Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek összeköltözni?

Félek összeköltözni?

Figyelt kérdés
félek összeköltözni a barátommal. 2 éve vagyunk együtt sokat egymásnál alszunk, és egyrészről nagyon szeretnék vele lakni már, h mindig hazavárhassam. De másrészről meg rettegek, mivel külföldön élünk dolgozunk és egyetemre járunk. Ha nem jön be az összeköltözés nem lenne egyikünknek se hirtelen hova menni és errefelé szobát kapni nagyon nagyon nehéz és drága. Most mindketten albérletben vagyunk másokkal, ha innen kiköltözünk vissza már nem jöhetünk. Emiatt félek, mert nem akarok ilyen helyzetben lenni, olyan mintha felégetnék magam mögött mindent. Igaz van egy csomó spórolt pénzem így ha baj lenne kivennék vmi drágát is akár...tudom h az is gáz h ilyeneken agyalok lehet h nem vagyok még felkészülve egy összeköltözésre és várnunk kéne. Az is bánt h a családom nem örülne, mert szerintük esküvő előtt nem szabad összeköltözni. Szóval ilyesmi dolgok miatt félek belemenni. Szerintetek ezek elmúlnak ha mondjuk még fél egy évet várunk, vagy le kell küzdenem őket? Nem tőle tartok, szerintem jól meglennénk, hanem a helyzettől. 23 éves vagyok
2014. aug. 10. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem még nem állsz készen az összeköltözésre, nincs ezzel semmi baj. Viszont nem értek azzal egyet, hogy esküvő előtt nem szabad összeköltözni.. szerintem pont az a lényeg, hogy az ember lánya és az ember fia hogyan tud együtt élni, alkalmazkodni a másikhoz, tudnak-e egyáltalán szeretetben, harmóniában együtt élni. Szerintem inkább még esküvő előtt kellene az ilyen fontos dolgokba bele"látni".

Párod hogyan gondolkozik? Mondtad már neki a félelmeidet?


24/N

2014. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ő is fél, mert ő se lakott még együtt mással. mindketten úgy gondoljuk, h ha egyszer összeköltözünk az úgy is maradjon ezért is csak akkor akarunk mikor már biztosak vagyunk benne. Ő magának valóbb, ezért is eleve úgy szeretném h minimum két szoba legyen h elvonulhasson ha szöszölni van kedve. Sose volt komolyabb barátnője szóval neki már ez is új h valakivel ennyi időt együtt tölt. Ezt tudom róla az elejétől fogva, h neki időt kell hagyni, nem az az első perctől kezdve őrülten ragaszkodó, de mostanra már ő is ragaszkodik hozzám. Szerintem hagyunk magunkank még fél évet addig meg csak nézegetjük a lakásokat, lakberendezést stb, kóstolgatjuk a dolgot
2014. aug. 10. 22:50
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha kérdés, hogy összeköltözzetek-e, akkor nem kérdés, hogy még várjatok vele.

Ha már mindketten úgy érzitek, hogy alig várjátok az összeköltözést és minden vágyatok esténként egymáshoz hazamenni, együtt élni, sütni, főzni, együtt tévézni, együtt takarítani, stb. akkor költözzetek majd össze. Addig ne görcsöljetek ezen, mert egy idő után nyomasztó is lehet ez a kérdés. Majd eljön annak is az ideje!

2014. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van.. Összeköltözni nagy lépés és nagy felelősség. Ha ilyen kételyeitek vannak, picit még pihentessétek a dolgot. :) Jó ötlet, amit írtál: menjetek el lakberendezési boltokba, nézegessetek neten lakásokat, enteriőröket... Ha már mind a ketten kellően fellelkesedtetek, akkor jött el a Ti időtök. Addig jó ez a jelenlegi formájában is.

Én távkapcsolatban élek a párommal, 1400 km van köztünk... Mi éppenséggel epedünk az együtt élés után, de nálunk pont hogy nem lehet még. De gyakran vagyok nála, és már rendezgettük a lakását, változtattunk dolgokat, vettünk néhány tárgyat, így a közös képünkre formálva a helyet. Így, szépen lassan, mire eljön az idő, már kellően felkészültek leszünk. :)

2014. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

jó ötlet a nézelődés, biztos -ahogy leírtad- picit későn érő típus. Igazából persze, mindenki úgy indul neki a dolognak, hogy ez egy életre fog szólni, de sosem tudhatod. Az embert mindig érik meglepetések, vagy váratlan dolgok. De pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz remélem minden jól alakul a jövőben veletek! :)


24/N

2014. aug. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

jó én se vagyok totál naiv, tudom h ez nem biztosíték, úgy értettem, h azért nem költöztem össze eddig egyik exemmel sem, mert előtte akartam azt érezni h ez egy biztos lábakon álló kapcsolat és reálisan felmérve is el tudom képzelni h örökké tart.

A környezetemben mindenki összeköltözget és kérdezgetik h mi miért nem, mert h 2 év sok idő, de még mindketten tanulunk igaz magunk tartjuk el munkával, de nem vagyunk olyan értelemben felnőttek, ha pl dolgozott 8 órát és hazaesik és beadandót kell írnia neki az kell h nyugiban legyen pl. Ő azt mondta h amíg tanul(még fél év) addig nem szeretne annyira összeköltözni, mert úgy érzi még semmit se tett le az asztalra, szeretne egy fix munkahelyet egy biztos alapot és utána

2014. aug. 10. 23:06
 7/12 anonim ***** válasza:
2 ev utan meg gondolkodsz? Akkor nem is szereted ezt a fiut.
2014. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7.es te meg inkább menjél alukálni..
2014. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
volt azelőtt két darab egy éves kapcsolatom is és mindkettővel legszívesebben együtt laktam volna. Ahogy úgy elképzeltem h az szép. De nagyon nem bántam meg, h nem tettem, mert nem voltak hozzám valók. A mostani párommal is azt érzem, h érzelmileg legszívesebben minden nap vele lennék és együtt laknék, DE tudom h az összeköltözés nem csak móka és kacagás hanem nagy felelősség és vízválasztó egy kapcsolatban. H szilárd alapok kellenek, h a költözéssel járó nehézségeket együtt átvészeljük és összecsiszolódjunk mint h az első probléma miatt meneküljünk. Ezért félek a dologtól.
2014. aug. 10. 23:15
 10/12 anonim válasza:
te vagy az viki?
2014. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!