Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim tiltanak a barátomtó...

A szüleim tiltanak a barátomtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, a barátom 24 éves és már együtt vagyunk egy ideje, de titokban. Úgy titokban, hogy csak az tudja aki látott minket együtt és barátaink. A szüleim nem tudtak róla mert tudtam, hogy mi lenne a véleményük és mennyire elleneznék ezt a kapcsolatot és igazam volt. Láttak vele többször is és megkérdezték, én meg elmondtam az igazat. Most haragszanak rám és nem engedik, hogy találkozzak vele de ennek ellenére szoktunk találkozni. Ő lenne az első barátom... engem mindig is szigorúan fogtak, tele van az életem mindenféle hülye szabállyal, mindennek tökéletesnek kell lenni és így unalmas az egész életem, benne meg pont azt szeretem, hogy szinte szabályok nélkül él és amikor vele vagyok akkor szabadnak érzem magam és kezdek rájönni, hogy ez az ami hiányzott az életemből. Jó, kellenek a szabályok de nem úgy ahogy nálunk vannak. Kétszer már lebuktam, hogy titokban találkozgatok vele és lettek következményei de most mégis mit vártak?! Ezt ők sem gondolhatták komolyan..sokat szoktunk veszekedni mostanában. Próbáltam beszélni velük, hogy 1 esélyt adjanak neki, mintha a falnak beszélnék. Arra se hajlandóak, hogy megismerjék. Egyébként meg szeretjük egymást és vigyáz rám, figyelmes is. Annyira hülye nem vagyok, tudnám ha kihasználna. Nem véletlenül nem volt eddig barátom. Hogyan oldhatnám ezt meg?


"úgyse szeret, csak szórakozik veled"

"1 év múlva nem szólhatnak bele az életedbe"

"örülj, hogy csak ennyi problémád van"

"fogadd el a szüleid döntését" - válaszok kíméljenek! Nem 1 év múlva kell a megoldás, hanem most! Mellesleg "ameddig ebben a házban élsz, addig azt csinálod amit én mondok!".


2014. aug. 6. 15:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

Persze, mert te tiltasz a gyermekeidnek mindent és azt hiszed az be is tartják? Naiv vagy ezesetben. :)

Megbeszélni kéne a gyerekekkel a dolgokat, nem megtiltani.

2014. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
gondolom a szüleid féltenek a korkülönbség miatt. Miért nem kedvelik a fiút? Mutasd be nekik a srácot , és ha megismerik akkor talán elfogadóbbak lesznek.Hamarosan 18 leszel és akkor már nem fognak beleszólni.
2014. aug. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hívd meg a fiút hozzátok, és akkor muszáj lesz a szülőknek megismerni őt. Miért nem kedvelik? Mutasd be elöször a nagymamádnak, és ha neki szimpatikus, akkor talán ő meg tudja győzni a szülöket.
2014. aug. 27. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Márpedig ha egy gyereknek tiltod, csak jobban akarja, és meg is szerzi azt, ha kell, titkon és hazudva.

Magamból, meg a többi gyerekből kiindulva. Ráadásul a tiltás sokszor megy "mert csak" alapon, ami azért nem egy jó indok..."


Ezt olyan szülők mondják, akiknek a gyereke tojik a fejükre, és nincs tekintélyük a gyerek előtt...


Könnyebb ezt mondani, mint megnevelni.

2014. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!