Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megharagudott a párom, szerint...

Megharagudott a párom, szerintetek igaza van? Tényleg megalázó ez egy férfinek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a párom 28 éves. 5 éve vagyunk együtt, ebből 3 éve külföldön élünk, együtt jöttünk ki. Alapvetően a kapcsolatunkkal nincs gond, mindketten dolgozunk, szépen gyűjtögetünk, tervezgetünk. Mióta kint vagyunk sikerült vennünk egy autót és kivenni egy 2 szobás lakást, félrerakott pénzünk is van. a páromnak nagyon jó munkahelye van, nekem nem annyira, de azért nem panaszkodom (konyhán dolgozom). Sajnos nem túl jó cég, bármelyik nap felmondhatnak. Szóba jött a gyerek téma, hogy ő már szeretne, és igazából én is. Azt mondtam neki, hogy én akkor fogok szülni, ha lesz egy olyan biztos munkahelyem, ahonnan tuti hogy el tudok menni gyedre, és nem fenyeget minden nap a kirúgás veszélye. Azért nem mindegy, hogy kapok havi 850 eurót, vagy nem. Erre ő mondta, hogy hát persze, jó a pénz, de az ő fizetése is bőven elég, szóval abból is meg tudnánk élni 3man, meg ha engem kirúgnának, akkor szerinte ne is keressek másik munkát, hanem álljunk neki próbálkozni. Ha meg nem rúgnak ki, akkor annál jobb. Mondtam neki, hogy ez nem így működik, tudom hogy meglennénk az ő fizetéséből is, meg megtakarításunk is van, de ha nekem nem jár semmi pénz, akkor nincs B tervem arra az esetre, ha bármi történik, neadjisten elkezd innni, verni, csalni, bármi, nem akarok kiszolgáltatva lenni. És az a 850 eurós gyed itt semmire nem elég, de ha hazaköltözök Magyarországra, ott még albérletben is elvagyok belőle vígan. Mondtam neki, hogy ne értse félre, én nagyon szeretem, és nem akarom elhagyni, csak nem merek szülni úgy, hogy csak neki van jövedelme. Nekem otthon sem és itt sincs senki, akihez mehetnék.


Most ott tartunk, hogy halálosan megsértődött és szerinte ha 5 év után nem mernék rá alapozni, akkor a kapcsolatunknak sincs semmi értelme, ha én eleve B tervet keresek, meg hogy ezzel a férfiasságában alázom meg (hogy nőként nem merek rá alapozni). Szerintetek jogos, hogy vérig sértődött ezen, vagy tényleg én vagyok a paranoiás, csak mert annak ellenére hogy szeretjük egymást, azért szeretnék B tervet?


2014. szept. 11. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Nekem is rosszul esett volna a helyében. Akkor szülj neki geyreket, mikor bízol benne annyira, hogy tudod, hogy nem fog se megverni, se megcsal, se alkoholista nem lesz. Jó, ezt teljesen biztosra nincs honnan tudni, de én pl vakon megbízom a férjemben. Ettől függetlenül, nagyon sokat számítana az a pénz, még akkoris ha ő jól keres.
2014. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van, nem lehet kiszolgáltatottan élni, bármi történhet és akkor ott vagy a gyerekkel magadban, ezért nem szabadna megsértődnie, csak szerintem ott rontottad el, hogy rossz példákat hoztál fel neki (elkezd inni, csalni), ez valóban bántó lehetett neki.
2014. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

"Mondtam neki, hogy ez nem így működik, tudom hogy meglennénk az ő fizetéséből is, meg megtakarításunk is van, de ha nekem nem jár semmi pénz, akkor nincs B tervem arra az esetre, ha bármi történik, neadjisten elkezd innni, verni, csalni, bármi, nem akarok kiszolgáltatva lenni."


EZT mondtad neki???

Nem csodálom, hogy szerencsétlen megalázva érzi magát!


