Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van értelme együtt maradni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme együtt maradni?

Figyelt kérdés
Szeretjük egymást a párommal, ezt leszögezem. Talált a szakmájában munkát elég messze a volt lakhelyünktől, így hát ideköltöztünk. De sajnos az én szakmám itt nem túl kelendő, nagyon keveset keresek, emellett van egy hobbim, amit nagyon szeretek, kb. ez ad értelmet az életemnek, inkább hivatás, mint hobbi, de itt nincs lehetőség csinálni, na meg pénzem sem lenne rá. Egész nap a 4 fal között vagyok, nem jó itt nekem, úgy érzem, egy nagyobb városban jobban megtalálnám a helyem minden szempontból. De nem lenne pofám azt mondani, hogy hagyja ott a munkáját, mert jó lehetőség neki, csak én inkább vegetálok, mint élek. Mit tegyek? Hagyjam el őt vagy költözzek el és legyen távkacsolat? Trolloknak üzenem, hogy nyilván nem ettől függ a döntésem, csak szeretném mások véleményét is meghallgatni. Köszönöm. 23/L
2013. okt. 21. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

És ahol laktok, nincs a közelben olyan város, ahol találnál munkát? Én több mint napi két órát buszozom oda-vissza, hogy munkába menjek. De ha messzebbre járnék, akkor mennék kocsival.

Mindig van arany középút.

2013. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindent felrúgnod azért,hogy boldog lehess,biztosan van valami köztes megoldás.Esetleg ha van a közelben nagyobb város,ahol több a lehetőség,szerintem az utazást is megtudnád oldani,és együtt is maradhatnátok.
2013. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is meg kellene próbálni olyan köztes helyet találni, ahonnan még a párod is be tud járni dolgozni, de van a közelben valami nagyobb város is, ahol te is találhatsz munkát.
2013. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A helyzetet az is nehezíti, hogy olyan foglalkozásom van, amit itthon tudok végezni (magántanár vagyok), állandó munkát pedig nem vállalhatok, mert szeptembertől továbbtanulok az egyetemen, erre készülök plusz diplomamunkát írok. A hobbim is nagyon hiányzik, az emberek, a társaság, lehet, hogy megpróbálom rávenni, hogy költözzünk el kicsit messzebb egy nagyobb városba, ahol nekem is több lehetőségem van.
2013. okt. 21. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Magántanárként te is járhatsz házhoz /irodába. Én ha magánórát vettem, sosem mentem házhoz a magántanárhoz, hanem az irodába hívtam a tanárt (akkor is, ha kicsit több pénzbe került).
2013. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: beszéld meg ezt vele.
2013. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Itt a probléma egyedül az,hogy nem kompromisszumon kezdted el törni a fejed,nem a helyzet megoldásán,hanem azon,hogy van-e értelme együtt maradni.Így röviden a válaszom,hogy: NINCS.Meg építő kritikaként annyit tennék hozzá,hogy azt gondolom jó dolgodban nem tudod,hogy mit csinálj és itt nem egy példát tudnék sorolni azokból amit leírtál mennyi mindennek tudnék örülni.Te meg problémaként tünteted fel.Tehát erre értem a jó dolgodban...-t.Így hogy se kitartásod se elkötelezettséged nincs ehhez a kapcsolathoz,így a válaszom továbbra is a rövid: NINCS.:(
2013. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előbb hagynád ott,minthogy megmondd neki,hogy váltson munkát,mert ez így nem jó? Ez nagyon érdekes nekem,mert a szakítástól egy normális ember jobban fél,mint attól,hogy odaálljon a párja elé és elmondja,hogy változtatni kell.Az miért opció,hogy egyedül költözz? Miért gondolkozol alapból abban,hogy ti egy csapat vagytok és a te problémád az övé is,amit EGYÜTT kell megoldani.Vannak kompromisszumok,amiket meg kell hozni egy kapcsolatba.Az senkinek sem jó,ha te mártírkodsz,hangoztatva,hogy miatta szenvedsz.Ne szenvedj,hanem beszéljétek meg,hogy ki miben tud engedni,mi az,ami anyagilag és fizikailag megoldható.Először gondold végig,hogy mit is akarsz pontosan,aztán beszélj vele és kérd meg,hogy találjatok egy mindkettőtöknek jó megoldást.Ahhoz keveset tudok rólad és róla is,hogy kívülállóként konkrétumokat mondjak és nem is az én dolgom,ezt nektek kell kitalálni!
2013. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen úgy érzem, más irányba halad az életünk. Ő találta ezt a munkát itt, vidéken, én újra egyetemre szeretnék menni szeptembertől, annyi áldozatot hoztunk mindketten a kapcsolatért, annyi mindenről lemondtunk (anyagilag is), hogy úgy érzem, belesavanyodtunk. Talán túl fiatalon költöztünk össze, nekem nem volt egzisztenciám, dolgoznom kellett, a suli rosszul ment. Nem akarom, hogy több dologról lemondjon miattam. Ez nem mártírkodás, csak úgy érzem, mindketten a maximálisan nyújtottuk/ nyújtjuk, mégsem tudunk igazán összecsiszolódni:( Pedig szeretjük egymást.
2013. okt. 21. 18:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor mondd ezt!Nem kell hozzá ez a sok köret,te szakítani akarsz!Akkor tedd meg,nem kell kifogásokat keresni,csak szembenézni ezzel.Ha valaki valamit meg akar oldani az megoldja,te nem akarod,akkor ez ennyi,vége van,csak tudasd vele is,lehetőleg tapintatosan!
2013. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!