Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni egy...

Hogy lehet feldolgozni egy ilyen tragédiát?

Figyelt kérdés
2 hete tudtam meg egy baráti beszélgetés útján, hogy a kolléganőmnek aki már barátnő lett, pár éve az akkor 3 éves kislányát babysiterre bízta, és a kislány meghalt mire hazaértek. Kiderült később, hogy a nő 7 gyermeket ölt meg akikre vigyázott. Nézegetve a kislány fényképeit, még én is elsírtam magam. Az egyik mondata még ma is bennem van, amikor ezt mondta, hogy a lánya halálát talán elfogadná ha baleset vagy betegség miatt történt volna, de azt soha nem tudja elfogadni, hogy miatta halt meg a lánya, mert ő volt az aki hívta a babysittert, akiben megbízott. Ha nem ezt a döntést hozza a lánya ma is élne. Ma megint eszembe jutott, és rájöttem, én képtelen lennék ilyen terhet viselni. Ti hogy dolgoznátok fel??
2014. szept. 15. 22:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem h magyar sztori mert otthon nagyon szigorúan veszik a gyerekcelugyelet kérdését.bébiszitter tanfolyam kell hozzá.meg erkolcsi
2014. szept. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon történt, hanem Angliában. 10 éve élek ott. Nem kamu.. ilyen tragédiával nem szórakozom..Sőt, szánalmasnak tartom ha valaki mások halálával szórakozik. 42 éves vagyok, nem szokásom kamuzni.
2014. szept. 15. 23:23
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen nézem a Discovery ID csatornát. Azon belül is a "Gyilkos asszonyok" sorozatot. Többször volt már olyan történet ahol a gyilkos babysitter. A legutolsó történet Amerikában játszódott ahol egy kedves fiatal lány kisbabákra vigyázott, és mindegyiket megfojtotta párnával. Egy ideig azért nem gyanakodtak, mert valami betegségre fogták, és senki nem akarta elhinni, hogy a kedves, mások által is aranyos nő gyilkolt. Kiderült, hogy már az apja is elmebeteg volt (a a saját szemhéját összevarrta). Kiderült a fiatal lány is egy bizonyos elmezavarban szenvedett, mert hangokat hallott amikor a pici babák sírtak...

Megrázó volt. Volt történet Angliai esetekről is, amik tényleg pár éve voltak..

2014. szept. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez igaz, akkor a nőnek, aki elveszette a gyerekét, el kell mennie pszichiáterhez vagy klinikai szakpszichológushoz. Traumákat ők tudjak jól feldolgoztatni.


És nem miatta halt meg a gyerek (ez hamis önvád, bűntudat, de természetes része a gyásznak), hanem amiatt, aki megölte.

2014. szept. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én sem tudnám feldolgozni ha miattam halna meg a gyerekem. Ha közvetve vagy közvetlenül, de én tehetnék róla.

Jó 10 éve már, hogy onkológián dolgoztam. Ott volt egy 2 év körüli gyerek aki mellől az influenzás, lázas beteg anyja még a gyermek immunhiányos állapotában sem volt hajlandó tágítani. Az osztályvezető orvosnak kellett megfenyegetnie, de sajnos túl későn, a gyerek 8 nap múlva belehalt az influenzába. Sosem dolgozta fel az anyja.

2014. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Bountty válasza:
Biztosan nehéz, de nem hiszem, hogy az ő hibája. Ennyi erővel az utcára sem vinné ki mert akkor elüti egy autó, vagy nem adna neki gombát mert lehet van benne egy mérgező... Ha erős lelki alkat, megértő és értelmes családja van és barátai akkor, ha nehezen is de valamilyen szinten biztosan fel lehet dolgozni. Plusz pszichológus segítsége valószínűleg hasznos.
2014. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!