Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinál sok pár 5-6...

Miért csinál sok pár 5-6 gyereket mikor nincs pénzük eltartani?

Figyelt kérdés

Nem kisebbségiekre értem, magyarokra, volt egy kor amikor mindenki 5-6 gyereket szült a nyomorba, az 50-60as években, de még ma sem ritka ez, vagy akár 3 gyerek, miközben kesereg, hogy nincs pénze eltartani őket és éheznek.

Miért csinálják ezt szerencsétlen gyerekekkel?


2014. aug. 2. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Mert nincs pénzük kotonra
2014. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Hiaba csinaljak, közben meg igy is fogy a nepesseg. Legalabb 7-8-at kene nekik bevallaniuk.
2014. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Mert felelőtlenek.
2014. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
92%
Én arra gondolnék, ha valaki például vallásos, az arra gondol, hogy Isten eltartja a családot...
2014. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
A magyar nem fogy, csak külföldre költözik és ott szül...
2014. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
akkoriban még kellett aki segit a munkában, a ház körül könnyebb megtermelni ami kell akkor is ha nem keresel sokat. ez volt a szokás, segitség volt a munkában, kisebb gyerekekre vvigyázni. ez volt az oka. a mostanit én sem értem, amikor a tévében mutogatják hogy nyomorognak, ezt a kérdést valahogy soha nem teszik fel nekik... de azt azért elmondják, mindig is ebben a putriban éltek, de könyörgöm, putriba minek kellett a 8 gyerek??
2014. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Régen nem volt koton Fogamzásgátló sem.Max elhajtották valamivel, és mivel gazdaságuk volt, vidéken, jutott mindenkinek.


Ma? Passz. Becsúszhat, de van, aki direkt, bár egy abortusz olcsóbb lenne, de biztos nem tudnak reálisan gondolkodni a hormonoktól. Látok ilyet, nagyon szegényk, egy szobakonyhás házban élnek, a nő folyton telefonon lóg mágis meg cigizik.Ruhák se legújabba, hogy finoman fogalmazzak, és bevállalt még egyet

2014. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem volt fogamzásgátló és óvszer.

A maiakat nem értem.Van ismerősöm,magyar család,négy gyerek,de állandóan hol ezt hol azt nem bírják fizetni,rengeteg hitel,mindig a filléreket tologatják.Végre a nő talált munkát, 4 gyerek mellett azt hiszem ez csoda számba megy manapság,hacsak nem vagy agysebész,erre egy év múlva most várja az 5.-et.A vicc az,hogy nem is igazán anyatípus,szóval nem értem az ilyet.

2014. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nincs pénzük eltartani őket, egy nagy hazugság. Kapnak családi adókedvezményt, családi pótlékot, ingyen tankönyvet, ingyen kaját a menzán és ahol én lakok, ott még hétvégén is viszik a kaját nagycsaládosékhoz. A ruhát is meg tudják örökölni a gyerekek egymástól, szóval max. az nyomorog ténylegesen sok gyerekkel, aki annyira tájékozatlan, hogy nem veri meg az asztalt, hogy ez jár nekik.
2014. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknevelés kategóriában olvasom minden hónap elején, hogy remegnek a GYES-ért, családi pótlékért. Nem értem, hogy ha 13 rugó ilyen kardinális kérdés, milyen anyagi helyzetre vállaltak/vállalhattak gyereket?


Illetve úgy vettem észre, hogy a többség munkaviszony nélkül szül, így a magasabb összegű TGYÁSt/GYEDet se kapja, csak a GYESt. Ezt sem értem - utána pedig a panaszkodás, hogy milyen nehéz a gyerekekkel kevéske pénzből élni...

2014. aug. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!