Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a sok 16-18 éves menyass...

Mi ez a sok 16-18 éves menyasszony?

Figyelt kérdés

Rengeteg még középiskolás párocskát látok a környezetemben, akik már eljegyezték egymást. Érettségi még nem volt meg, de az eljegyzés már igen.

Aztán nulla együttélés után 19-20 évesen már házasodnak is.


Miért?


2014. aug. 10. 14:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Világ viccei. Gyerekkori szomszédcsajt 2 éven belül már a 3. pasi jegyzi el. 19 éves. Próbálok nem túlzottan rosszindulatúnak tűnni,de szerintem házasodni azért nem mostanában fog:D

Húgom szintén 19,a pasija eljegyezte kb 10 hónap után. Megcsalták egymást,visszaadta a gyűrűt,de attól még együttvannak,azóta húgom hetente megkérdezi,hogy mikor kapja már vissza a gyűrűt. No comment.

17 éves koromban volt egy (akkor szintén 17 éves) pasim,aki akkor megkérte a kezem. Jó,mondjuk én azt mondtam,hogy ne szórakozzál már,de ahogy az évek során hallottam,minden utánam következő barátnőjének megkérte a kezét:D Nem tudom,mi ez a mánia. Lehet,hogy genya vagyok,de meggyőződésem,hogy az ilyen korú pároknál eljegyzés után max félévvel vége is szakad a kapcsolatnak. Elméletemet példákkal is alá tudom támasztani:D

23L

2014. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Inesszke ***** válasza:
Hát figyelj vannak példák amik alátámasztják,és vannak amik az ellentétjét mutatják!Eddig 3 hét telt el de ugyanolyan nagy a szerelem,boldogság!Fél év múlva majd jelentkezem,mi lett a folytatás;)
2014. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom,ne legyen igazam és legyetek ti is boldogok halálotokig. És mindenkinek ezt kívánom. Csak egyszerűen nevetséges,hogy valakik 18 évesen 2 hónap együttjárás után már abizti jegyespár... Azt sehol semmi.
2014. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ineszke, ne fél év múlva gyere, hanem mondjuk, 5 év múlva :)
2014. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Inesszke ***** válasza:
Ha dobsz egy elérhetöséget esküszöm jelentkezem és meglátjuk mi a szitu:)
2014. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

És Ineszke, nem megbántani akarlak, cspán rávezetni arra, hogy 5 év múlva nem fogsz ennyire naivan gondolkodni és más lesz a látásmódod. Ha együtt lesztek, még akkor is.

Kérdezőnek bocs az Off-ért, de talán kicsit a kérdéshez passzol...

18 évesen "már" másfél éve voltunk együtt a párommal. Akkor kitalálta, hogy legyen eljegyzés...(jelzem külön városba készültünk egyetemre, egyik szak nem volt a másik városban...)Szóval, az örökké, meg az azonnalakarom érzés elöntötte a páromat. Aztán egy délután leültünk és hideg fejjel mindent átbeszéltünk. A fiatalságunkban, a létrejövő 150 km-ben, a tapasztalatlanságunkban benne volt annak a szele, hogy ez az eljegyzés csak hirtelen ötlet lenne, és megmosolyognivaló a külső szemek számára, hiszen még majdnem gyerekek voltunk. Megértette a párom, és így teltek az évek...Közben sokat beszélgettünk arról, hogy milyen jó lesz jegyben járni, milyen lesz a gyűrűnk, mikor és hol lesz az eljegyzés, milyen lesz az esküvő...


Aztán eltelt 4,5 év és a 7. évben megkérte a kezem, akkor már munkám volt, befejezett egyetemem...teljesen másként hatott a dolog. Utólag is átbeszéltük ezt a dolgot és mindketten örvendünk annak, hogy felnőttként éltük át ezeket a dolgokat, ezzel, a mostani értékrendünkkel.

Az élet minket igazolt volna, ha 18 évesen eljegyezzük egymást, de nem lett volna értelme hosszú éveket járni jegyben, másrészt így komolyan lehetett venni a dolgot :)


Kívánok minden szépet és jót Nektek, legyetek együtt boldogok és az legyen a legkisebb gondotok, hogy mikor jegyeztétek el egymást.

2014. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Inesszke ***** válasza:
Valóban nekünk az összeköltözés és az eljegyzés is hamarabb jött,de attól még mi is tudunk hűségesek,értelmesek lenni!Kaptunk már annyi pofont az élettől amit sokan 40 évesen sem,de mind1.Köszönjük és minden jót kivánunk:)
2014. aug. 12. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
mert ki lehet rakni facere és lájkokat gyűjteni:)
2014. aug. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!