Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van it, aki család, háztartás...

Van it, aki család, háztartás mellett napi 11 órát dolgozik? Hogy lehet bírni?

Figyelt kérdés

Van egy munkalehetőség, napi 11 óra bolti meló lenne.Napi 5000 Ft fizetés.Maga a munka jó azt leszámítva, hogy egész nap talpon kell lenni, ebédszünet csak papíron van, de nem illik kihasználni.Aki éhes, lopva bekap egy falat szendvicset a raktárban(guszta...).

Papíron persze minden kevesebb.Szabálytalan, gusztustalan rabszolgameló, de talán átmenetileg jó lenne, csak nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán bírni a 11 órákat egy nőnek folyamatosan?


2014. szept. 9. 09:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

szia. 18eves lany vagyok. sose dolgoztam, itthon se nagyon eroltetem meg magam.

azonban kellett a penz, juniustol augusztusig gyari munkaztam, reggel hattol, este hatig. az utazassal egyutt 17orat voltam tavol, 7et otthon, amit vegig aludtam.

ki lehet birni, de az elso par nap iszonyu volt, reggelizni sokszor 2kor tudtam stb.

figyelembe kell venned hogy utazassal egyutt mennyi ido naponta. en ugy gondolom fozni, takaritani nem sok idod lesz meg energiad.

esetleg ha van ejszakai muszak probald meg azt is.

de szerintem probald ki, foleg amig nincs mas.

sokan dolgoznak igy,

nalunk a gyarban volt aki évek ota igy dolgozott.

2014. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs jó érzésed a munkával kapcsolatban, akkor azt komolyan kell venni.

5 ezer 500 forint 11 óra munkára az rendkívül kevés pénz.

500 forintos órabér. diákmunkában is többet fizetnek...

nem tudsz elmenni ennyi pénzért valami más munkára?

ha nagyon kell a pénz, vállald el valameddig, de kérjél széket pl.

én is hozzá vagyok szokva az álló munkához, de csak nagyon jó sportcipőben lehet bírni.

és jó néha leülni.

ha 15 munkanap van, akkor elvileg a fél hónap szabad...? de legalábbis mondjuk 10 nap. azokon a napokon keress másik munkát ezerrel.

2014. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Én napi 16 órát dolgozom heti 4-5 nap. A maradék napon iskolába vagyok. Mégsem haltam még meg. Nem hisztizni kell hanem megemberelni magad. Még el sem kezdted,de már a kifogásokat keresed.
2014. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit gondolnak egyes munkáltatók.Gép Kéne ezeknek, nem ember!

Nem nyavalygok, de van amihez már vastag bőr kell....Szabálytalanságok garmada.Mindegy, ugródeszkának jó lenne, ha összejön ez a meló, csak arra voltam kíváncsi, hogy lehet bírni.Mondjuk, én már nem vagyok fitt, fürge tizenéves.Én már 40 fele közeledek.

2014. szept. 9. 18:50
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha egyedül élsz, akkor talán annyira nem megoldhatatlan, de rettenetesen kimerítő. Én is kb. ennyit dolgozom, de a megélhetésem is drágább, mert gyakran már nincs erőm elmenni a boltba és főzni, marad a rendelés. A takarítás nem vészes, hiszen ha az ember alig van otthon, nem csinál koszt.

A legnagyobb probléma az, hogy innen váltani nagyon nehéz, hiszen interjúra menni nem nagyon tudsz.

2014. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ha havi 15 nap, akkor nagyon vigyázz, mert ez nem munkaviszony lesz, hanem alkalmi munka, egyszerűsített foglalkzotatás. Ami azt jelenti, hogy bár ez az összeg nettó, de jövőre az adóbevallásnál neked kell adózni a mentesített keretösszeg feletti részre, és biztosított sem leszel, nem jár tp, nem jár eü ellátás, fizetned kell a havi 6810 ft eü szolg járulékot.

ÉS a NAV rendesen ellenőrzi az efo-t, és büntetik a dolgozót is, ha nincs bejelentve aznap, amikor dolgozik.

2014. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Na, igen...

Azt mondták, egyszerűsített foglalkoztatás lenne.Persze az adózás mikéntjét nem részletezték, azt sem mondták, mi lest a Tb-vel, meg nyugdíjjárulék és stb...

Csak annyi, hogy papíron 15 nap, de amúgy több.És napi 11 óra.Annyit még említettek, hogy emellett még talán kaphatok valami 22.000 Ft-os támogatást, a munkaügyi központtól.Nem tudom, milyen támogatásra gondoltak pontosan, mert itt sem fogalmazott egyértelműen a kis főnök.De gyanítom, hogy ilyesmi nincs, rosszul tudhatja.Most vajon az FHT-ra gondolt?De az dolgozónak tudtommal nem jár.Vagy lehet hogy van valami keresetpótló juttatás, amiről nem tudok??

Kicsit fura lenne, hogy naponta kapjuk kézhez a fizetést, napi 5.000 Ft, az szinte elmegy kajára és akkor még a rezsit is ki kéne valahogy gazdálkodni.Ez úgy lenne valahogy jó, beugrósnak.Hogy ha tényleg havi 15 nap lenne, ahogy papíron is van, úgy simán kibírható és ha mellette nem veszíteném el a segélyemet, akkor kijönne egy tűrhető havi bér.Fiataloknak zsebpénznek jó lehet ez a meló.De én felnőtt nő vagyok, a lányomról is gondoskodnom kell.Komolyabb munkahelyet szeretnék.Bár úgy látszik, ilyen manapság már nincs :(

2014. szept. 10. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!