Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj a párom szüleinek és...

Muszáj a párom szüleinek és az én szüleimnek összejárni?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt, a szülők már találkoztak egymással nem egyszer, de ez nem ilyen egész estés vendégség keretében zajlott. Az anyósom már egy ideje célozgat rá, hogy kéne, de szerinte a lányos szülőknek kell megtenni ezt a lépést... anno át lettek hívva, szüret volt nálunk, csináltunk annyi kaját is erre nem jöttek, mert lekésték a buszt (na az annyira nem volt szimpi az ln szüleimnek). Azóta nem próbálkoztak, plusz tudni kell, hogy anyósom elég idegesítő nőszemély :D annyira nem is szimpatizálnak vele. De ő erőlteti, én nem annyira gondolom fontosnak, hogy barátkozzanak, a barátom meg szégyelli az anyját, nem a legjobb a viszonyuk, de azért valahol tudom, hogy jól esne neki, ha meghívnánk őket.

De tényleg, ez nagyon muszáj? Anno a bátyám 8 évig volt egy lánnyal, akinek összebarátkoztak a szüleivel, mindenhova meg voltak hívva, aztán a szakításuk majdnem jobban fájt nekik.


Most minek erőltessem akkor?


25 L


2014. júl. 31. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

egy kapcsolatomban sem jártak össze a szülők, csak véletlen találkozások voltak


szerintem egyáltalán nem muszáj, valószínűleg anyós unatkozik

2014. júl. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
miert lenne mar muszaj? Ha a szulok szimpatikusak akkor osszejarnak, ha nem akkor nem.
2014. júl. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

A két szülő nem igazán járnak össze, hacsak nem jó barátok amúgy is. Inkább csak eseményeknél találkoznak legyen az esküvő, keresztelő, szülinapi parti vagy temetés.

Én imádom az anyósomat, és az apámmal is jóban vagyunk. Mégis a 12 év alatt jó ha 3x találkoztak.


Nyugodtan mond meg anyóspajtásnak, hogy az ilyet nem szokás erőltetni. Ha meg sértődékeny, akkor mond mindig azt hogy "majd lesz találka."

2014. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Az én szüleim sem azok a nagyon barátkozós fajták, egyik barátom szüleivel se jártak össze, egyszer jöttek be az ex szülei+tesója karácsonykor, akkor is kicsapták a biztosítékot, hogy a 13 éves lányuknak adtak egy felest...


A férjem szüleivel viszont gyakran összejárnak, leginkább ha van valami munka, búza-kukoricahordás, szüret, vagy ha valahol bográcsoznak, halászlevet főznek. Jó a kapcsolat, de nem mi erőltettük, oda-vissza ment a szülők részéről.

De hozzáteszem, anyám meg az ő anyja ismerték egymást már korábbról - ne, barátnők voltak, csak ismerték egymást

2014. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem anyos, csak a baratod anyukaja. Elobb hazassagot kell kotni, majd utana anyos. Egyebkent nincs abban semmi rossz, ha a szulok egymassal jo kapcsolatot apolnak. Jobban szeretned, ha haragban lennenek esetleg?
2014. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyós-jelölt :D Dehogy szeretném, de azt se értem miért kell erőltetni, ha tudom, hogy úgyse lesznek szívből puszipajtások. A barátom édesanyja pedig tényleg nem egyszerű eset, most miért erőltessem rá Anyumékra?
2014. júl. 31. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!