Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekek miatt érdemes...

A gyerekek miatt érdemes vissza menni a volt férjhez?

Figyelt kérdés
A barátnőm 13 évi házasság után elvált a férjétől mert mert nem jöttek ki egymással. A váláskor megegyeztek hogy a két gyerek / 6 éves lány és 13 fiú / az apánál maradnak. A barátnőm ezt csak azért vállalta be, mert különben nem tudott volna egyszerűen kilépni a házasságból. Nem csak a gyerekek nevelését hagyta a volt férjére hanem az összes közös tulajdonról is lemondott. A gyerekekkel a kapcsolatot telefonon rendszeresen tartja, és őket a bírósági határozatban szereplő láthatással ellentétben az apa kedvétől függően elhozhatja, ami az utóbbi időben egyre kevesebb. Az apa mindig talál valami kifogást. A barátnőmnek a gyerekek természetesen hiányoznak és ezért érdemes lenne e neki vissza kérni magát egy olyan emberhez akitől elvállt, akibe soha nem volt szerelmes, és akivel "rühell" még a mai napig is telefonon is beszélni. Érdemes lenne e bevállalnni neki hogy tovább szenvedjen de a gyerekekkel legyen? Mivel arra nem lát megoldást hogy legalább az egyik gyereket elhozza.
2010. jan. 14. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha sosem volt szerelmes, akkor miért ment hozzá és szült neki 2 gyereket is? Ez itt a felelőtlenség. Másrészt meg próbálná meg tőlem elvenni a gyerekeimet egyszerűen vagy nehezebben bárki...


Na mindegy, a kérdésre válaszolok.

Sztem csak akkor menjen vissza, ha szándékában áll a férjével való kapcsolatát is rendbe hozni. A gyerekeknek mindkét szülőre szükségük van, de arra nincs, hogy egy nagyon ócska párkapcsolat szolgálja nekik a mintát a családról.

2010. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha az apa nem engedi a láthatás idejében a gyerekeket,akkor szépen erről papír kell és jó eséllyel magához is veheti a gyerekeket.

Olyan nincs,hogy kifogás van a láthatásra.Egy esetben maradhat el,ha a gyerekek ágyban fekvő betegek,viszont azt is mihamarabb pótolni kell.Minden esetben ha elmarad jelezni kell a gyámhatóság felé.

(egyébként én lehet visszamennék és cirka egy hónap alatt megtanítanám a pasit,hogy ne packázzon velem)

2010. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Szerintem veszett ügy. Inkább próbáljon beszélni az apával, hogy többször vihesse a gyerekeket. Ha visszafogadná, biztos vagyok benne, hogy ebbe is bele fog menni. 13 évig együtt lenni valakivel és 2 gyereket szülni neki, ha nem is szereti? Én azért annyira nem ítélem el, hoz furcsa dolgokat az élet. Az sem gond, hogy az apánál vannak a gyerekek, hülyeség, hogy csak az anyánál van a helye, itt a példa, hogy nem. Nem hinném, hogy van értelme visszamennie, egyszer le tudott mondani a gyerekeiről és mindenről, ne akarja még egyszer egy újabb válás keretében megtenni.
2010. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekenek lenne rossz,ha visszamenne,már ha a férj is visszafogadná.Ha valaki lemond a gyerekeiről,mert csak így tud elválni,az nem érdemli meg hogy a gyerekeit nevelhesse.Sok házasságban az apa foggal -körömmel harcol a gyerekeiért,hiába,és mégis elválasszák őket.Olyan nincs,hogy csak akkor tudok elválni,ha lemondok a gyerekemről,főleg nő létemre.A lemondásnak gondolom valamilyen nevelésre alkalmatlanság volt az oka.Az sem egy jó pont,hogy gyereket szül és együtt él valakivel,akit nem szeret.Vajon az apának nincs oka a távolságtartásra?

Jobb a gyerekeknek ott,ahol vannak.

2010. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

A barátnőm ezt csak azért vállalta be, mert különben nem tudott volna egyszerűen kilépni a házasságból.


hát ezt nemértem.A biroság majdnem mindig az anyánál helyezi el a gyerekeket,nagyon nyomós indok kell hogy az apának itéljék őket.Ha meg lemondott roluk,akkor igy járt.

2010. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Én sem értem, hogyha rühelli meg soha az életben nem szerette, akkor miért kellett hozzá menni és gyerekeket szülni neki...egyébként én nem értem, hogy az anya miért mondott le a gyerekeiről és a neki járó részről. Ez nem válás volt, hanem az anya szó szerint elmenekült. A saját gyerekeit otthagyta. Visszamenni ilyen kapcsolatba nincs értelme, szegény volt férjet is csak feltartaná és álltalná meg magát is. Inkább a bíróságnak kellene szólnia, hogy a láthatást akadályozza az apa. Az sem lenne megoldás, ha egyik gyereket el tudná hozni, még a testvéreket is szétszakítaná, még rosszabb lenne mindenkinek. A bíróságon tegyen panaszt..
2010. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó! Valószínű másik férfi volt a képben és ezért akart minél hamarabb elválni és ezért mondott le a gyerekeiről. Talán jobb is ez a gyerekeknek, de én tényleg nem akarok véleményt alkotni...
2010. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem érdemes. A én szüleim kb 10 éve élnek úgy együtt, hogy nem szeretik egymást egyáltalán. Apukám ugyanis folyamatosan dolgozott, amíg anyukám megszült minket és otthon volt velünk (nem lustaságból, hanem mert így látták jónak, minket minden este meleg étel várt otthon és kicsi korunktól kezdve anyukánk vitt különórákra, ide-oda, volt ideje ránk, aminek ma nagyon örülök, mert olyan szép gyerekkorom volt, ami keveseknek adatik meg), pár éve dolgozik, ezért nincs se lakása, se félretett péne, semmije. Azért nem váltak még el, mert anyukám nem hajlandó lemondani a gyerekeiről, viszont nyilvánvaló, hogy nem ő kapna meg minket, mert egyszerűen nem tudna eltartani és taníttatni. Ezért a mai napig együtt élnek, ami engem már kevéssé érint, viszont az öcsémen egyértelműen látszik, hogy megsínylette ezt. (folyamatos veszekedésekkel indult, alkohollal folytatódott, mára pedig mindketten teljesen köönyösek minden iránt) Egy gyereknek se kívánom, hogy olyan szülőkkel kelljen élnie, ahol a szeretet nincs jelen a családban. Éppen a gyerekei miatt ne menjen vissza. Ha nála is anyagi okok miatt van ez a helyzet, akkor inkább teremtse meg valahogy a feltételeit, hogy a gyerekek nála legyenek. (persze mondani könnyű) Nem érdemes négy ember életét megkeseríteni a semmiért. Mert ezt tényleg a gyerekek szenvedik meg a legjobban.
2010. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
nem vagyok feminista mielott valaki leszolna,de a gyerekrol mert is mondott le a baratnod?ne haragudj,de en szeretem annyira a fiam,hogy SOHA SEMMIJEN KORULMENYEK kozott nem mondanek le rola!!!!
2010. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!