Te mit szólnál hozzá, ha azt vágná a fejedhez, hogy elképzelhetőnek tartja, hogy a jövőben egy alkoholista, agresszív k...rva leszel, aki minden jöttmentnek szétteszi a lábait?


Igazad van abban, hogy jó lenne, ha neked is lenne egy stabil munkahelyed, hiszen bármi történhet, a párod kieshet a keresetből akár egy betegség miatt is és akkor mihez nyúltok? Meg persze, nem akarsz mindenben rá utalva lenni.

De szerintem borzasztóan bántó volt, amit mondtál.

2014. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem jól gondolkodsz, nem szabad kiszolgáltatott helyzetbe kerülni.

Emellett a férjedet is megértem, hiszen ő biztos a dolgába, tudja hogy veletek tervez, így rosszul esett neki amit mondtál, úgy érzi nem bízol benne.


Szerintem üljetek le, és beszéljétek át újra. Mondd el neki, hogy nem megbántani szeretted volna, és nem az a cél, hogy külön váljatok, de mivel se te se ő nem tudja, hogy mi lesz 2-3 év múlva, így mindenre kell gondolni.

2014. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Te gondolkodsz jól. Összeházasodni nem akartok?
2014. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Igazából te csak kifogást keresel "neadjisten elkezd innni, verni, csalni,". Nem vagy még felkészülve a gyerekre.

5 év után ha ennyire nem bízol benne, akkor veled vannak bajok.

Ettől függetlenül, neked is igazad van a pénz témában, nem rossz gondolat.

2014. szept. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

ha ezeket a szavakat használtad, akkor jogos

megmondhattad volna szépen, hogy

-bármi történhet vele, és nincs pénz

-önállóbb akarsz lenni

stb

2014. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Hát igaz, ami igaz lehettél volna kicsit tapintatosabb. De végül is a te oldalad is megértem, én sem szerettem volna sosem, ha a férjem tart el engem és a gyerekünket is. Viszont másként kellene ezt vele közölni.
2014. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
HA 5 év után feltételezel róla ilyesmit, akkor jogos a csalódottsága. Gondolom az elmúlt 5 évben eleget bizonyított, amit ezek szerint tök feleslegesen tett. Ha pedig lennének jelei az alkoholizmusnak/agressziónak, azt biztos említetted volna.. A párod bízik benned, 5 év után gyereket szeretne tőled, te pedig beletapostál a lelkedbe. Fordítva neked sem tetszene, ha azért nem akarna gyereket, mert arra vár, mikor csalod meg, vagy mikor fordulsz ki gyökeresen önmagadból. Te úgy tervezel, hogy egyedül is elboldogulj a férfi nélkül, ami lehet, hogy logikus, de neki nem feltétlen esik jól. Ha ő gyűjtögetne mondjuk B-tervként egy lakásra, ha szétmennétek, nyilván te is úgy éreznéd, nem biztos kettőtökben. Persze az anyagi biztonság jó, a párod is bármikor elveszítheti a biztos munkáját, nem árt óvatosnak lenni. De a példád nagyon kiábrándító volt, szerintem megrendítetted vele a bizalmát.
2014. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Igazad van és reálisan látod, hogy nem szabad kiszolgáltatnod magad. Viszont ezek azok a dolgok, amiket egyszerűen nem szabad kimondani, mert a másikat nagyon megsérted vele. Én is mondtam már ilyet a barátomnak, ő is megsértődött. A férfiak ezt ritkán értik, hiszen eleve sokkal ritkábban kerülnek a nőtől függő helyzetben.

Amíg minden jó a kapcsolatotokban, addig ezek csak mérgező szavak, az ő szemében semmi logika nincs bennük, hiszen nem adott okot a bizalmatlanságra.

Nem vagyok hazugságpárti egy kapcsolatban, de bizonyára vannak más félelmeid, kifogásaid, inkább azokkal indokold a döntésed.

2014. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!