Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl vagy nektek...

Én reagálom túl vagy nektek is rosszul esne?

Figyelt kérdés

Februárban meghalt anyám, hirtelen történt, semmi pénzünk nem volt. Párom testvére jól áll anyagilag, ezért megkértem, hogy adjon KÖLCSÖN 300000 forintot a temetésre, egy éven belül részletekben visszafizetjük. Azt mondta nincs neki ennyi pénze.

Két hete meghalt apósom és ő zsebből kivágta a közel félmilió forintot, sőt a testvéreinek vissza sem kell fizetni semmit sem.

Ez nekem rettenetesen rosszul esett amikor megtudtam.


2014. jún. 25. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdések:


Az apjáról akkor már lehetett tudni, hogy halálos beteg, mikor anyukád meghalt?


Nem lehet, hogy azóta lett pénze?


És: szerintem ezen ne keseregj, nélküle is megoldottátok, hiszen gondolom, anyukádat sikerült eltemettetni. Az is lehet, hogy egyszerűen nem szeret kölcsön adni pénzt, vagy nem akarta olyan lassan visszakapni.


Nézd a jó oldalát, képzeld el, mit kaptál volna tőlük, ha kölcsönadják, majd pedig úgy hal meg az apósod rá nem sokkal, hogy nincs pénzük kifizetni a te anyukád "miatt".


27N

2014. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt csinál a saját pénzével amit akar. Nem kötelessége kölcsön adni. Az meg természetes, hogy saját apja temetését kifizette.


Anyukád miatt részvétem

2014. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Apósom titkolta a betegségét, áprilisban derült ki, hogy beteg. Akkor is csalódtam a párom családjában.
2014. jún. 25. 22:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
talán ha a többi felvetésünkre is válaszolnál, akkor tudnánk segíteni, hogy rosszul esne-e nekünk is...
2014. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos apósod 2 hete halt meg,Te februárban kértél pénzt,nos simán belefér az is hogy valamiért pont nem tudott adni.

Amúgy párod testvérétől miért nem a párod kért pénzt?Esetleg tudná hogy nehezen akarnátok visszaadni? Vagy friss házasok vagytok?

Engem ez a dolog nem izgatna,hogy őszinte legyek mert azt csinál a pénzével más amit akar.

2014. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul esne, de meg tudnám érteni.

Lehet, hogy februárban még nem volt ennyi pénze, márciusban kapott jutalmat a cégénél (mittomén, nyert esetleg), és ezért lett később pénze.

Ne turkálj mások pénztárcájában, mert nincs jogod hozzá, sőt ahhoz sincs, hogy számonkérd tőle akár magadban is, hogy miért nem adott. Nem kötelessége.


És az, hogy a saját édesapja temetésére adott pénzből a testvéreinek nem kell visszaadni, szerintem teljesen rendben van.


Túlreagálod.

2014. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem, sajnálom, de akkor is úgy gondolom, hogy senkinek nem kötelessége kölcsönadni. Egyrészt február óta szerezhetett pénzt, de lehet hogy volt vészhelyzetre félretett tartaléka, amit nem akart elosztogatni. Ez szíve joga.
2014. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hat pedig szerintem a te szuleidhez nincs semmi koze. Ha meg az o szuloje hal meg, ha belepusztul is kiperkalja a penzt. Gondolom ha sok million ulne adott volna. De ha ez a fel misi volt az osszes, meg jo h nem adta oda neked. En ezt teljesen termeszetesnek gondolom.
2014. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A párod testvére jogos, hogy kölcsönbe ad, 300.000 egyébként sem egy kis összeg. Te adnál a testvéred párjának a saját szülei temetésére csak úgy ajándékba ennyit? Kétlem...


Az apósod ehhez képest a saját apja, te önző, buta sárkány...Úristen.

2014. jún. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Barátnak, Családtagnak nem adunk kölcsön, mert abból csak problema van.
2014. jún. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!