Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban én vagyok a rossz,...

Valóban én vagyok a rossz, amiért ezek után nem akarom a sógoromat családi eseményeken látni?

Figyelt kérdés

Hétvégén tartjuk az egyik gyerkőc szülinapját.

Anyóst mindig szoktuk hívni, most is, de azt mondta, hogy majd fizu után felköszönti. Ezt úgy vettem, hogy nem is jön, de persze nem gond ha mégis megjelenik.

Tegnap felhívta a páromat, hogy akkor mikor lenne a buli (nem nagy cucc, tortabontás és ajándékozás), mert eljönne. Mondtuk, hogy mikor lesz kész a torta, utána lehet jönni. Rendben, aztán olyat mondott, ami nálam kiverte a biztosítékot. Állítása szerint a sógorom meg van sértődve, hogy őket nem hívtuk meg.

Nekem amúgy is lábrázásom van már tőle, családi eseményen meg egyáltalán nem akarom itt látni. Ezen a párom este kiakadt.

A sógorommal a háttértörténet a következő:

Neki is van gyereke, 8 éve meghívott a szülinapjára, akkor mentünk, ajándékot is vittünk. Azóta nem kaptunk meghívást. Mikor már nekünk is volt gyerekünk, mi is meghívtuk őket, mondták, hogy jönnek, aztán még sem, de még csak ide sem szóltak, hogy mégsem jönnek. Régen is adogattunk neki "kölcsön" kisebb összegeket (5ezer), amiket aztán soha sem kaptunk vissza. aztán volt egy 60ezres tétel is, aminek hála nem rakták ki őket albérletből. Neki utána még gyűlt a sara, ebben a hónapban kapott a páromtól közel 900ezret, ami kihúzta őt a kakából, plusz még kért kölcsön egy 10ezrest holnapig (ez volt hó elején). Azóta már többször találkoztunk, de mintha elfelejtette volna. mondtam a páromnak, hogy kérje vissza a tízest, mert a szülinap miatt jó volna ha még az is itt volna. Azt válaszolta, hogy azt már nem fogjuk visszakapni, el lehet felejteni.

Amúgy ő is ki van borulva a "kedves" családja miatt, de csak nekem tudja mondani, nekik nem. Viszont mikor ez után mondtam, hogy nem is bánnám ha nem lenne itt a sógor, akkor kiakadt.

Most komolyan ha már őt ennyire baleknak nézik, nekem is bele kellene törődnöm?


2014. júl. 31. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

és a 900e-vel mi lesz?

am. ezek után tudod ki adott volna neki ennyi pénzt kölcsön, keresztet vethettek rá, gondolom papír nincs róla

2014. júl. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Papír van róla, hogy kölcsön lett adva (hivatalos), de ismerjük őt, mint a rossz pénzt, párom tisztában van vele, hogy magától két forintot nem fog visszaadni, perelni meg nem fogja.
2014. júl. 31. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

hát akkor jó nagy h.lyék vagytok.


nekem nem adtok kölcsön?

2014. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Neked van testvéred?

Szerintem nincs. Ha az én tesóm bajba lenne, még ha látnám is hogy mit csinál, nem tudnék nem segíteni neki. Szeretem. Tudod ez a szó családon belül nem egy elhanyagolható érzés.


A párod olyannak szereti a tesóját amilyen. Nem lehet mindenki kőgazdag, valamint igen sok emberrel előfordul, hogy hitelspirálba keveredik. Abból kimászni nagyon nehéz, sőt ha nincs a családba egy segítő kéz szinte lehetetlen.

A sógorod elcseszte, de a férjednek a testvére maradt. Úgy is állnak egymáshoz. Kire számíthatna az ember, ha nem a tesójára?


Amúgy ha ekkora anyagi gondjai vannak, akkor feltehetően azért nem hívott meg titeket, mert nem tudott volna vendégül látni, valamint azért nem ment a szülinapra, mert nem tudott volna vinni ajándékot.


Te meg úgy viselkedsz, mint egy 6 éves. Besértődtél évekkel ezelőtt, és ahelyett, hogy akkor megkérdezted volna, hogy mi a probléma, miért nem tudtak eljönni, ahelyett azóta is duzzogsz.

A férjed sose fogja miattad elutasítani a tesóját. Segíteni fogja, mert normális ember.


Ja, és a tesómnak kölcsönt nem adok. Segítek ha kell, de nem kérem vissza. Annyit adok, amennyit tudok is nélkülözni.

2014. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen, van testvérem.

Továbbá nem duzzogok az évekkel ezelőtti dolgon, de egy szót elvártam volna, hogy bocs, de nem. Nem is ez a lényeg.

A kérdésem továbbra is az, hogy nekem kutya kötelességem hasra esni a rokonság előtt csak azért, mert a párom nekik nem mondja el a gondolatait? (csak én hallgatom évek óta, hogy meg akar szakítani minden kapcsolatot az összes rokonával)

2014. júl. 31. 10:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azt láttok vendégül akit akartok, és senkinek semmi köze hozzá, hogy xy-t miért nem hívjátok meg. Lehet, hogy én sem adtam volna már kölcsön azt a közel 1 milliót, mikor már a többi tartozásukat sem rendezték. Lehet, hogy nem mindenki gazdag, és van aki rászorul a segítségre, és mások alapban gondolják, hogy ilyenkor kisegítsük azokat a rokonokat akiknek nincs semmi tartaléka, de ettől függetlenül mindenki pénzből él, és bárkinél beüthet valami, ami miatt igen is jól jön az az 1 millió plusz. (Ezt annak a hozzászólónak írtam, aki szerint mindenkinek kutya kötelessége kisegíteni a rokonokat "mert megteheti".) Egyébként ezt a férjeddel ti ketten tudjátok, hogy kit miért nem hívtok, és kivel miért nem tartjátok a kapcsolatot, ehhez se anyósnak, se a szomszédnak semmi köze nincs. Ha ti úgy gondoljátok, hogy nem érdekel a sógorod, és nem szeretnétek a továbbiakban foglalkozni vele, azért sem kel magyarázkodni senkinek. Ha a sógort érdekli, akkor majd tőletek megkérdezi, hogy mi a probléma és nem anyósodon keresztül üzenget meg neki panaszkodik. De van egy olyan érzésem, hogy ő is nagyon jól tudja mi lehet a bajotok, csak ugye jobb panaszkodni másoknak, meg előadni a mártírt olyannak aki nem ismeri a háttértörténetet....
2014. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!