Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden esetben a szerető az,...

Minden esetben a szerető az, aki jobban elítélendő?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mikor a nő teljesen egyedülálló, tehát se nem él házasságban, de kapcsolata sincs.

Összejön egy olyan férfival, akinek van felesége, családja.

Nem gondolnak gyerekekre, házasságra, közös életre, csupán élvezik egymás társaságát.


Tegyük fel, hogy a nő nem azonnal, csak pár találka után tudja meg, hogy az illető házas. Hosszas rágódás, és némi szünet után úgy dönt, hogy mivel neki szimpatikus a férfi, így nem lép ki ebből a kapcsolatból. Ő nem hazudik senkinek, nem csal senkit.

Ha meg a férfi lelkiismeret furdalás nélkül találkozgat vele, akkor úgy érzi el sem vesz semmit senkitől.

Mert sokan ilyenkor azt hangoztatják, hogy az a nő "elvette" a páromat. De szerintem ha én odamegyek valakihez, akinek van egy papagája, kinyitom a kalitkát, és hazaviszem a madarat, akkor jogosan mondhatja, hogy elvettem/elloptam tőle. De ha ő nyitja ki, és a madár elszáll, majd odarepül hozzám, akkor szerintem jogtalan a feltételezés, hogy én elvettem a madarat tőle....


2014. szept. 7. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A félrelépő a nagyobb hibás ez tény. De az aki foglalt emberre hajt, ne csodálkozzon ha negatív véleménye lesz róla az embereknek és így is fogják kezelni őt.
2014. szept. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Egy jól működő kapcsolatba nem tud belépni harmadik.
2014. szept. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Az a leginkább elítélendő szerintem, aki megcsalja a párját (tök mindegy, hogy nő vagy férfi). A másik két fél (házastárs, szerető) inkább szenvedő alanyok.

Ettől függetlenül, az aki a szerető szerepben van, nyilván küzd lelkiismeret furdalással, ha egy normális érzésű ember.

2014. szept. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Mindig az hibás jobban aki kapcsolatban van.
2014. szept. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

"Hosszas rágódás, és némi szünet után úgy dönt, hogy mivel neki szimpatikus a férfi, így nem lép ki ebből a kapcsolatból. Ő nem hazudik senkinek, nem csal senkit."


Ettől a ponttól kezdve elítélendő, mert részt vesz abban, hogy egy másik nőt átverjenek.


A madaras hasonlat teljesen más. A madárka nem fogad örök hűséget és nem él veled házasságban.

2014. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
nem ítélkezem, mert senki házasságába nem látok bele.
2014. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Levágom a kezed vagy csak háromnegyedét már nem tökmindegy? Mindkettő hibás.
2014. szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a madár tulajdonosa tud róla, hogy a kalitka nyitva van, akkor rendben. De az esetek nagy részében mind a két nő jól át van b...va. Én ennél többre tartom magam.


A házasságban élő a fő bűnős, de a szerető is tettestárs.

2014. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Sokszor a szerető csak akkor jön rá hogy miért rosszalták amit tett amikor már saját gyereke és családja van. Addig sokszor csak a női hiúság és "győzzön a jobb" érzések, valamint az összehasonlítás van benne a megcsalt nővel szemben. Úgy érzi jobb és a megcsalt tálcán nyújtotta neki a férfit. Amúgy szerintem a férfi a hibás legtöbb esetben.

Több ilyen barátnőm volt akiknek amikor saját családjuk lett leesett a tantusz hogy milyen lehet félteni egy családot és egy kisgyermek lelki biztonságát. Gyerek mellett a legnagyobb jóakarattal is kevesebb idő jut egy férjre. Ha pedig a férj az elcsábíbott férfi könnyen jöhet egy erős félelem hogy ha az előzővel ilyen könnyen megtette akkor vele is meg fogja. Volt olyan barátnőm aki pszichológusnál is járt ezzel a félelmével, mert akkor látta meg hogy mit tett.

2014. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A megcsaló fél elítélendő, de a szerető sem ártatlan.
2014. szept. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!