Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok költözni, mit...

Nem akarok költözni, mit csináljak? SOS!

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, anyukám fél évig kint dolgozott Londonban, ott ismerkedett meg egy amerikai férfival, össze szeretnének házasodni. Először örültem a dolognak, mert egyke vagyok, Davidnek pedig van egy lánya és egy fia, tényleg jófejek, David is kedves velem, úgy volt megbeszélve, hogy idejönnek hozzánk lakni, de anya egy hete előállt azzal az ötlettel, hogy kimennénk hozzájuk, de nem Londonba, hanem Amerikába. Nem akarok menni, mert nekem itt vannak a barátaim, a suli is, tulajdonképpen az egész életem. Anyu ráadásul nagyon jó beszél angolul, én kevésbé, így ott iskolába se akarok menni, hiába lenne ott David (tanár), egyedül lennék ott, gondolom mindenki jól kinézne engem, hogy honnan jöttem, meg kb a jelenidőn kívül mást nem is tudok... Apuhoz nem akarok menni, mert ő iszik, és ez is volt a válás oka. Mivel győzzem meg anyut, hogy maradjunk? 16L

2014. aug. 19. 16:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

A nyelvet megtnulhatod hónapok alatt am én örülnék h elszabadulok MO-ról.

Az USA csak jobb ennél.

2014. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2%

Az USA marhára jó tényleg, úgy hetente lőnek szét egy középiskolát....


16 éves vagy, anyukáddal élsz, sajnos menned kell akkor is, ha te nem akarsz. De ha felnősz, akkor visszamehetsz Angliába felnőttként.

2014. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy jobb lehetőségeket tartogat. De idáig itt éltem, egyszer voltam külföldön, az is akkor volt, amikor anyu bemutatott a barátjának.

Meg ott a sulirendszer is tök más, lehet hogy fel se vennének egyetemre, mert valami pontokat kell gyűjteni, vagy micsoda, egy teljesen összeszokott osztályba újként mennék, kinéznének onnan, mert azt se tudják mi az a Hungary..

2014. aug. 19. 16:57
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Egészen az utolsó mondatodig majdnem sajnáltalak... állj anyukád elé, és mondd azt: "Anyu, azt akarom, hogy mondj le a férfiról, akit szeretsz, add fel az álmaidat, mert én még csak egyszer voltam külföldön, és nem is akarok többször kimenni innen Hungary-ból, igaz, hogy két év múlva kollégiumba megyek, és úgy itthagylak, mint eb a sza..harát, de akkor is, csak nem képzeled, hogy te élni merészelsz, amikor én angolból csak a jelen időt tudom?"


Majd írd meg, milyen sikered volt...

Önző tinipitcha.

2014. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy nem tudják, viszont sokkal kedvesebbek és nyitottabbak. A külföldieknek pedig még inkább megkülönböztetett figyelmet adnak. Az USA melyik részére mentek? A férjem egy évet volt kint gimnazista korában úgy, hogy nagyon alapszinten beszélt előtte angolul. Kint nagyon jól megtanult és egy csomó barátot szerzett. Nagyon tetszett neki, pedig ő csendesebb, visszahúzódóbb fajta. Én nem hagynám ki a helyedben ezta lehetőséget. Ha akarsz, 18 évesen még hazajöhetsz.

Érdemes addig is utánajárnod, hogy mik az előnyei annak a helynek, ahol lakni fogtok, nézni érdeklődésednek megfelelő klubot, bár ilyet a suliban is fogsz találni. Ráadásul az ottani követelményrendszer sokkal kevésbé szigorú, mint a magyar. A matektudásoddal pl. simán elleszel.

2014. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem azt szeretném, hogy anyu lemondjon a boldogságáról, de amikor megismerkedett ezzel a férfival, akkor megígérte, hogy nem költözünk sehova, támogattam őt, és persze úgy éltem az életem, hogy azt hittem, ezt itthon folytatom. Most van 5 napom összepakolni és kimenni a repülőtérre, ennyi idő alatt pedig a barátaimtól se tudok elbúcsúzni. Nem csak az a bajom, hogy ki kell menni, hanem az, hogy így állt elő az egésszel, ha legalább tudtam volna az elejétől akkor felkészülök rá lelkileg..
2014. aug. 19. 17:10
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező az USA nem olyan mint a mi országunk, ahol már akkor is kinéznek ha máshogy áll egy hajszálad. Amerika egy multikulturális ország, tele van külföldiekkel! Nem te leszel sem az első sem az utolsó külföldi ott, nekik ez nem nagy szám.
2014. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Louisianába megyünk, New orleansba.. már nézelődtem, és nagy kivetnivaló nincs a helyben. Egyszerűen csak félek ettől, és jobb lett volna, ha tartjuk magunkat a tervhez és maradunk itt
2014. aug. 19. 17:11
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Az USA sem olyan, mint ahogy azt az amerikai tinifilmekben ábrázolják. Sőt, azt hallottam, hogy nyitottak a külföldi diákok felé. Én mindenképp mennék, még fiatal vagy, lehetőséged van megtapasztalni, milyen is egy igazi amerikai high school, mire az egyetemig eljutsz, már érteni fogod az iskolarendszert, és a nyelvet is beszélni fogod. Nem olyan nehéz, én 5. osztályban voltam a te szinteden, 8. osztályra már a hétköznapi beszéd szintjén beszéltem, amerikai közegben ezt még hamarabb el fogod érni, gyakorolj sokat! :)

A sulinkba járt egy lány, aki szintén kiköltözött, amikor visszatért pár hétre, ugyanúgy együtt volt a barátaival. Az erős barátságok nem szakadnak meg, ráadásul ha unod a banánt, középiskola után visszajöhetsz egyedül. De szerintem addigra te is észreveszed, hogy ott sokkal több a lehetőséged, mint itthon. :(

2014. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Megértem, hogy 5 nap marha kevés felkészülni. Nem tudsz több időt kérni? Különben szerintem úgy meg fogod szeretni, hogy haza sem akarsz majd jönni.
2014. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!