Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden esetben a szerető az,...

Minden esetben a szerető az, aki jobban elítélendő?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mikor a nő teljesen egyedülálló, tehát se nem él házasságban, de kapcsolata sincs.

Összejön egy olyan férfival, akinek van felesége, családja.

Nem gondolnak gyerekekre, házasságra, közös életre, csupán élvezik egymás társaságát.


Tegyük fel, hogy a nő nem azonnal, csak pár találka után tudja meg, hogy az illető házas. Hosszas rágódás, és némi szünet után úgy dönt, hogy mivel neki szimpatikus a férfi, így nem lép ki ebből a kapcsolatból. Ő nem hazudik senkinek, nem csal senkit.

Ha meg a férfi lelkiismeret furdalás nélkül találkozgat vele, akkor úgy érzi el sem vesz semmit senkitől.

Mert sokan ilyenkor azt hangoztatják, hogy az a nő "elvette" a páromat. De szerintem ha én odamegyek valakihez, akinek van egy papagája, kinyitom a kalitkát, és hazaviszem a madarat, akkor jogosan mondhatja, hogy elvettem/elloptam tőle. De ha ő nyitja ki, és a madár elszáll, majd odarepül hozzám, akkor szerintem jogtalan a feltételezés, hogy én elvettem a madarat tőle....


2014. szept. 7. 15:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azé is a felelősség, akit elcsábítanak, nem biztos, hogy a harmadik tehet róla.
2014. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!