Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fukar élettársal van értelme...

Fukar élettársal van értelme együtt maradni?

Figyelt kérdés

Van egy kislányunk. Neki van saját lakása, saját autója és van egy közös autónk. Eddig mindig azt hajtotta, hogy ez mind az övé, ki vagyok én itt az ő lakásában stb. Nemrég kitalálta, hogy eladja az autóját, viszont tegnap kitalálta, hogy ő a közös autót is eladja és vesz egy jobbat a kettő árából. Erre én megmondtam, hogy semmiképp és azóta nem szól hozzám.

Lehet, hogy ki akar semmizni? Ennyire fukar lenne? Ea van értelme vele maradnom, ha folyton csak a bántást kapom?

26/N


2014. szept. 2. 08:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem fukar, hanem egy phasz.
2014. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%
68%-os neked elmentek otthonrol az tuti...te szedsz valamit? vagy mitöl képzelödsz ily mértékben? egy uj auto aztán baromira behozza ám az árát :D azt a sporolos atyauristenit :DD
2014. szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%

Mivel nem a felesége vagy, a közös autóra is csak akkor tarthatsz igényt, ha bebizonyítod (a Bíróságon), hogy a te keresetedből vetted.

Ha otthagyod, akkor miből akarsz megélni? Dolgozol, vagy a párod tart el?

Minek vállaltál gyereket, ha a párod éreztette veled, hogy csak megtűrt személy vagy a lakásában?

2014. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%
Ne is haragudj, de ha tudtad milyen, akkor miért mentél hozzá? miért szültél?
2014. szept. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%

Ugyanaz a téma?


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


A válasz továbbra is nem.

2014. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

Ide a rozsdás bökőt, hogy nem házasodtatok össze.


Hát akkor, próbáld megvédeni a saját értékeid, ha tudod. Ha házasok lennétek, ezerszer könnyebb lenne.


Újabb kiváló példa arra, hogy miért nem szülünk házasság előtt, és miért nem veszünk autót, lakást, nyaralót stb házasság előtt.


Dehát ugye az csak egy papír :D

2014. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%

Miért lenne könnyebb, ha lenne papír? Ha az apukájától kapta a pasi a lakást és az autót, akkor teljesen mindegy, hogy házas vagy nem házas, akkor is az ő különvagyonának minősül. Ha pedig közös az autó, akkor feltételezem, hogy kettőjük nevén van, tehát nem kell külön bebizonyítania a kérdezőnek semmit.

A gyerekvállalásban viszont igazatok van, ha eddig is ilyen volt, akkor kár volt megbízni benne, de hát utólag mindig okosabb az ember. Az adott helyzetet kell megoldani, kár a hibákon keseregni.

2014. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
25%
Én se értem egy házassággal hogyan lenne bebiztosítva? Egyébként miből semmizne ki, egy fél autóból? Beszéld meg vele, hogy ok, de legyen a te neveden, ha félsz. Amúgy nem szép tőle, hogy felhánytorgatja, de nem lehet, hogy gond van a kapcsolatotokban egyébként is?
2014. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
17%
Onnan, kedves két utolsó, hogy a házasságban szerzett vagyon közösnek számít. Itt pedig bizonyítania kell majd a leányzónak, hogy ő miből mennyit adott bele.
2014. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem egyértelmű utolsó. A kérdező nem írja le, hogy a párja mikor kapta a lakást és az autót. Lehet hogy diplomaosztójára, vagy 20. szülinapjára, vagy tök mindegy milyen alkalomból, amikor még meg sem ismerte a kérdezőt.

Innentől kezdve különvagyon. Teljesen mindegy, hogy utána elveszi-e vagy sem. És legjobb tudomásom szerinte az ajándék is különvagyon, arról nem is beszélve, hogy az ajándékot az ajándékozó bizonyos esetekben vissza is kérheti.

2014. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!