sehogy.

De meg lehet próbálni beszélni kedves anyóssal, hogy próbáljon visszavenni. Sajnos ez elég esélytelen általában.

Anya lány kapcsolatban ilyen esetekben anyuka sosem fogadja el hogy már a lánynak saját családja van. Ezt a családot nem anyós irányítja. Alap esetben általában ez a probléma.

2014. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, éreztem én is ,hogy ez a nagy igazság, de valahogy nem akartam kimondani.

Anyám tényleg sokszor ugy érzem szinte rivalizál velem és családommal. Bármit mesélünk, mondunk neki, arra mindig tud valami replikát, valami még nagyobbat, szuperebbet mondani.

Aztán amikor előjön az okoskodásaival és köti az ebet... az már a vég. A férjem eléggé elismert, sikeres alkat. Gondolom ez is a bögyében van anyunak, mindig fölé szeretne emelkedni legalább az eszmefuttatásokban.

Viszont olyan piti dolgokon balhéznak össze, amit én szégyenlek elmondani. Nulla tolerancia van közöttük. Persze ez évek alatt( 15 év) élesedett ki ennyire.

A férjem nem "hisztis". Sőt, többet elvisel mint gondolnátok. Csupán az ő hozzáállása az anyámmal szemben már semmi toleranciát nem bír. Az anyám úgy tesz, mintha ő lenne a ma született bárány, de az arcmimikája mindet visz. Csak a hülye nem látja...Szóval reménytelen. Azért szorítsatok!!!

2014. júl. 28. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!