Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósommal hogyan értessem...

Anyósommal hogyan értessem meg hogy ne szerezzen már nekem össze vissza munkát, ha mondtuk hogy megyek (ünk) külföldre decembertől!?

Figyelt kérdés

Több okból sem szeretem ezt a munkaszerzést.December elején mennék ki,a menyasszonyom pedig majd jön utánam rá 2-3 hónapra.Kezdem úgy érezni direkt akar beleküpni a levesünkben.Megmondtam neki nem szeretem ha beszereznek valahova,ha magamtól találok valamit,akkor elmegyek,de így nem kell.Egyszer beszerzett amiért hálás is vagyok,de a cégről inkább nem beszélek,mert kritikán alúli volt.Volt már pá ilyen az életemben,de megfogadtam hogy többet nem fogadok el,ilyen beajánlós munkát,csak ha nagyon megvagyok szorulva!1.5 hónapja nincs munkám.

1.Nekem ebből csak mindig a gondom volt,nem szeretem,jobban szeretem magam intézni.Dupla megfelelési kényszer stb.Nekem eddig soha nem jött be ez a megoldás,max nagyon vékszükség esetén ha az éhenhalás szélén állnék.


2.Nem vagyunk megszorulva hogy azt a 2-3 hónapot nem bírnánk ki.


3.Nem akarok már itthon dolgozni,csak ha nagyon muszáj.


4.Nem látom értelmét mert,addig azt az időt nyelvtanulásra tudom fordítani,beszélem a nyelvet,de már jó ideje nem beszéltem rámfér az újboli tanulás,frissités.


5.Ne ő mondja már meg,mikor hova menjek dolgozni.Tudom persze jó indulat stb...


2014. szept. 16. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Reménykedik, hogy hátha akkor mégsem mentek ki. És segíteni akar. Persze, hogy nem szeretné, ha kimennétek, főleg ha unoka is van/lesz - nem akar egyedül maradni, hiányozni fogtok neki. Meg ráadásul aki kimegy, jó eséllyel ott is ragad (lásd én esetem, anyukám meg sír az unokák után...)

Tudom, hogy van neked elég bajod meg meg tudod oldani, de ne haragudj rá, tényleg csak jót akar. A maga módján.

2014. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ma 12:45


Nekem semmi bajom nincs,egyszerűen nem akarunk már itt élni.Ez az hogy mindenünk megvan és ennek ellenére nem szeretnénk itt maradni.Én már éltem külföldön régebben.

Lehet hogy jót akar,de én a gyerekeim jövőjét,ha lesz,nem itt akarom megalapozni.

Manapság már nincs távolság.Nem a föld másik végére megyünk,kb autóval is 5-6 óra,repülőről nem is beszélve.

Meg persze az is lehet hogy egyszer visszjövünk,ki tudja.

2014. szept. 16. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Pont így értesd meg vele, ahogy nekünk ecsetelted a pontokban.
2014. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Nem állhattok olyan nagyon cefetül, ha annak ellenére, hogy 5 hónapja nem dolgozol, még decemberig nem is áll szándékodban munkát vállalni. Gondolom, nem felső vezető voltál, mert akkor anyukád nem rimánkodna ki neked lehetőségeket.

Milyen gyorsan rá fogtok jönni, hogy sehol sincs kóbászbó a kerítés, és mennyire jókat fogtok mosogatni...

2014. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, te ritka rosszindulatú ember vagy.


Kérdező: ezt nem neked, hanem a menyasszonyodnak kell elmagyaráznia az anyjának.

2014. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
Valóban, ha valaki a méla rációt hozza fel, az rosszindulatú, aki a saját, jóindulattal és segítőszándékkal teli édesanyját anonim fórumon beszéli ki,ill képtelen a vele való alapvető kommunikációra, az a megtestesült jószándék... aham... értem.
2014. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11%
jav: anyósát
2014. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!