Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim tiltanak a barátomtó...

A szüleim tiltanak a barátomtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, a barátom 24 éves és már együtt vagyunk egy ideje, de titokban. Úgy titokban, hogy csak az tudja aki látott minket együtt és barátaink. A szüleim nem tudtak róla mert tudtam, hogy mi lenne a véleményük és mennyire elleneznék ezt a kapcsolatot és igazam volt. Láttak vele többször is és megkérdezték, én meg elmondtam az igazat. Most haragszanak rám és nem engedik, hogy találkozzak vele de ennek ellenére szoktunk találkozni. Ő lenne az első barátom... engem mindig is szigorúan fogtak, tele van az életem mindenféle hülye szabállyal, mindennek tökéletesnek kell lenni és így unalmas az egész életem, benne meg pont azt szeretem, hogy szinte szabályok nélkül él és amikor vele vagyok akkor szabadnak érzem magam és kezdek rájönni, hogy ez az ami hiányzott az életemből. Jó, kellenek a szabályok de nem úgy ahogy nálunk vannak. Kétszer már lebuktam, hogy titokban találkozgatok vele és lettek következményei de most mégis mit vártak?! Ezt ők sem gondolhatták komolyan..sokat szoktunk veszekedni mostanában. Próbáltam beszélni velük, hogy 1 esélyt adjanak neki, mintha a falnak beszélnék. Arra se hajlandóak, hogy megismerjék. Egyébként meg szeretjük egymást és vigyáz rám, figyelmes is. Annyira hülye nem vagyok, tudnám ha kihasználna. Nem véletlenül nem volt eddig barátom. Hogyan oldhatnám ezt meg?


"úgyse szeret, csak szórakozik veled"

"1 év múlva nem szólhatnak bele az életedbe"

"örülj, hogy csak ennyi problémád van"

"fogadd el a szüleid döntését" - válaszok kíméljenek! Nem 1 év múlva kell a megoldás, hanem most! Mellesleg "ameddig ebben a házban élsz, addig azt csinálod amit én mondok!".


2014. aug. 6. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
A kiskorú lányomat én se engedném egy 24 évessel járni. Ha meg ki akarná játszani a szabályokat, tennék lépéseket.
2014. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, lehet jobban járnék egy velem egykorú folyton bulizós, majdnem alkoholista, éretlen, gyerekes, felelőtlen fiúval.
2014. aug. 6. 15:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem lesz egyszerű. 17 múltam én is, amikor összejöttem az első komoly barátommal. Köztünk még sokkal nagyobb volt a korkülönbség, mint köztetek (meg az iskolázottsága sem volt éppen "ideális"), úgyhogy meg sem lepődtem, hogy Apukám hallani sem akart róla. Tiltották, elhangzott a "ha még egyszer meglátlak vele, fel is út le is út", én meg ennek ellenére vele maradtam, 3 évig együtt voltunk. Egy idő után Apukám beletörődött, hogy hiába tiltja. El nem fogadta, nem lettek jóban sem, el kellett telnie 1,5 évnek hogy egyáltalán szóba álljon vele.

Úgy láttam, nálunk az törte meg a jeget, hogy Apukám félelmei ellenére szépen mentem az egyetemre (attól tartott, a barátom majd eltántorít, miközben ő pont hogy abszolút támogatott benne, ha már ő maga nem tanult tovább), terhes sem lettem :) :), és úgy általánosságban, nem volt rám rossz hatással. De ehhez mondom, időnek kellett eltelnie, nem is kevésnek.


Anyukám sokáig nem is tudott róla (vagy legalábbis nem hozta fel), lehet, hogy Apukám mondta neki (akkoriban Apukámmal éltem, elváltak a szüleim), mindenesetre mikor oda jutottunk, hogy bemutattam neki a Pasit, akkor teljesen elfogadó volt vele.

2014. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Kiforgatod a szavaimat, ebből látszik, hogy gyerek vagy még, mégis, honnan tudják akkor a szuleid nem csinálsz hulyeseget?
2014. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem forgatom ki a szavaidat. Nem tudom hány éves vagy, vagy hogy hol laksz de én csak ilyeneket ismerek a saját korosztályomból. Ha véletlenül akad egy-egy normális akkor annak barátnője van vagy az ország másik felében lakik. Nem hiszem, hogy ezzel a 7 év korkülönbséggel bármi probléma lenne, nekem egy idősebb fiú amúgy is biztonságérzetet ad.


Őket nem a kora vagy az iskolázottsága zavarja, hanem inkább az, hogy teljesen más életet él mint mi és ők az ilyet valamiért mindig elítélték. Néha úgy viselkednek mintha a 40-es években lennénk, pedig nem is öregek. 10 hónapja ismerjük egymást és 8 hónapja vagyunk együtt, ezt a szüleim körülbelül 4 hónapja tudják és úgy érzem, hogy egyre rosszabb. Inkább anyukám az aki a legjobban ellenzi. Itthon még telefonálni se tudok anélkül, hogy ne kérdeznék meg, hogy ki volt az és mit akart...

2014. aug. 6. 15:59
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
Akkor ezt mond meg a szuleidnek, ne nekem. En a sajat gyerekem tuti nem engednem kiskoruként egy ennyi idos pasival jarni. Ha a szuleid se engedik, nem kene eroltetni, mert a vegen be leszel szepen zarva a szobadba egesz nap.
2014. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

6-os, nem engeded? Azt hiszed ez érdekelni fog bárkit is? A gyereked úgy kijátszik majd, mint a huzat, hazudozni fog állandóan, stb. De ha ez kell... 17 évesen egy 24 évessel járni - nincs ebben semmi különös.


A kérdezőnek igaza van, mert a mai korabeliek zöme iszik, fűvel-fával, éretlen hlyegyerek, csak a szexre megy, bulizik... még egy 24 évesnek már (jó esetben) van jövőképe, érett egy kapcsolathoz...


Kérdező: ha a szüleid tiltanak nem tudsz mit tenni, pedig jól tennék, ha a saját hlye téveszméik helyett megpróbálnának nyitni. Lehet, nem is olyan szörnyű a srác, csak ők elgondolták és ebből nem tudnak kiszakadni.


Ha a lányom lennél, én szeretném megismerni a barátodat, és bíznék benned annyira, hogy nem egy senkiházival jössz össze.

2014. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mindenki magabol indul ki kedves utolso
2014. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Márpedig ha egy gyereknek tiltod, csak jobban akarja, és meg is szerzi azt, ha kell, titkon és hazudva.

Magamból, meg a többi gyerekből kiindulva. Ráadásul a tiltás sokszor megy "mert csak" alapon, ami azért nem egy jó indok...

2014. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ugytik kdves szuloknek nem megy a neveles ez esetben.
2014. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!