Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elpakoljátok az értékeket,...

Ti elpakoljátok az értékeket, ha vendég érkezik?

Figyelt kérdés

Akár rokon, akár barát...


Vendégségben voltunk egy gazdag baráti párnál. A lány mindig a fürdöszobában tartotta a luxusparfümjeit. Meg szoktam csodálni öket, persze csak távolról, nem értem hozzájuk soha. Erre most, hogy mentünk, mindent elpakolt, csak az üres dobozok maradtak.


Fél, hogy ellopom?


2014. szept. 8. 10:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Biztos már megjárta és biztosra mgy mióta tőlem loptak én is mindnt elpakolok
2014. szept. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
12%
Nem szoktuk. Egy ilyen párt ismerek, és ezek a 90 éves nagyszüleim. :) de ők demensek.
2014. szept. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Mondta, hogy azert pakolt el, mert vendégségbe mentetek? En akkor pakoltam el a parfümöket a furdoszobabol, amikor egyszer véletlenül kevertem egyet, ami apró darabokra tort a mosdokagylon....


Amúgy nem, nem szoktam értékeket el pakolni

2014. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%

Lehet, hogy átrendezték a lakást, pl. van már fürdőszobaszekrény, vagy egy benti szobában alakítottak ki gardróbot, és már ott szépítkeznek. Vagy egyszerűen rendet tettek.

Pl. - én nem vagyok gazdag, de - nálam külön WC van a vendégeknek - higiéniai okokból. Ott aztán nem látsz tőlem személyes holmit.

2014. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Csak a szanaszét hagyott készpénzt (férjem rossz szokása, hogy kipakol a zsebéből, ahol éppen van) szoktam elrakni. Azt is azért, mert simán parasztságnak tartom, ha itt-ott pénz van elszórva a lakásban.


Értékeket akkor pakolok el, ha pl. szerelő jön.

De a takarítónő meg sokszor úgy jön, hogy kap kulcsot, bejön és elmegy mielőtt hazaérünk. Benne bízunk, még nem adott okot az ellenkezőjére.

2014. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
Soha. Eszembe sem jutott még ilyen...
2014. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

És arra nem gondoltál, hogy máshol tartja mostantól a parfümöket? Én sem a fürdőben tárolom, nem ott van a helye. Nálunk a hálószobában a komódon vannak, egy helyen.


Azért érdekes, hogy egyből az jut eszedbe, hogy ellophatod, és amiatt nincs ott.

2014. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Ha vendégeket, akkor nem, de ha jön valami szerelő, stb. Akkor elzárom a laptopokat, egyéb kütyüket. Ne lássák, hogy lenne mit elvinni.
2014. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
80%
Ha gyerekek is jönnek, akkor igen. Nem azért, mert attól félek, hogy ellopják, de simán eltörhetik - az pedig sem nekik, sem a szüleiknek nem lenne jó. Sok háziállatom is van, őket is be szoktam zárni, ugyanis egyszer az egyik gyerek dobálni kezdte az amúgy mindig szabadon lévő nyuszit... (De, úgy igazán, hogy a végén csak úgy puffant. Onnantól kezdve az állatokat is csak messziről nézhetik, vagy úgy, hogy én is ott vagyok. A nagyobb állatokat pedig, mint pl. a kutya, egyértelműen mindig bezárom, mert az meg veszélyes lehet. Ugyanígy, a nagyobb vázákat, ami a fejükre eshetne, ált. elpakolom, értéküktől függetlenül.)
2014. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
16%
Ahhoz, hogy elpakoljam az értékeket valami iszonyat nagy zárható szekrény kéne, ami nincs... mivel nekem az értékek a konzoljaim, ahhoz a játékok, laptopok, könyvek, stb. Én egy 10-20ezres parfümöt nem tartok értéknek... ilyesmit nem pakolok el. Mondjuk felénk senki nincs rászorulva, hogy lopjon. Akit meg nem ismerek, például szerelő, arra figyelni szoktam.
2014. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!