Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme így együtt lenni?

Van értelme így együtt lenni?

Figyelt kérdés

Huszonéves pár vagyunk,ismerjük egymás minden apró hülyeségét,de 4 év alatt a szerelem már nyomokban is csak néha van.

Főleg az utóbbi időbe,veszekszünk minden apróságon,nem viseljük el egymás hülyeségeit,amik régen fel sem tűntek,pedig együtt lakunk már jóideje.

Szépen eltervezett jövőnk van,feladtunk egymásért sokmindent,most jutottunk el odáig,hogy már nyugalom és békesség lehetne.

De már nem érzem azt hogy erre vágyok.A szeretet megvan,de ennyi.Összeköt sokminden (szerencsére 20évnyi lakáshitel nem...),rég el vagyunk könyvelve mint örökké együtt levő pár.

De nem érzem a vágyat,a szenvedélyt,és nem csak a magam részéről,pároméról sem.Bár neki tökéletesen megfelel a "nyugodt víz",neki a tökéletes élethez jó melóhely,szép és okos feleség,szép házikó,idővel két szép gyerek elég.


Nem tudom érdemes-e mindezt feladni,egyrészt itt az unalmas,de kivülről tökéletes élet,másrészt 24 vagyok,fiatal,jó lehetőségekkel,mikor változtassak ha most nem...

N


2011. jún. 27. 12:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rá vágysz már,ha nagyon hiányzik a szerelem,és úgy érzed nem ő kell,akkor hagyd ott..

De viszont tudd,hogy ő neked a biztos pont!A biztos pontot nem szokás otthagyni egy bizonytalanért..

2011. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
85%
Ha felmerül a kérdés benned, hogy vajon jó úton járok-e már valószínű, hogy nem.. menj bulizni ha még azt akarsz és nem családot :)
2011. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
93%

A Párod vágyait felsoroltad. A sajátjaidat is fel tudod? Ez fontos!

22N

2011. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
84%

Én is hasonló szituban vagyok mint te. Csak mi még veszekedni se veszekszünk. Én is annyiszor feladtam már, és ezt a páromnak is megmondtam, hogy ez így nem mehet tovább én nagyon szeretem, de már nem égek ez már nem ugyanaz. Ő azzal magyarázza, hogy összecsiszolódtunk, hogy azelőtt azért akartam feladni, mert nem fog soha sikerülni összecsiszolódni.


Úgyhogy nem tudok neked tanácsot adni, mert én is vele vagyok mindezek ellenére. Csak úgy heppből se akarok felrúgni mindent. Lövésem sincs hogyan tovább. Mindezek ellenére nagyon szeretem, és vannak pillanatok, amikor képes vagyok megint ugyanazt érezni, mint valamikor az elején.

2011. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
83%

Én is kerültem már ilyen helyzetbe. Ne akard,hogy itt mondjuk meg mit tegyél,mérlegelj,gondolj át mindent,hogyan tovább.

Nem érzed a vágyat és a szenvedélyt? Azon folyamatosan "dolgozni" kell mind a két félnek,és tenni róla,hogy megmaradjon,különben vitte az ördög az egészet!

2011. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim válasza:
75%
szerintem nincsen értelme
2011. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
minden párkapcsolatban eljön (eljöhet) ez a pont. Na, ilyenkor van a "jóban-rosszban"-nak a "rosszban" pontja. Ha valami már nem ugyanaz, és mondjuk kezd ellaposodni, akkor szerintem nemcsak a felrúgása lehet megoldás. Hogy mi, azon gondolkodj el Te.
2011. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Gyereket még nem akarunk legalább 6-8 évig.

De ő már nyugis életre vágyik,meló,haza,főzőcske,vacsi együtt,semittevés,nyugi,hétvégén előre megtervezett lefoglalt program,ilyemi.

Én pörgésre vágyom,kötöttségek nélküli életre.Úgy szeretnék néha csak felülni egy vonatra és csak úgy a semmibe kirándulni,ismeretlen helyeket felfedezni,új dolgokat megismerni.

De vele ezt nem lehet,ő minden percet előre megtervez,megszervez,soha semmi spontaneitás,nélküle meg "nem mehetek",mert akkor csak a hiszti megy.

Az a baj,hogy nem egyforma nekünk a "jóban-rosszban"...neki ez a nagyon is jó része,nekem pedig nem.

2011. jún. 27. 13:08
 9/43 anonim ***** válasza:
Mi ugyan még csak két éve vagyunk együtt, és fiatalabbak is vagyunk nálatok (én 20f), de a mi temperamentumunk/érdeklődési körünk is különbözik, csak itt én vagyok a spontánabb, pörgősebb. Mi úgy oldottuk ezt meg, hogy mindketten a saját baráti körünkkel is csinálunk programokat külön-külön, együtt meg mindenhogy jó, akár nyugis, akár kicsit mozgalmasabb programot csinálunk :)
2011. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Ha szenvedély nincs, de legalább nyugalom, egyetértés van, szerintem igen.
2011. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!