Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az eszem megáll! Vagy csak...

Az eszem megáll! Vagy csak túl reagálom?

Figyelt kérdés

Párom a volt feleségével épített egy házat, részben szocpolra részben pedig abból a pénzből amit a telken lévő belvizes házra kaptak.

Szóval párommal az összeköltözést tervezzük, de ő nem akarja a volt feleségét kitenni a házból mondván nincs hová mennie. Mi persze menjünk anyóshoz vagy albérletbe. Nem szemétség ez?


2014. aug. 27. 13:29
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
93%
Ezek szerint már nem vagy fiatal. Akkor legyél nagylelkű, és költözzetek a pároddal a te házadba, amit a saját erődből építettél vagy vásároltál.
2014. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
En mar tenyleg csak azt nem ertem, hogy miert probalsz jogot szerezni az felett, amihez az eg vilagon semmi kozod. 3.alkalommal mar meg sem kerdezem, miert nem lakhat ott veled a parod, ahol most vagy. Mert kerulod a kerdest&nagyon ki akarod tenni az elododet. Ostoba vagy, neked megallt az eszed, nekem meg a hajam hullott ki a kerdesedtol meg a stilusodtol. :)
2014. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a 25-nél azt írod, a párod jószívűségből nem tette utcára a gyermekei anyját. Még mindig nem érted, hogy a ház fele az övé? Hányan válaszolták már előttem ugyanezt? Te csak szajkózod a magadét.

És ha a párod ki tudná fizetni a volt feleségét, már rég megtehették volna. Akkor lenne neki egy háza, ami csak az övé, meg egy csomó adóssága, mert egy fél házat kifizetni nem két fillér. Gondolkodhatnál egy kicsit reálisabban is, a földön járva.

2014. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
91%
Nem gondolkozik, mert keptelen ra. Mar a tulajdoni lap lebeg a szeme elott ;)
2014. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
Mondja csak.... Ùgy sem èr el vele semmit!!!!!
2014. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

Ha a párom nem változtat az álláspontján akkor nem tudom mi lesz.

Én a testvéremmel lakom mivel árvák vagyunk.

2014. aug. 27. 14:34
 37/55 anonim ***** válasza:
100%
Na. Akkor lehet nezni egy kozos alberletet. Kezd hozza, nem egyszeru megtalalni azt, ami az igenyeidnek megfelel. Vagy odacuccol hozzatok. Ennyi. Van meg kerdesed?
2014. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy kicsit egyszerűbben igyekszem elmagyarázni. Mivel leírtad, hogy szocpolból építkeztek, egészen biztos, hogy a házasságuk alatt szerezték ezt a vagyont. Még az lehet kérdéses, hogy a telket ki vette és mikor, de most ebbe ne menjünk bele.

Tehát: ha valaki a házastársával együtt építkezik, autót vesz, stb. az közös vagyonnak számít. Válás esetén 50-50%-ban osztoznak, feleznek.

Különvagyonnak számít a házasság előtt szerzett vagyon, vagy például az örökölt vagyon.

2014. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
Kezdj*
2014. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
93%
Költözzön a pasi hozzátok, vagy együtt vegyetek ki albérletet. Esetleg tedd a testvéred az utcára, hisz a volt feleséget is ilyen könnyen híd alá küldenéd...
2014. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!